Big summer pixel contest 2011!- hodnocení

Tato sekce slouží k organizaci všemožných soutěží.
Mikefiser
Kontaktovat uživatele:

Big summer pixel contest 2011!- hodnocení

Příspěvek od Mikefiser » srpen 6, 2011, 1:39 am

Ahoj lidi! Letošní prázdniny sotva začali a tak mě takhle napadlo, proč si neuspořádat nějakou menší( rozuměj větší) soutěž, tak třeba v pixel-artu...

Big summer pixel contest 2011
[/size][/color]
I ty se můžeš zůčastnit!

Schváleno Mattem

O co vlastně půjde?

Nejprve musí nastat fáze verbování! V této fázi nabereme soutěžící a porotce a hezky si je sepíšeme.
Potom zahájíme fázi taktizace, kdy se řeknou datumy a všechny možné dodatky, které tu zapomenu říct.
Poté začne fáze bitva, kde všichni začnou makat na obrázcích, a porotci se budou smát komentům, jak soutěžící nestíhají.
Soutěž zkončí fází zúčtování, kdy už budou muset být všechny obrázky odevzdané a porotci během pár dnů vyhodí do světa hodnocení.

Hrubé informace

Už ze začátku říkám, že půjde o poměrně dlouhou soutěž, zhruba do konce prázdnin a nebude to zrovna malý formát obrázku. Bude také omezený počet barev(né nějak drasticky) a nebude povolena průhlednost(ta sem nepatří!).
Téma řeknu hned- Město!
Jojo, město. Jde o to, že každý bude muset nakreslit svoje vlastní město, vlastním pohledem, s vlastní architekturou, lidmi apod.. Aby jste mě chápali, nemusíte všichni kreslit plánek izometrického města s panelákama. Snažte se být originální. Nakreslete třeba ulici plnou harampádí a lidmi mezi tím, nebo třeba výhled z okna na část města.
Je opravdu hodně možností a originalita se počítá!

Přesnější informace

Tady stanovým paremetry obrázků, nemusíte to mít úplně přesně, ale snažte se moc nepřesahovat a tak...
Velikost: 200x200 pixelů nebo větší
Barvy:Maximální počet barev( tím myslím i všechny odstíny jedné barvy(světlost, tmavost)) je 40
Téma: jak už bylo řečeno- Město
Hodnotí se: Originalita, volba barev, velikost obrázku, zpracování- objektů, postav, budov, atmosféra obrázku
Datum začátku soutěže: bude řečeno až po přihlášení všech soutěžících. Očekávejte ho však někdy během příštího týdne, nejspíš to však bude 23.7.2011
Datum ukončení soutěže: Základní datum je 24.8.2011- toto datum se může změnit.

Jak vidíte, tak na soutěž budete mít přibližně měsíc, takže doufám, že se někdo přihlásí
Fáze- bitva
Takže, zůčastnit se může úplně každý, porotce zhodnotím já, podle jeho účasti na fóru nebo skillu v PxA.
Porotců může být celkem 5, já nejspíš porotcovat nebudu.
Porotci

Tior
Likandro
Pohy
Mikefiser

Umístění:
1. Fixequ
2. Matt Samyel
3. Pelpet
4. Dracain
5. Firejs
6. Sheppard
7. Satik64
8. MMC Peter
9. Pacelyn
Hodnocení obrázků:
[/size]

