Webová RPG hra - Last Cowboy

SpotRudloff
Posts: 54
Joined: January 14, 2012, 1:18 pm

Webová RPG hra - Last Cowboy

Post by SpotRudloff »

Image
"Takže zlatá horečka tady končí?" "Jo, my jsme poslední."
Rád bych Vám představil svůj projekt. Je jím prohlížečová RPG hra nazvaná "Last Cowboy".

Příběh:
Zlatá horečka je u konce, ale stále zbývá jedno místo, kde je zlata dost. Na tomto místě je založeno město s názvem Twin Creek podle dvou spojujících se potoků, které zde vedou. Zlata je dost, většina šťastlivců bohatne a tím roste i velikost tohoto města a samozřejmě i počet bank. S počtem bank roste přímou úměrností i počet zločinců, kteří si chtějí na nebohých hledačích zlata vydělat co nejvíce. A jeden z těchto kovbojů jste právě Vy. Mladičký kovboj bez zkušeností, jehož kariéra teprve začíná, a je jen na Vás, kam to dotáhnete. V blízkosti Twin Creek je několik indiánských táborů, které se Vám snaží znepříjemnit život.

Kam to až dotáhnete záleží jedině na Vás. A pamatujte - bez party se nikam nedostanete.
Aktuálně

Last Cowboy je klasické online RPG z prostředí Divokého západu.

Ve hře jsou 4 základní vlastnosti, které můžete vylepšovat:
Síla: určuje základ Vašeho poškození vůči nepřátelům.
Odolnost: určuje základ Vaší obrany vůči útokům Vašich nepřátelů.
Obratnost: určuje počet Vašich životů získaných při dalším levelu.
Charisma: dává Vám možnost dostat slevu v obchodě (1% sleva za každých 100 charisma), možnost dostat více peněz při prodeji (základní příjem z prodeje zbraně je 50% z kupní ceny + 1% za každých 100 charisma), také díky charismatu dostáváte více peněz z výprav (2,5 zlatých za 1 charisma).

Tyto 4 základní vlastnosti lze rozšiřovat dle libosti a zbraně Vám také zvýší jejich úrovně. Nicméně každý další bod do těchto vlastností stojí více peněz (základ je 1 + 0.75 * 1 bod ve vlastnosti).

Dále jsou tu další vlastnosti, které se dají vylepšovat pouze koupí lepších zbraní.

Jsou to:
Obnova životů z útoku: každý Váš útok Vám vrací určitý počet životů (x% ze spáchaných zranění, přičemž x je počet procent daných ze zbraně).
Ignorace (penetrace) odolnosti: určuje kolik odolnosti Vaše úroky ignorují (odolnost nepřítele - ignorace odolnosti).
Ignorace (penetrace) odolnosti v %: určuje kolik procent odolnosti Vaše útoky ignorují (penetrace odolnosti v % * odolnost nepřítele / 100)

Po registraci dostane každý kovboj obyčejný kolt, který mu dává 10 síly a 40 životů navíc. Tuto zbraň si také může koupit v obchodě za 250 zlatých (to znamená, že prodejní cena této zbraně bude minimálně 125 zlatých).

Zbraně se dělí na několik kategorií:
Obyčejné: Tyto zbraně jsou za stejnou cenu (250 zlatých), každá dává 40 životů a +10 k určitému atributu. Jsou dostupné od levelu 1.
Jedinečné: Jsou mezi Obyčejnými a Silnějšími zbraněmi. Jsou to 3 určité věci (Kožená vesta za 360 zlatých, Zásobník za 420 zlatých a Psí známky za 650 zlatých). Všechny přidávají něco k nevylepšitelým atributům a také 80 životů.
Silnější: Tyto zbraně mají cenu mezi 810-980 zlatými. Všechny přidávají 180 životů a +15 až +21 k určitému atributu.
Moderní: Jejich cena je většinou od 1250 do 2200 zlatých. Přidávají od několika věcí něco a také několik bodů k nevylepšitelným vlastnostem a různý počet životů.
Legendární: Tyto věci jsou velice silné a přidávají ke všem atributům něco (k vylepšitelným i k nevylepšitelným). Jejich cena se rovná jejich legendárnosti, tedy kolik k atributům přidávají.
Bez kategorie: Toto jsou všechny ostatní věci, které dostáváte buď jako odměnu za mise nebo za výpravy, či budou do hry přidány v pozdější době, kdy toto kategorizování věcí nebude tolik platit.

