Vánoční minisoutěž 2011 - výsledky!

Tato sekce slouží k organizaci všemožných soutěží.
Odpovědět
Pelpet
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánoční minisoutěž 2011

Příspěvek od Pelpet » prosinec 19, 2011, 9:19 pm

Díky za hodnocení. Nicméně, zareaguju na pár příspěvků:

Co se týče té chyby, která se vyskytla, je jedno, jestli je to objekt oPresent, nebo oRocket, oba mají stejný parent objekt a u obou objektů je tedy chyba totožná. Je to zpusobeno tím, že po výbuchu projektilu by se měl view vrátit zpět na toho, kdo ho vystřelil, nepočítal jsem však s tím, že ten, co střílí může mít sebevražedné sklony. :P Kdyby mi bylo dovoleno připsat jednu podmínku do kódu (kterou jsem minochodem dopsal i zde, výše, někde ve vláknu.), pošlu vám hru bez téhle chyby. Vím přesně, čím to je. Oprava by zabrala asi tak 20 sekund...

Animace jsem bohužel nestihl. Mám sprite pro postavu s bazookou a dárkem obou barev. Na víc nezbyl čas.

Aby otáčeli zbraní tam, kam mají, musel bych sprite dělit na víc částí, což by nebyl problém. Opět ale zapracoval čas a nestih jsem to. (když si vzpomenu na velkolepé řeči o tom, jak stíhám... ach jo. Stejně to zas bylo: "Však teď si dám hoďku wowka a pak na to vlítnu." za 6 hodin jsem vypl komp a hra dále hnila na disku.)

Jinak ke hře mám i nadabované wavky, spoustu dalších materiálů, které tam alespoň mě osobně celkem chybí. Jak už jsem psal. Asi to ještě zpracuji a vydám to po soutěži jako samostatnou hru ještě s něčím navíc.
Obrázek Sunken Bridge | Obrázek Moje GM tutoriály | Come on son, let's go outside play Catch the Exception!

BugiaMt2

Příspěvek od BugiaMt2 » prosinec 20, 2011, 3:59 pm

AHOJ.

Nevím jestli bude na muj komentář někdo koukat, ale přesto sem napíšu svůj názor.

Nejvíce se mi líbila hra od ROBOJESTERA I want you for antisanta army. Hra se mi líbila svým příběhem a hratelností. Nápad skvělí ;) Pokud jde o detaily. Ty jsou pro mě dost duležité a v této hře najdu výborné vychytávky a detailní záběry. Grafika sice nic extra, ale stejně se mi to líbí víc než u ostatních jelikož ostatní sázeli na grafiku a to není to hlavní. Příběh Hratelnost Grafika Detaily. zdá se mi to být smyslu plné a ve své podstatě i užitečné :) radši si zahraju tuto hru než klikan na ozdoby na obrázku nebo létat vzduchem a dávat dárky bezdomovcům.

Největším jejím konkurentem budou asi prezenti :) ale zrovna moc vánoc a ani žádný příběh v tom není.

Tudíž jednoznačne I want you for antisanta army

ROBOJESTER
Facebook: http://facebook.com/

Příspěvek od ROBOJESTER » prosinec 20, 2011, 4:40 pm

díky za ten komentář :D
(prohlašuju že jsem BugiaMt2 nepodpalatil ani to neni muj jinej login je to jen muj kámoš)
takže jestli se vám na jeho komentáři něco nelíbí tak to neni moje vina :roll:

k.koudy
Facebook: https://www.facebook.com/k.koudy

Příspěvek od k.koudy » prosinec 20, 2011, 6:16 pm

ROBOJESTER aji kdybys to psals ty, tak si myslím, že to hodnocení poroty neovlivní ;)

ROBOJESTER

Příspěvek od ROBOJESTER » prosinec 20, 2011, 8:06 pm

k.koudy píše:ROBOJESTER aji kdybys to psals ty, tak si myslím, že to hodnocení poroty neovlivní ;)
stejně se nesnažim ovlivnit porotu mam docela velkou šanci i tak :lol:

sticka
Facebook: http://www.facebook.com/Sticka11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sticka » prosinec 20, 2011, 8:15 pm