Pelpet
Obrázek
Likandro:
K obrázku jsem se vyjadřoval už dříve, takže jen v rychlosti: Sneslo by to více barev, a to nejen co do počtu odstínů, ale i barev jako takových. Modré pozadí, šedomodré domy, pár živáčků na chodník, více lesku ve vodě… Zkrátka to šlo mnohem pečlivěji… a nějaký fór, plácnu třeba ve formě stínu letadla na těch dvou domcích, to by tomu taky hodně pomohlo.
5/10
Pohy:
Skvěle vyjádřená atmosféra, dobře zvolené barvy. 10/10
Mikefiser:
Je vidět, že si na obrázku dal někdo záležet. Hezky zvolené barvy, atmosféra a i nějaký zárodek nápadu by se tam našel, ale jsou tam různé chybičky a nedostatky. Rozhodně bych dopiloval odrazy ve vodě, ta působí dost placatě. Taky linka, která ohraničuje břeh nevypadá zrovna nejlíp. Největší chyba obrázku ale podle mně je, že tu není nic zajímavého, baráčky jsou si dost podobné, není tu žádný padající meteorit, rozpadající se dvojčata, auta, nic. Sice hezký obrázek, bohužel nápad by mohl být lepší...
7/10

MMC Petr
Obrázek
Likandro:
Taky jsem psal. Přidat nápad. Dát tam nějakou dominantu. Poladit barvy. Vyhnout se ryze rovným tvarům.
1/10
Pohy:
Kýčovité, takové okoukané. Barevné.
7/10
Mikefiser:
Tak s tímhle obrázkem jsem měl docela trápení. Sice hezký pokus o izo městečko, ale zpracování je dost kostrbaté a křiklavé.
Hodně by tomu pomohlo nějaké vyhlazení hran nebo stínování některých míst.
Doporučoval bych poladit barvy, hlavně skla a bazénů, dostínovat trávu apod....
Myslím, že kdyby jsi se tolik nesnažil zaměřit se na detaily, jako je třeba křivý přechod pro chodce a věnoval se víc zpracování budov a výběru barev, bylo by to daleko lepší.
4/10

Sheppard
Obrázek
Likandro:
K tomu jsem se také vyjadřoval během soutěže. Špatně položené důrazy. Město je asi nejméně vidět, přitom je tam náznak docela fórového nápadu, který ale není dotažený do konce. Kdyby tam bylo jen město s koulí, pořádné lesky a pár propracovaných domů… Takhle je to bohužel pár vylitých linek a všehovšudy neefektní zabitý obrázek. Je to škoda. Příště to chce asi víc snahy.
3/10
Pohy:
Né moc město, nevím co mi to má sdělit.
7/10
Mikefiser:
Zpracování je takové průměrné, nápad je parádní, ale není zas tak dobře zpracovaný...
Černoušek stojí za pár oddělenými kdovíčemi s něčím vevnitř... chtělo by to nějak naznačit odlesky koulí, dodělat lépe pozadí, odstranit tu hnusnou žlutou.
Hezký nápad, zpracování vázne...
5/10

Satik64
Obrázek
Likandro:
Taky už jsem ho komentoval. Takže stručně: Upozadit hory, udělat dominantu z města, čili si trochu pohrát s kompozicí. Barvy užívat s citem, nemá smysl mít tam milion modrých. Pak by zbylo více na trávník… Určitě by stálo za to srovnat velikost figurek a dveří… Chybí nápad.
2/10
Pohy:
Moc hezké hory, strom tam moc nesedí. Černé obrysy postav se ktomu moc nehodí...
7/10
Mikefiser:
Když se na obrázek člověk podívá, tak ho rozhodně zaujmou na první pohled hory... Ty jsou zvládnuty brilantně, opravdu hezké pozadí. A pak si člověk taky všimne černě obtáhnutých lidiček a nějakého baráku. To je všechno. Člověka by mělo automaticky napadnout téma soutěže, ale myslím, že tady by ho spíš napadlo " hory v létě" nebo "hory.. a je tam taky strom"... Nevidím tam nic originálního, pozadí je zvládnuté moc hezky, město zaniká.
5/10