Většina hry je zaměřena na plnění misí, které dostáváte v Saloonu a za které získáváte zlaté, zkušenosti a občas i věci, které může prodat, skladovat je v inventáří a nebo se jimy vybavit.

Například dostanete úkol, že máte od indiánů dostat bizoní kůži. Vydáte se tedy do tábora indiánů, kde máte šanci 1/3, že bizoní kůži po poražení protivníka získáte. Pokud ne, musíte se tam vydat znovu, abyste misi splnili.

Dále jsou tu duely. Duely jsou buď o pomstě a nebo, a to hlavně, o vyšplhání se v žebříčku nejlepších kovbojů. Jakmile jste v tomto žebříčku první, dostáváte automaticky každých 15 minut určitý obnos zlatých jako výpalné od všech obchodníků ve městě.

Léčení ve hře je buď automatické díky systému (10% maximálního života za 15 minut) nebo si za určitý obnos zlatých můžete zaplatit vyléčení 10% z maximální života pro okamžitý návrat do hry. Automatická obnova funguje hlavně kvůli tomu, že chceme aby hra byla akčnější a hráč u ní mohl být delší dobu bez toho, aby ho něco omezovalo.


Co připravujeme?


Energie: každý kovboj potřebuje po výpravách odpočívat. Připravujeme tedy systém, ve kterém každá výprava a každý duel stojí určitý obnos energie. Energie se bude obnovovat mnohem pomaleji než životy, což naopak hru udělá méně akční (ale o tom tu bude obnova energie za "Odznaky", které se budou kupovat přes SMS).
Město duchů: od určitého levelu se budete moci vydat do města duchů, kterých bude několik. V těchto městech se můžete vydat na výpravu, kde na Vás budou čekat nemilí hosté, kteří Vás neradi uvidí. Po absolvování jednoho z měst duchů dostanete věc z Legendární sady, ovšem tato věc bude jinak velice drahá.

Práce: nikdy nikdo neviděl kovboje pracovat. Ovšem pokud není ve městě jiná možnost jak si vydělat, musíme se vydat hledat zlato. Vždycky se něco najde, buď toho je hodně málo a nebo trochu víc.

Party (nevím jak jinak to nazvat): toto je něco na způsob gild či frakcí, či aliancí. Zde se budete spojovat s ostatními hráči a budovat si vlastní sídlo. V pozdějších verzích hry bych chtěl vytvořit speciální bitvy partiček, kde by se hrálo jako na skutečném bojovém poli. To je ale prozatím jen hudbou budoucnosti.

Screenshoty (úvodní obrazovka, inventář):
Image Image

Úvodní stránka už má definitivní grafiku, ale design ve hře se bude ještě měnit. Hlavně si nevšímejte obrázků pro výbavu, které jsem použil, našel jsem je zatím na internetu, protože tento typ grafiky neovládám.

Pokud chcete být pozvaní do beta verze hry, dejte svůj e-mail sem
http://lastcowboy.ic.cz/
Last edited by SpotRudloff on October 29, 2012, 6:02 pm, edited 4 times in total.
Vale decem, in memoriam ad aeternam.
User avatar
AlieN
Posts: 37
Joined: August 16, 2011, 10:48 am
Facebook: http://facebook.com/
Location: Velka Paka

Re: Webová RPG hra - Last Cowboy

Post by AlieN »

Nezda sa ti ze kopirujes the west? :D a osobne ak mam pravdu povedat moc ma to nezaujalo a to hravam webovky ako je the west :D no som zvedavi co vymyslis inovativne co na iných hrach neni. Drzim palce.
SpotRudloff
Posts: 54
Joined: January 14, 2012, 1:18 pm

Re: Webová RPG hra - Last Cowboy

Post by SpotRudloff »

Nečekal jsem tak rychlou odezvu. Ale abych se přiznal - The West jsem do doby než jsi o něm něco napsal vůbec neznal. Jinak podle toho co jsem si o téhle hře přečetl se mi právě zdá, že funguje na úplně jiném systému. Nejspíše ti to The West připomíná jen tím, že jsou obě hry vloženy na divoký západ. Já jsem spíš čekal, že lidi budou psát, že kopíruju to jejich milované Shakes & Fidget.