Pro mě není výhra to nejvíce... Ale... Hlavní není zvítězit, ale zúčasnit se :-)
Crazy is alot more COMPLICATED than people think. - Walter Bishop

Vojtas
Facebook: http://www.facebook.com/#!/pro
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtas » prosinec 21, 2011, 6:46 am

sticka píše:Pro mě není výhra to nejvíce... Ale... Hlavní není zvítězit, ale zúčasnit se :-)
Přesně, ale kdyby měl někdo vyhrát, tipnu si Pelpeta, k.koudyho nebo ROBOJESTERa... No, jsem zvědavej na výsledek...
Více o mně a mých "hrách" na twitteru: https://twitter.com/VojtaKoci
Budu rád, podíváte-li se i na můj nový blog o všeobecném dění a mých nejen herních projektech: http://vojtakoci.blogspot.cz/

Cpt.Luke
Facebook: https://www.facebook.com/cptluke
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cpt.Luke » prosinec 21, 2011, 2:26 pm

Už sa teším :D
Môj web!

VCH BIATCH
old name - Luko8525

k.koudy

Příspěvek od k.koudy » prosinec 21, 2011, 6:27 pm

2 ROBOJESTER: však já ti nemyslel špatně, já vim, že máš velkou šanci, taky se mi líbila tvoje hra

2 Vojtas: díky, ale tohle je moje první vydaná hra v GM(já jinak většinou dělám v .NETu), ale tvoje hra má hezké ozvučení :)

2 Sticka: máš pravdu hlavní je zúčastnit se

PS: Ať vyhraje ten nejlepší.

BugiaMt2

Příspěvek od BugiaMt2 » prosinec 22, 2011, 11:59 am

Tak koho tipujete za vítěze?

Já ROBOJESTER

ROBOJESTER

Příspěvek od ROBOJESTER » prosinec 22, 2011, 6:12 pm

kdy přibližně by měli přijit výsledky o_O
docela mě to zajímá :)

Satik64
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Satik64 » prosinec 22, 2011, 6:21 pm

Snad kolem pátku, když to všichni stihnou.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

BugiaMt2

Příspěvek od BugiaMt2 » prosinec 23, 2011, 1:29 pm

To jsem teda zvědavej jako blázen... :) kdo je vůbec v porotě?? a přijdou dnes ty výsledky teda?

Satik64
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Satik64 » prosinec 23, 2011, 1:39 pm

Hodnotit budu já, GreenMan, Honzas4400, shotokan san, matronator a ipq. Výsledky ještě od všech nemám, takže se uvidí, možná ještě dnes nebudou.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

ROBOJESTER

Příspěvek od ROBOJESTER » prosinec 23, 2011, 4:47 pm

tak to aspoň bude jako překvapení na štědrej den :D

Satik64
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Satik64 » prosinec 24, 2011, 9:42 pm

Výsledky
A jsou tady výsledky! Děkuju všem za účast. Výherci gratuluju a ostatní nemusí být zklamaní, cílem bylo zúčastnit se a tím se zase trochu zdokonalit ve tvorbě her. Proto koho mrzí horší hodnocení ať to nevzdává, vždyť každou dokončenou hrou se člověk učí.
Ještě bych chtěl něco říct k pravidlům, spousta z vás porušila pravidlo o licenci u hudby. Protože jsou ale Vánoce, nebudu to přímo trestat, ale nechal jsem na samotných porotcích, jestli to do výsledného hodnocení započítají.
Ale abych to nezdržoval, tady už jsou jednotlivá hodnocení:

8. GreenMan III (luko8525) - 37%

matronator: 60%
Příjemná hudba, grafika už méně příjemnější. Neuškodilo by dialogy udělat trochu rozsáhlejší, aby více popisovali děj. Hratelnost byla normální, akorát hlavní postava byla špatně vycentrovaná, takže se občas zasekla do zdi a nepřátelé by klidně mohli ubírat méně životů.

