Frantic Freddie

Odpovědět
zxretrosoft
Kontaktovat uživatele:

Frantic Freddie

Příspěvek od zxretrosoft » květen 13, 2014, 3:34 pm

Tak zase jedno pochlubení :) Tentokrát remake 30 let starého Frantic Freddie z Commodore 64.

Ke stažení zde:

http://stahnu.cz/arkadove-hry/frantic-freddie-returns

nebo

http://mujsoubor.cz/arkady/frantic-freddie-returns

Naprogramováno v PureBasicu. Hudba zkomponovaná na Amize.

Cílem každého levelu je posbírat všechna jablíčka. Vtip je v tom, že Freddie nemůže projít přes žebřík, ale musí se nahoře otočit. Tím se na první pohled snadný úkol dokonale komplikuje. Potvory se rozhodují kam půjdou jen, pokud narazí na jakýkoli žebřík.
Snahou bylo zachovat původní vzezření i atmosféru z Commodore a přitom hru kompletně předělat. Navíc jsou bonusy za kroky, 5 nepřátel v každém levelu, pár levelů navíc, ukládání skore ad.

Ovládání:
kurzory
CTRL, ENTER, SPACE = FIRE
M = hudba+zvuky / off

Obrázek
Obrázek
Obrázek

bildo

Re: Frantic Freddie

Příspěvek od bildo » květen 15, 2014, 7:39 am

Vypada to dobre ! Pokracuj !
Na C 64 byly dobre hry.
Obrázek

zxretrosoft
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zxretrosoft » květen 15, 2014, 9:06 am

bildo píše:Vypada to dobre ! Pokracuj !
Na C 64 byly dobre hry.
Děkuju!! :)

DDL Blue
Živý stín

Příspěvek od DDL Blue » květen 15, 2014, 9:24 pm

Retro :lover:

Ale k věci. Tyhle retro věci mám rád, hudba je super, grafika je na poměry retra taky v pohodě. Co by ale šlo ještě hodně doštelovat je hratelnost. A nemyslím tím ani moc herní principy, spíš bugy v pohybu postavy. Hlavně po žebříku. Hodněkrát jsem umřel proto, protože jsem nemohl slézt po žebříku o patro níž. Prostě to nešlo. Musel sem nejdřív kousek vylízt na nějakej žebřík v tom patře a až pak to šlo dolu. Tohle chce fakt ještě vychytat, hodně to člověka deprimuje ;). Chce to ten pohyb nějak vyhladit, vyloženě cejtím, jak tam dorovnávám pixely, abych mohl někam jít.

Hudbu jsi dělal ty? Máš soundcloud?
Zkoukněte moji hudební galerii ;). Nebo vyzkoušej můj generátor akordů!
Řikejte mi prostě Blue...

zxretrosoft
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zxretrosoft » květen 16, 2014, 12:21 am

Díky!
Máš pravdu. Ono je to s tím žebříkem zvláštní. Je to úplně přesně nastavené tak, jako když Freddie leze nahoru. Takže ten problém je nejspíš "psychologický", člověk snadno zmáčkne nahoru+doprava a on se sveze jak po másle, ale dolu+doprava nám jde mačkat špatně... To jsem si nikdy neuvědomil :)

Na druhou stranu když jsem nechával na pohyb dolu toleranci pár pixelů, tak Freddie jakoby seskočil na patro, když se do té tolerance vešel. Bylo to hratelnější, ale nebylo to hezké (vypadalo to jak bug). Tak už jsem to tak nechal, je to trošku těžší a zlomyslnější.

Hudbu do hry složil můj německý přítel z amiga demoscény dj arvy a zde je soundtrack:
https://www.dropbox.com/s/bwnvahs6ctaks ... dTrack.zip

Apropó: Viděl jsem, že děláš také spousty muziky, poslouchal jsem tvůj Soundcloud, moc dobré!! Můžu se zeptat, na čem hudbu vyvíjíš?

Druid
Redaktor

Příspěvek od Druid » květen 16, 2014, 5:46 pm

Miluju retro hry! Ale tohle... To je strašná prasárna. Kombinuješ tu C64 grafiku s moderní. C44 žebříky a u toho plošinky jak vystřižený ze super nintenda... A ten vršek. C64 font na text a hned pod tím font s AA

Noooope, moje Retro já by ti rádo dalo commodorem po hlavě :D

Pokud by jsi se chystal oponovat tím že je to remake s modernější grafikou, tak jí udělej moderní kompletně, a ne jen půlku :D
Obrázek

Cpt.Luke
Facebook: https://www.facebook.com/cptluke
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cpt.Luke » květen 16, 2014, 6:35 pm

Asi boli 2 grafici a nezhodli sa na štýle ... :D
Môj web!

VCH BIATCH
old name - Luko8525

zxretrosoft
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zxretrosoft » květen 16, 2014, 8:25 pm

Druid píše:Miluju retro hry! Ale tohle... To je strašná prasárna. Kombinuješ tu C64 grafiku s moderní. C44 žebříky a u toho plošinky jak vystřižený ze super nintenda... A ten vršek. C64 font na text a hned pod tím font s AA

Noooope, moje Retro já by ti rádo dalo commodorem po hlavě :D

Pokud by jsi se chystal oponovat tím že je to remake s modernější grafikou, tak jí udělej moderní kompletně, a ne jen půlku :D
Taky názor :) Ale i za něj díky.
Jenom v klidu, nemusíš mě hned praštit po hlavě :D
Nenapadlo mě ani předpokládat, že se to všem zalíbí. Ostatně když někdo natočí film, tak se taky nebude všem líbit. Samozřejmě nejsi naštěstí nijak nucen hrát, co se ti absolutně příčí.

Oponovat nehodlám. Je to totiž přesně tak jak píšeš. Snaha byla udělat to stejné a přitom jiné. Ta kombinace grafiky je tedy záměr.

Odpovědět