Jinak co se inovativnosti týče, tak inovativní jsou už ty nevylepšitelné atributy, které jsem u žádné z her zatím neviděl. Inovativní budou také souboje partiček, které, jak už jsem napsal, budou jako opravdová bitevní pole pokud to vyjde. Další připravované věci, které jsem nenapsal v tomto ani v předchozím příspěvku jsou tajné.
Vale decem, in memoriam ad aeternam.
antiku
Posts: 249
Joined: August 6, 2011, 11:18 am

Re: Webová RPG hra - Last Cowboy

Post by antiku »

Ne jenom Shakes & Fidget, ale i ostatní online hry. To je furt to stejný :D
SpotRudloff
Posts: 54
Joined: January 14, 2012, 1:18 pm

Re: Webová RPG hra - Last Cowboy

Post by SpotRudloff »

Já vím, v oboru těhle her toho už moc vymyslet nejde. :D Ale když se něco povede vymyslet, tak je to ale naopak super. Proto dělám tenhle typ hry - chci vymyslet něco originálnějšího než jenom tupé klikání "Hospoda" -> "Postava" -> "Hospoda" -> "Aréna" -> "Postava"... a takhle pořád celýá herní život. Moje výpravy budou právě proto nabízet mnohem více věcí než jen čekání 20 minut a potom ukázku jak člověk zvítězil. To samé budou války těch partiček, které přinesou do RPG bojů novou dimenzi.
Vale decem, in memoriam ad aeternam.
User avatar
AlieN
Posts: 37
Joined: August 16, 2011, 10:48 am
Facebook: http://facebook.com/
Location: Velka Paka

Re: Webová RPG hra - Last Cowboy

Post by AlieN »

Hral si dakedy pana hradu??? :D kukni si to to je originalna hra kebyze spravis nieco na ten stil ako western tak by bola supa. Ja si myslim osobne ze to je fakt najuinovativnejsia web hra aka zua poslednu dobu vznikla. A urobili to cesi
SpotRudloff
Posts: 54
Joined: January 14, 2012, 1:18 pm

Re: Webová RPG hra - Last Cowboy

Post by SpotRudloff »

Popravdě - Pána hradu znám a ta hra se mi vůbec nelíbí. Ani nevím proč. Nicméně v oblastí online RPG her si myslím, že jde taky ještě dost věcí vymyslet. A na to se teď po dodělání základních aspektů hry zaměřuji. Hra už je normálně hratelná, do dodělání základu hry chybí pouze Party, kde se hráči budou spojovat.

A tak přemýšlím - má cenu pustit ven beta verzi pro několik vybraných? Dejme tomu, že udělám speciální web, kde každý zadá svůj e-mail a prvních 100 obdrží pozvánku do veřejné beta verze. Co vy na to?
Vale decem, in memoriam ad aeternam.
User avatar
AlieN
Posts: 37
Joined: August 16, 2011, 10:48 am
Facebook: http://facebook.com/
Location: Velka Paka

Re: Webová RPG hra - Last Cowboy

Post by AlieN »

SpotRudloff wrote:Popravdě - Pána hradu znám a ta hra se mi vůbec nelíbí. Ani nevím proč. Nicméně v oblastí online RPG her si myslím, že jde taky ještě dost věcí vymyslet. A na to se teď po dodělání základních aspektů hry zaměřuji. Hra už je normálně hratelná, do dodělání základu hry chybí pouze Party, kde se hráči budou spojovat.