shotokan san: 23%
Trochu nudná hra, chybí help. Žádná originalita, suchý příběh.
Neustále se opakující otravné hlášky, slabá grafika.

ipq: 66%
Hra je dobrá. Najlepšie tam boli tie referenčné postavy a koniec, ktorý vyzeral haluzne. Inak čo sa týka grafiky, pixel-art s foto grafikou mi nejak nesedel i s tou hrateľnosťou aj keď to bolo upútané a to ako kropiť nepriateľov guľami. Ale skôr mne to pôsobilo trochu na stereotyp.

Satik64: 20%
Tahle hra by nemusela být tak špatná, nebýt špatného ovládání. Hlavní postava se ovládala dost špatně. Nejvíc mě asi vadila pomalá reakce při střelbě. Náhodný pohyb nepřátel taky nebyl nejlepší. Možná by bylo lepší, kdyby obcházeli třeba jeden blok.
Grafika sice není nejlepší, ale byla celkem pěkná a nebýt těch ostatních záporů, vůbec by nevadila.

GreenMan: 30%
Vďaka menu by si hra samozrejme zaslúžila prvé miesto. Bohužiaľ je to asi jediná vec ktorá sa mi na hre páčila. Príbeh mi na začiatku pripomínal PacIna a ďalej to bolo ešte zvlástnejšie. Grafika nezaujímavá a od prvého dielu nezlepšila. Texty boli nevýrazné a dosť zle sa čítali. Dabing by bol lepší keby tam nebol buď žiadny alebo aby bolo dabované všetko, ale vďaka prirodzenému hlásku postáv mi došlo, že ide o slová až trošku neskôr. Čo sa týka hrateľnosti tak mi nesmierne vadilo, že sa môžem pohybovať len štyrmi smermi zatiaľ čo nepriatelia mali plných 360° a niekedy proste nebolo možné im ujsť alebo ich zničiť.

Honzas4400: 25%
Ve hře je vidět nejistota a rychle uspěchaná tvorba, hra prostě vyzní nedodělaně. Nulový příběh, hudba stále se opakujicí při každé další úrovni. Autor se měl zaměřit hlavně na pohyb, který je jedním slovem katastrofa. Hra slouží ale jako dobré odreagování a téma alespoň z půlky dodržela. Snaha byla, ale to tak maximum.

7. Vánoce v trapu (Pohy) - 40%

matronator: 60%
Grafika nicneříkající, chybělo mi tam nějaké pěkné pozadí. Zpracování poměrně dobré. Jenom mě mrzí, že hru jsem nemohl dohrát, protože u chytání kapra se bůhví proč vždy zasekla.

shotokan san: 12%
Strašně jednoduchá, suchá hra. Velmi slabý nápad, absence hudby, pár prdů jako zvuky nestačí. Grafika velmi slabá. Splněné téma.

ipq: 40%
Grafika a hrateľnosť je príliš jednoduchá. Pixel-art tam pôsobil skôr ako 8-bitovka, keby sa jednalo o jednoduchosť farieb v menšom počte, tak by som tedy volil 8bit štýl. Ja ale na kraftovanie nie som, to ja moc nemám rád a aj tak na niektorých miestach, kde trebalo kraftovať tam bohvie ako nepôsobila grafika. Viem že si nemal čas ako ostatní, tak si mohol zvoliť 8bit, ten sa dnes rýchlejšie spraviť a nie ako v 80-tých rokoch, keď na jeden pixel to hrozne trvalo ale zato mali hry vysokú hodnosť.

GreenMan: 50%
Myslím že tejto hre by sa hodilo o niečo viac práce. Predsa len by to vypadalo zaujímavejšie keby, keď idem vykácať strom vidím v pozadí aj nejaký ten les a podobne. Grafika taktiež nezaujala a mohla byť o niečo lepšia, bolo to proste také prázdne. Jedinú chybu hry na ktorú som za hru narazil bolo, keď som si neprečítal ako loviť rybu a keď mi došlo ako konečne na to čísla sa prestali meniť.

