BrainSport

Odpovědět
zxretrosoft
Kontaktovat uživatele:

BrainSport

Příspěvek od zxretrosoft » září 12, 2013, 9:21 pm

Rád se podělím o remake hry BrainSport

http://stahnu.cz/sudoku-a-logicke-hry/brainsport

Celou hru jsem naprogramoval ve Freebasicu.
(oficiální stránky Freebasicu: http://www.freebasic.net/ )

Klasická logická hra v 2D prostředí, později se vyrojila jako klon všemožných Sokobanů. Hru původně vytvořil A. van der Hulst v r. 1991 pro ZX Spectrum. Cílem je přemístit bedy do určených míst.

Moje verze má 200 levelů. Hlavní přidanou hodnotou je také bodový systém, který neslouží pouze k počítání skore, ale můžete si za body kupovat důležité věci: např. krok zpátky, uložení pozice do RAM nebo přeskočit celý level. Body získáte za dokončený level. Hra není na čas, lepší čas jen zlepšuje bodové skore.

Po dokončení každého levelu se objeví PASSWORD, ten si opište. Můžete tak při dalším spuštění hry password zadat a budete pokračovat tam, kde jste skončili - samozřejmě se skorem, které jste měli (v kódu jsou vaše skore a level zašifrovány).
Přílohy
brainsport4.png
brainsport3.png
brainsport2.png
brainsport1.png
Naposledy upravil(a) zxretrosoft dne září 14, 2013, 5:03 pm, celkem upraveno 4 x.

Satik64
Facebook: http://facebook.com/
Kontaktovat uživatele:

Re: BrainSport

Příspěvek od Satik64 » září 13, 2013, 6:58 pm

Pěkná hra, originál jsem nehrál. Dal jsem pár prvních levelů, určitě bych dal víc, ale na tyhle logické hry jsem nikdy moc nebyl :D
Obrázek
Obrázek
Obrázek

zxretrosoft
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zxretrosoft » září 13, 2013, 7:10 pm

Satik64 píše:Pěkná hra, originál jsem nehrál. Dal jsem pár prvních levelů, určitě bych dal víc, ale na tyhle logické hry jsem nikdy moc nebyl :D
Díky! ;)

Originál je např. zde:
http://www.youtube.com/watch?v=06bQg8TLqSE

DDL Blue
Živý stín

Příspěvek od DDL Blue » září 13, 2013, 10:22 pm

Uprav si prezentaci podle pravidel, tohle vážně nestačí!

Jinak ke hře: Určitě bych si ještě pohrál s grafikou. Je zvláštní, že hezkým herním objektům dělá pozadí modrá plocha. Hratelnosti není co vytknout (u tý se nedá moc co řešit). Není to gamemakerovka, takže většinu věcí nemůžu moc dobře soudit. Určitě bych u toho ještě ale pár dní strávil ;). Jinak jsem našel grafickou chybu: Když si stoupneš na cílovou plošinku, zmizí.
Zkoukněte moji hudební galerii ;). Nebo vyzkoušej můj generátor akordů!
Řikejte mi prostě Blue...

zxretrosoft
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zxretrosoft » září 13, 2013, 10:36 pm

DDL Blue píše:Uprav si prezentaci podle pravidel, tohle vážně nestačí!

Jinak ke hře: Určitě bych si ještě pohrál s grafikou. Je zvláštní, že hezkým herním objektům dělá pozadí modrá plocha. Hratelnosti není co vytknout (u tý se nedá moc co řešit). Není to gamemakerovka, takže většinu věcí nemůžu moc dobře soudit. Určitě bych u toho ještě ale pár dní strávil ;). Jinak jsem našel grafickou chybu: Když si stoupneš na cílovou plošinku, zmizí.
Díky!
Ta modrá plocha je záměrně, aby to byla přesně to modrá ze ZX Spectra, ale chápu, že současným hráčům už to sedět moc nebude, možná jsem měl přece jen zvolit nějakou jinou barvu.

K té "chybě": Podle mě je v pořádku, že plošinky pod panáčkem mizí, když na ní stoupneš, tak zmizí, protože jí překryješ. Měl jsem variantu i s kombinací plošinky a panáčka, ale nevypadalo to moc dobře, tohle vypadalo líp.

DDL Blue
Živý stín

Příspěvek od DDL Blue » září 14, 2013, 12:06 am

No, to, že si na ni stoupne a ona zmizí celá, to mi moc ok nepříde :D Působí to na mě vážně jako bug. A k tý barvě - pochopil bych to, kdyby byla celá hra laděná do retro grafiky. Jenže takhle tu kombinuješ víc stylů a to nedělá moc dobrotu :confu: . Chce to pro příště tu hru víc sjednotit. Když už oldschool, tak všechno ;).

zxretrosoft
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zxretrosoft » září 14, 2013, 12:14 am

DDL Blue píše:No, to, že si na ni stoupne a ona zmizí celá, to mi moc ok nepříde :D Působí to na mě vážně jako bug. A k tý barvě - pochopil bych to, kdyby byla celá hra laděná do retro grafiky. Jenže takhle tu kombinuješ víc stylů a to nedělá moc dobrotu :confu: . Chce to pro příště tu hru víc sjednotit. Když už oldschool, tak všechno ;).
OK, díky! ;)

Paturata

Příspěvek od Paturata » září 14, 2013, 8:50 am

S grafikou souhlasím. Takováhle kombinace je sice velmi originální, ale opravdu by bylo lepší to příště sjednotit ať už do jednoho, nebo druhého stylu.

zxretrosoft
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zxretrosoft » září 14, 2013, 3:39 pm

JanHonJan píše:S grafikou souhlasím. Takováhle kombinace je sice velmi originální, ale opravdu by bylo lepší to příště sjednotit ať už do jednoho, nebo druhého stylu.
Ok, diky, rozumím. Jak vidíte, tak jsem nadefinoval i font ze ZX, aby to bylo víc retro, na druhou stranu jsem se snažil nevytvořit jen "kopii" staré hry do Windows, ale dát tomu něco nového - třeba grafiku + levely + systém utrácejícího skore.
Ta kombinace barev není nejštastnější, budu na to příště myslet. Bylo asi zbytečné zachovávat zrovna barvu toho pozadí.

DDL Blue
Živý stín

Příspěvek od DDL Blue » září 14, 2013, 9:11 pm

Ono obecně retro a vektory do sebe nijak zvlášť nezapadaj ;). Retro se vyznačuje především pixelartem.

Odpovědět