A tak přemýšlím - má cenu pustit ven beta verzi pro několik vybraných? Dejme tomu, že udělám speciální web, kde každý zadá svůj e-mail a prvních 100 obdrží pozvánku do veřejné beta verze. Co vy na to?
Nj rad by som si to skusil ad viem ohodnotit a poradit :P vies ja som hral skoro kazdu web hru je to taka moja uchylka :D
SpotRudloff
Posts: 54
Joined: January 14, 2012, 1:18 pm

Re: Webová RPG hra - Last Cowboy

Post by SpotRudloff »

Tak určitě bych taky chtěl aby to otestovalo co nejvíc lidí a potom mi řekli svůj názor. Jenže se mi nechce zbytečně vypouštět beta verzi pro 5 lidí, ale alespoň takových 20-30, to už bych zvažoval. Kdyby tohle fórum nebylo skoro mrtvé, tak si myslím, že by to nebyl problém.
Vale decem, in memoriam ad aeternam.
User avatar
sticka
Posts: 149
Joined: September 23, 2011, 11:36 pm
Facebook: http://www.facebook.com/Sticka11
Location: Písek
Contact:

Re: Webová RPG hra - Last Cowboy

Post by sticka »

já bych to byl býval byl také zkusil :-) sic jsem více na středověk, ale western mi není cizí :-) Jinak to sleduji už docela dlouho... vypadá to dobře :-)
Crazy is alot more COMPLICATED than people think. - Walter Bishop
SpotRudloff
Posts: 54
Joined: January 14, 2012, 1:18 pm

Re: Webová RPG hra - Last Cowboy

Post by SpotRudloff »

Tak to jsem opravdu rád. No, vypadá to, že tu máme zatím 2 lidi, kteří by si chtěli hru zahrát. To je pro mě zatím opravdu nic. Tak ještě během dneška sem přidám odkaz na web, kde se budete moct zaregistrovat a až vyjde beta, přijdou Vám na mail pozvánky. Do hodiny to tu je.
Vale decem, in memoriam ad aeternam.
Nichar
Redaktor
Posts: 435
Joined: August 6, 2011, 1:51 pm
Facebook: http://www.facebook.com/nikolas.charalambidis
Location: Praha

Re: Webová RPG hra - Last Cowboy

Post by Nichar »

Přesunuto do sekce pro vývoj v ostatních jazycích - viz pravidla.. :)
The Scarecrow - 2. místo v prestižní soutěži, online highscore!
Symphony of good and evil: Finding the end - Soutěžní kousek (3. místo)
NWinAPI 0.2.gex | nMath.dll | nBeep.dll - Moje DLL a GEX
Vektorová galerie - Začátek mých vektorů
SpotRudloff
Posts: 54
Joined: January 14, 2012, 1:18 pm

Re: Webová RPG hra - Last Cowboy

Post by SpotRudloff »

Ok, díky. Je pravda, že jsem pravidla jen prolítnul. :roll:

Tak hotovo!
Pokud chcete při vydání beta verze poslat pozvánku abyste mohli hrát, stačí zadat svůj e-mail na tento web: http://lastcowboy.ic.cz/

Je to zatím IC.cz, ale až bude hra dokončena, bude vlastní doména a hosting.
Vale decem, in memoriam ad aeternam.
SpotRudloff
Posts: 54
Joined: January 14, 2012, 1:18 pm

Re: Webová RPG hra - Last Cowboy

Post by SpotRudloff »

Takže mám nějaké novinky.
Beta verze hry je skoro kompletně připravená, jen musím přidat Soukromé zprávy a vyhladit několik bugů, o kterých vím. Až bude na tomto webu zaregistrovaných 20 lidí, automaticky se jim pošlou pozvánky se všemi informacemi, které budou nutné abyste mohli začít beta testovat.
Vale decem, in memoriam ad aeternam.
SpotRudloff
Posts: 54
Joined: January 14, 2012, 1:18 pm

Re: Webová RPG hra - Last Cowboy

Post by SpotRudloff »

Pár novinek.
Na hře jsem asi 2,5 měsíce nepracoval, protože vlastně nebyla chuť se k tomu donutit bez grafika. Teď jsem ale dostal novou múzu a druhý dech. Na hře se zase začalo pracovat a vytvořil jsem nabídku na spolupráci kolem grafiky tady na fóru (snad se někdo najde).