Satik64: 15%
Tato hra mě bohužel vůbec nebavila. Nějaký náznak příběhu tam sice byl, téma duch vánoc asi taky, ale ve hře jsem nenašel žádnou zábavnou výzvu, snad kromě běhu z lesa. Procenta dávám jenom za tu různorodost a téma.

Honzas4400: 65%
Tato hra nedisponuje suprovou grafikou, za to jsou zde originální věci a neopakuje se to. Autor se snažil udělat trochu vtipný podkres hry, určitě je to dobrá hra, ale je hrozně krátká. Možná kdyby se to trochu uměle prodloužilo a udělal lepší "crafting", zasloužila by si tato hra o několik procent více.

6. Ozdoby (sticka) - 46%

matronator: 50%
Klasická klikačka. Moc velký dojem to na mně neudělalo. Divná hudba, grafika nic moc a celkově nezáživné.

shotokan san: 15%
No co k této "hře" říct, žádná originalita, pár zvuků, v credits neuveden autor hudby (tak jsem za hudbu nedal žádné body + tato hra i dostala nějaké ty mínusové body). Grafika téměř žádná nebyla, aspoň, že ta ikona a loading byli. Splněné téma.

ipq: 76%
Neviem čo tam mam hodnotiť. Na to že si sa nechal inšpirovať fotomontážnym štýlom rovnako ako Vojtas, toho som trochu spriehladol že oproti nemu je to skôr obyčajná fotografna hra na schovávačku ako tie guličky. Tím že sa tam len hľadajú pomocou klikania, by si to možno užili i tí, čo majú dotykovky s HD displayom, že by si pritlačili k očiam rapídne a to už aj s dôvodu že ako mizerne čitateľný text tam bol. Ako ozdobiť text je dobré ale zas niekedy nie preháňať, lebo potom čitateľnosť je v háji a moje oči už tiež, o hrozne malú čiastku sa mi zhoršil zrak, keď musím úprimne sa priznať ako veľký text vidím ale mrňavý ako mravec je už rozmazaný ale predmety vidím ostro ale to neznamená že ešte niečo mi musí kaziť očné zdravie, šťastie že nemám 3DSko, inak fakt by som prišiel oči ako tam.

GreenMan: 70%
Táto hra ma z nejakého dôvodu bavila aj navzdory plno veciam ktoré sa mi nepáčili, asi to bolo tým že ma to vrátilo do časov, keď som malí hľadal v časopisoch na obrázkoch veci čo niekto stratil. Hudba aj keď neznela veľmi vianočne sa mi do hry hodila. Horšie to už bolo s grafikou. Príbeh sa zle čítal a gule vypadali divne, možno by to bolo krajšie keby to boli len nejaké jednoduché PxA alebo vectorové gule. Najviac mi samozrejme vadili biele ktoré som v snehu hľadal o nejakú chvíľu dlhšie ako ostatné. :D A čo považujem za celkom veľkú chybu, je to že keď som na konci omylom klikol na odkaz na stránky tímu, už som sa z neho nedostal. Taktiež mi vadilo že gule sa dali dať dole zo stromčeka ďalším kliknutím na ne a odleteli boh vie kam.

Satik64: 30%
První věc, která se mě nelíbila, byl hůř čitelný text. Sbírání ozdob překvapivě tak nudné nebylo a některé pěkně seděli do fotky a bylo těžší je najít. Některé byly ale skoro neviditelné a po krajích obrazovky, to se mě trochu nelíbilo. Ale asi by to potom bylo až moc lehké.
Zdobení stromku už bylo horší. Mnohem lepší by bylo, kdyby šlo pozici ozdob ovlivnit, a tím hráči umožnit vlastní ztvárnění. Takto to bylo spíš nudné a možná bych tam takový konec ani nedával.

Honzas4400: 35%
Hra je velmi zajímavá, hraje si s pozadími a zákeřným hledáním, ale to je bohužel takňák vše. Hra nijak hráče nemotivuje aby hrál dál, a tak se hodnocení sráží - bohužel. Snaha byla...

5-4. Deathball 2 winter edition (xM4tHeWx) - 61%

matronator: 70%
Pěkná grafika a hudba. Ani hratelnost nebyla špatná. Jenom mi vadilo, že okno bylo na výšku moc velké, takže na mém širokoúhlém monitoru jsem měl kousek uříznutý.

shotokan san: 48%
Dost zábavná hra, jen je škoda toho bugu se zasekáváním míčku. Zvuky chybí, ale perfektní výběr hudby (až na ty čínské koledy). Grafika byla obstojná, škoda absence ikony a loadingu. Splněné téma.

ipq: 80%
U tej hry som videl že sa opäť jedná o klasickú arkanoidnú hru ale s vianočným štýlom a najviac lopta sa mi zasekla takže ani ten návod o klikaní nepomohol, takže pokračovanie bolo zničené chybou. Ako graficky spracované pekné ale skôr tie bloky a panel s guličkou ale nič iné už nie ako jeden bonus som si všimol ako prešiel cez neho, inde už koniec.

Satik64: 50%
Tato hra na mě působila pohodově a cítil jsem z ní vánoční atmosféru. Příběh (nebo úvodní rozhovor) je povedený :D
Fyzika kuličky se sice často chovala zvláštně, ale víc mě vadil pomalý pohyb desky. Kvůli tomu bylo často nemožné míček včas vybrat. Pomohlo by i nějaké větší upozornění při získání bonusu nebo splnění úkolu. Tohle mě celkově chybělo u celé hry. Nápad s více míčky byl dobrý, ale právě kvůli pomalému pohybu se nedal moc využít.Později mě ale hra přišla hrozně zdlouhavá a nudná. Grafika celkem povedená, ikdyž se mě zdá, že se zlepšovala postupně.
Bohužel kvůli záporům musím zvolit nízké hodnocení, ikdyž měla hra určitě na víc.

GreenMan: 75%
Hra ma na začiatku privítala prijemnou hudbou a pekným snežením. Hry tohto typu mám takže som sa tešil. Keď som videl grafiku prvého levelu celkom mi nešli dokopy štýlovo niektoré kocky. Keď som na kocku išiel myšou zmenila svoj vzhľad a neviem, či som to len nepochopil alebo to bol pozostatok niečoho, čo sa nestihlo dokončiť. Chyby som nepostrehol žiadne závažné až po level v ktorom sa objavili strieborné kocky. Po nájdení myšou na jednu z nich mi vždy vypísali chybu čo dosť naštvalo. Taktiež sa mi začali loptičky zasekávať alebo proste preleteli cez môjho Santu. Niektoré levely sa mi zdali, že sa dajú prejsť len keď mám šťastie na bonusy a keď to nevyjde mám proste smolu. Taktiež sa mi pri leveloch kde boli kocky veľmi nízko nepáčilo, že keď som mal smolu tak loptičku vystrelilo pod uhlom ktorý sa proste nedal stihnúť odraziť naspať. Skončil som pri leveli kde som mal pozbierať 132 darčekov ktoré padali náhodne a vždy som skončil o 1 alebo 2. Myslím že by neuškodilo urobiť padanie darčekov viac systematické.

Honzas4400: 45%
Hra je pěkná, hezky se hraje, bohužel hráče nijak nemotivuje hrát dále a dále. + Trestné body za písničku na kterou nemáš práva.