Přidané novinky ve verzi 0.9.010 (ano, začal jsem verzovat)
- přidána energie (každý úkon ve hře, při kterém se dá vydělat zlato stojí energii - kromě práce)
- při registraci si vyberete svoji postavu, každá z nich má vlastní pasivní schopnost, která je vužívána při boji
- přidán Saloon (zde dostáváte mise)
- systém na jednoduché přidávání itemů a monster do hry (pro adminy)

Toto je zatím vše, co jsem udělal za včerejšek a za dnešek. Doufám, že mi můj entusiasmus vydrží aslespoň tak dlouho, abych hru dotáhl do finální verze (která ovšem nebude obsahovat všechno co plánuju).

A nezapomeňte zažádat o pozvánku zde (http://lastcowboy.ic.cz/index.php), abyste se dostali do beta verze.
Vale decem, in memoriam ad aeternam.
SpotRudloff
Posts: 54
Joined: January 14, 2012, 1:18 pm

Re: Webová RPG hra - Last Cowboy

Post by SpotRudloff »

E-Maily s linkem na betaverzi odeslány! Kdokoliv další se přihlásí, tak se může přidat.
Vale decem, in memoriam ad aeternam.
User avatar
Glutton
Posts: 53
Joined: October 14, 2012, 8:25 pm

Re: Webová RPG hra - Last Cowboy

Post by Glutton »

tak jsem to zkusil a asi po 4 vchodu do Saloonu jsem dostal toto:
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'ORDER BY id ASC LIMIT 3' at line 1
Na starým foru jsem byl Jokomo ;)
SpotRudloff
Posts: 54
Joined: January 14, 2012, 1:18 pm

Re: Webová RPG hra - Last Cowboy

Post by SpotRudloff »

Zkoušel jsem chodit do Saloonu, udělal jsem 100 misí a stejně nic. Ale pokusil jsem se to naslepo opravit.
Vale decem, in memoriam ad aeternam.
SpotRudloff
Posts: 54
Joined: January 14, 2012, 1:18 pm

Re: Webová RPG hra - Last Cowboy

Post by SpotRudloff »

Přidán Duel Rating Index (DRI). Každá hráč má po registraci 850 DRI. Pokud vyhraje duel nad někým, kdo má větší DRI, získá 5 DRI, pokud ho porazí někdo s nižším, ztratí 5 DRI. Také jsem přidal profily hráčů, kde každý vidí Vaše vybavení, které u sebe zrovna máte, vaše DRI, vaši sílu, obratnost,...
Vale decem, in memoriam ad aeternam.
SpotRudloff
Posts: 54
Joined: January 14, 2012, 1:18 pm

Re: Webová RPG hra - Last Cowboy

Post by SpotRudloff »

Novinky ve verzi 0.9.050
- přidáno DRI (zmíněno o příspěvěk výše)
- možnost prohlédnout si profil ostatních hráčů (jejich sílu, charisma, obratnost, odolnost a jejich vybavení)
- přidána možnost vylepšení základních vlastností hrdiny za zlaté (tedy vylepšení např. síly, bez pouřití itemu) pro možnost větší síly a ostatních vlastností
- přidán atribut kritický zásah, kterého když dosáhnete, Váš hrdina dá 2x takový damage nepříteli (lze vylepšit pouze itemy)
- přidána nová postava Pedro Majavel (passivka: každé kolo se mu zvyšuje šance na krit. zásah o 5% + 1% za každý dosažený level; pokud dosáhne krit. zás., zvětšování šance na krot. zás. začíná od nuly)


Tyto novinky osobně beru za velmi důležité, protože rozšiřují spektrum možností hráče.
Vale decem, in memoriam ad aeternam.
Post Reply