5-4. Santova noc (k.koudy, Lamarr007) - 61%

matronator: 70%
Grafika pěkná, ale mohla by být lepší. Hudba by mohla být také lepší. Nápad skvělý.

shotokan san: 46%
Tato hra mě nejprve vůbec nebavila, netušil jsem (až na to písmo) co mám dělat, proto bych nejdříve nazval hru nudnou. Naštěstí jsem si ji zkusil zahrát i další den a zjistil jak nato, díky tomu má hra vyšší hodnocení než původně měla mít (možná by se hodila nějaká nápověda, kdybych si nevěděl rady).
Hezké menu, výborně zvolená hudba, zvuků bylo jen pár, ale byli. Splněné téma.

ipq: 82%
Je to perfektné. Grafika ma tam rovnako chytila ako u Pelpeta ale trochu mi pripadala tá hrateľnosť zvláštna. Spočiatku som nevedel ako na to ale potom prišiel som na to. A najviac nebolo dobre počuť zvuk cez tú hudbu, takže som ju vypol a tak tiež som i zbadal chybu u tej alfabetiky, pomocou nej som zbrzdil čas.

GreenMan: 70%
Neviem prečo, ale táto hra ma proste nezaujala. Grafika nebola vôbec zlá a nápad bol tiež zaujímavý, ale v podstate šlo všetky tri levely vždy o to isté. Pri kľúčoch mal časový limit ešte nejaký zmysel, ale pri zámku do ktorého trebalo zadať slovo nemal zmysel vôbec žiadny. Po skončení času sa mi ďalej zobrazovala nápoveda aj kód a ten sa nemenil, takže som to vždy na druhý pokus určite stihol. Taktiež sa mi celkom nezdalo keď ma pri pánovi, čo žije sám prichytili jeho rodičia. :D

Satik64: 45%
Hezká hra, grafické zpracování se mě hodně líbilo. Nápad taky pěkný. Co se mě ale nelíbilo, je odemykání, které mě trvalo, než jsem ho pochopil. U náročnějších úkolů mě vadil časový limit. Určitě bych k náročným úkolům přidal další nápovědu, u čísel jsem bohužel skončil.
I přes pěkné zpracování mě v tom trochu chyběla hra, působilo to na mě spíš jako soubor hádanek a příběhů.

Honzas4400: 55%
Grafika je celkem pěkná, vše je příjemné a je to zajímavá logická hra, ale přece jen by tam šlo dát více nápověd, hlavně v třetí části...

3. I Want You for Antisanta army (ROBOJESTER) - 63%

matronator: 65%
Grafika normální, nápad výborný. Hratelnost byla trochu horší, chvíli mi trvalo, než jsem přišel na to, jak se hraje.

shotokan san: 50%
Hra mě bavila, velmi neobvyklý příběh (Santa vs Ježíšek).
Docela sranda, škoda problému s rozlišením (nemohl jsem dát kurzor do dolní části obrazovky). Sakra proč jen jedna písnička a ještě k tomu ta nejohranější?
Splněné téma.

ipq: 60%
Grafika je skôr na priemernej úrovni ale hrateľnosť ma moc nechytila a tie scény, nie je správne upravený zvuk. Skôr tam vidieť South Park postavy než nejaké normálne ale ako ten Game Over bol trochu zábavný, fakt väčšina vecí sa vyrába s Ázie.

GreenMan: 95%
Veľmi zábavná hra až je mi ľúto, že som vždy tak rýchlo prehral. Možno by som dovolil prepustiť viac ako jedného škriatka, aj keď bohvie či by sa nenaklonoval a neovládol všetko. :D Dabing sa mi veľmi páčil a dosť pobavil. Grafika nebola najlepšia ale pri snahe sa zabiť všetkých škriatkov som ju viac menej ignoroval. Jediné čo mi vadilo bolo, že keď som začal novú hru a preskočil celé intro, čas z neho som počul v hre a celkom nečitateľný manuál. Ale myslím, že pri tejto hre ešte nejaký čas strávim. (Tak sem sa fakt nehodilo to moje logo so Santouskou čapicou :D)

Satik64: 50%
Další z her, které splnili zadání. Hra je celkem pěkná, kladem je podrobná nápověda ke hraní.
Samotná hra je sice dost akční, ale mě připadala hrozně nepřehledná a trochu víc závislá na náhodě. Určitě mě nepotěšila nemožnost přeskočit úvod a zvuky, které hráli i po konci úvodu. Grafika je slabší, ale není nejhorší a hře tolik neškodí.

Honzas4400: 60%
Hra je velmi zajímavá, příběh je velmi pěkný a dabing tomu jen dodává. Grafika občas pokulhává, jak stylově tak technicky. Kdyby si na ní dal autor ještě chvíli práce, zvedlo by to hodnocení.

2. Prezenti (Pelpet, Fabled, Jacze_cp) - 68%

matronator: 68%
Pěkná grafika i hudba. S hratelností už to ale bylo horší. S tučňákem se dalo vyskočit s mapy a už se to nedalo dohrát. To samé, když jsem se sám zabil. Špatně se mi střílelo, buď raketa ani nepřestřelila zeď, nebo naopak letěla moc daleko.

shotokan san: 35%
Docela propracovaná, ale nudná hra. Žádná originalita, dobré zvuky i hudba. Pěkná grafika, chybí vlastní ikonka a loading. Nesplněné téma, dát tučňákům Vánoční čepky opravdu nestačí.

ipq: 83%
Je to perfektné, grafika i zvuky a hudba k tomu tiež ladí. Najviac sa mi tam páčia tie postavy, obzvlášť tí tučniaci a aj samozrejme sobovia. Štýl hrateľnosti je perfektný, mi presne pripomenul jednu hru, kde sa to tak tiež hralo. Ale keby si to nepreflákol u wowka, tak by tam možno neboli chyby a chýbajúce animácie, lebo inak je to fakt pekné ale nedoladené. Spočiatku som nevedel úplne zistiť ovládanie ale potom som na to prišieľ. Trochu som sa bál že tá obrazovka hracej plochy je nejak moc veľká ako teraz už by to nikomu vadiť nemalo a aj tak teraz už každý ide do super rozlíšenia ale zas staré noťasy ich nemajú veľké a toho sa bojím. Trochu zvláštna AI, na to že hlúpo reagujú, vedia až dosť silno streliť strely, zatiaľ čo hráč nie.

GreenMan: 80%
Grafika sa mi zapáčila hneď ako som hru zapol. Možno by neškodilo keby boli postavičky pri pohybu animované ale to až tak nevadilo. Worms ma bavil vždy takže som sa do hry s chuťou pustil. Možno by neškodilo keby bol niekde napísaný význam jednotlivých budov ten mi došiel až trošku neskôr a rozdiel v zelenej a červenej munícii mi nedošiel celú hru. Taktiež výber tučniakov sa mi zdal dosť náhodný a nevidel som v ňom systém. Všetko sa pokazilo až keď sa mi podarilo zabiť prvých dvoch jeleňov jednou ranou. Zrazu sa im percentá namiesto odobrania pridali, vypísalo to, že som znova na rade a už sa nedalo robiť nič. To ma dosť mrzelo. Keď sa mi pri ďalšom pokuse podarilo zabíjať ich osamote dalo sa to dohrať.

Satik64: 65%
Grafika samozřejmě krásná, ale jako u většiny her mě chyběla nějaká nápověda, která by mě pomohla hru pochopit, takže jsem na to musel dojít časem.
Jsem rád, že si někdo vzal tohle téma a dokázal ho takto pěkně zpracovat. Provedení je hodně pěkné a pěkně se to i hraje. Jenom je škoda AI protivníka, kterému se podaří trefit herní plochu jenom párkrát za hru. Ovládání je bez problémů, hned jsem si zvykl. Bohužel to kazí ti protivníci.

Honzas4400: 75%
Hry na způsob Worms nikdy nezklamou, v případě této hry to není vyjímka, hra je pěkná, hezky se hraje, grafika je velmi slušná a zvuky taktéž. Hře jsem dal tolik procent, kolik si zasloužila :)

1. Jeho první Vánoce (Vojtas) - 77%

matronator: 75%
Nádherná grafika, příběh a zpracování. Jenom mi opět vadilo rozlišení. A na některých místech místnosti mi vadilo to prázdné černé místo, klidně si to mohl něčím zaplnit.

shotokan san: 52%
Zábavná hra, ale víc by asi seděl fullscreen (nemohl jsem najet myší na dolní část hry, protože byla shovaná. Absence zvuků, zato ale luxusní hudba. Luxusní grafika, perfektní atmosféra. Splněné téma.

ipq: 81%
Grafika je dobrá aj keď si nestíhal ale perfektná a v dobrom fotomontážnom štýle. Štýl hrateľnosti a príbeh dobrý ale trochu mi vadila obrazovka, zdala sa mi taká malá a to ovládanie, nejak moc veľký kurzor a musel som s ním ísť až príliš mimo obrazovku s natívnym rozlíšením aby sa rýchlejšie hýbal. Ale hľadanie vecí bolo teda niečo.

GreenMan: 100%
Krásna oddychová hra. Takáto grafika sa mi strašne páči a rád sa na ňu pozerám takže som si hru prešiel viac krát aj keď to nemalo v podstate žiadny zmysel. Hudba je taktiež veľmi pekná a rád by som si ju niekde stiahol a pridal do zbierky oddychovej hudby. Duch Vianoc z hry proste sálal a krásne ma vianočne naladil. Vadilo mi akurát, že okno bolo dosť vysoké a mal som ho problém napratať na svoju plochu (1440x900). A ešte mi prišlo celkom nelogické, že po zobratí predmetu zostal predmet na mieste a ja som mal ten istý v " ruke ", dosť vtipné mi to prišlo pri kapele.

Satik64: 75%
Tato hra se mě líbila nejvíc. Zachytila dobře vánoční atmosféru a téma podala netradičně a se zajímavou myšlenkou. Grafice není co vytknout, snad jenom se mě tam nehodila kreslená planeta. Trochu mě zklamal konec hry, čekal jsem nějakou reakci bezdomovce. Ale jinak skvělá hra, která jako jedna z mála podle mě splnila zadání, což se projevilo na hodnocení.

Honzas4400: 80%
Tato hra se mě velmi líbila, grafika je velmi dobře a stylově zpracovaná, hudba poklidná a také stylová. Hraje se dobře, příběh by sice šel trochu rozšířit ale je to dobré. Tato hra má svůj nápad a pokud by se autor rozhodl z ní udělat plnohodnotnou hru, mělo by to budoucnost. Možná jen zamrzí ta délka hry.
Výherce získává hru Gish! Ještě jednou gratulujeme
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Cpt.Luke
Facebook: https://www.facebook.com/cptluke
Kontaktovat uživatele:

Re: Vánoční minisoutěž 2011 - výsledky!

Příspěvek od Cpt.Luke » prosinec 24, 2011, 10:45 pm

Máte pravdu! Hru som odflákol,všetko som robil v posledný den :confu: (škola!)
ale aj tak si myslím: Hlavné je zúčastniť sa" :D
Nabudúce sa budem viac snažiť :)
Môj web!

VCH BIATCH
old name - Luko8525

Angrycheese
Facebook: http://www.facebook.com/profile.php?id=10000315523

Příspěvek od Angrycheese » prosinec 24, 2011, 10:47 pm

A já mu kdyžtak pomůžu.
A jinak vojtasovi i všem ostatním gratuluju za účast :)
Obrázek
http://www.angrycheese.blog.cz
Nejlepší sekce tohohle fóra je popelnice.

k.koudy

Příspěvek od k.koudy » prosinec 25, 2011, 12:28 am

gratuluji Vojťasovi k vítězství, děkuji všem porotcům za hodnocení a Satikovi za uskutečnění soutěže

sticka
Facebook: http://www.facebook.com/Sticka11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sticka » prosinec 25, 2011, 12:52 am

šestej z osmi jooo :D nejsem poslední :D Výherci gratuluji, pořadateli děkuju za soutěž :-) Jinak, pravda... text byl hůře čitelný... chtěl jsem na konci udělat aby ste si mohli dák koule kam chcete... ale byla to moje první GML hra no... Nebojte, příště to bude lepší :-)
Crazy is alot more COMPLICATED than people think. - Walter Bishop

Odpovědět