Matt Samyel
Obrázek
Likandro:
Tady se taky rýsuje nějaká ta technika. Barvičky k sobě moc nejsou. Je tam trochu zpackaný přechod. Perspektiva ve třech různě velikých plánech, kde každý plán má nárok na jinou barvu i perspektivní (např. z čínských obrazů) by mi tam sedla víc a vyhnul by ses takovým násilným barevným zlomům. Méně a zároveň více detailů by neuškodilo. Zvětšit stavbičky, např. pískové hrady, to by tomu dodalo správnou fórovost.
Nicméně, jde o nejoriginálnější nápad soutěže. Chválím.
8/10
Pohy:
Originální pojetí, dobré stínování.
9/10
Mikefiser:
Na první pohled nic moc obrázek. Vyblité barvy, podivný přechod pozadí.
Na druhý pohled je tu ale vidět nějaký hezký nápad, hezké baráčky a moc pěkná chobotnička sedící na zemi :D
Líbí se mi červená kotva, která je hezky vystínovaná a obrázek oživuje.
To co se mi nelíbí je odfláknutost písku a pozadí...
To by rozhodmě zasloužilo alespoň trošku vystínovat.
Baráčky by možná zasloužili trošku hezčí barvy.
Moc pěkný nápad, dobré zpracování, ale vyblité barvy...
6/10

Pacelyn
Obrázek
Likandro:
Na jednu stranu jde o obdobu Fajrova obrázku, na druhou stranu je tam nevhodně umístěný měsíc. Moc tmavá obloha, moc tmavé město. Navíc asi i špatně zvolené barvy pro město a pro jeho pozadí? Na jednu stranu rozliším objekty,na druhou mě to spíš ruší. Asi by to příště chtělo dodělat i celé ulice nebo zvolit jiný perspektivní pohled…
1/10
Pohy:
Takové o ničem, mrtvé. Dobrý nápad. 4/10
Mikefiser:
Nápadu si člověk všimne a po chvilce zírání do tmavého obrázku...
Vypadá to jako splácané za 5 minut v malování.
Chtělo by to nějaké stínování, lepší volbu barev.
Hezký měsíc a hvězdy.
3/10

Dracain
http://dl.dropbox.com/u/27809469/pxcontestmesto.png
Likandro:
S trochou nadsázky jediný obrázek, kde si člověk hned všimne města, pochopí, že je to město a ještě to vypadá určitým způsobem poutavě. Sice je zpracování všehovšudy jednoduché, ale to platí v podstatě o všech soutěžních obrázcích, takže 3. Příčce nic nebrání. Na příště poladit tvary, dorovnat, hodilo by se i vyhlazení linek. Možná trochu ztlumit barvu pozadí?
Každopádně se mi líbí nápad na zpracování města. Sice takové nevidím prvně, ale to je v zásadě dost jedno. V soutěži s Mattovo prací suverénně nejoriginálnější.
6/10
Pohy:
Hezky abstraktní. Dobře volené barvy.
7/10
Mikefiser:
Moc pěkný obrázek. Osobně mám rád tenhle styl, ale nepříjde mi moc pixelartovský.
Stínování je hezké, někde to působí jako na papíře.
Rozhodně bych zkusil dodělat některé linky, možná přidat pár odstínů šedé na komíny a vzducholoď. Na obrázku si myslím vzala taky velkou daň velikost obrázku.
8/10

Fixequ
Obrázek
Likandro:
Technicky je tam asi vidět největší zdatnost. Obrázek je zdá se mi nedokončený. Pozadí tomu hodně ubírá, protože barevně je poměrně mimo. Celkově bych se napříště pouštěl do menších barevných experimentů, méně si vyhrál s terénem a více se zaměřil na boudičky. Je navíc škoda, že v centru pozornosti je měsíc.
Co do nápadu tam určitý nápad je. Škoda toho zpracování. Sice jsem chtěl dát spíš 3. příčku, ale asi by to byla křivda.
10/10
Pohy:
Zajímavé pojetí, nesedí mi kostel a továrna u sebe, roztěkané barvy. Měsíc se mi zdá moc výrazný.
7/10
Mikefiser:
Rozhodně velice originální. Osobně se mi moc nelíbí barevný styl, ale zpracování je samozdřejmě perfektní. Možná bych dal trošku stínování i pozadí, které je jenom jednobarevné.
9/10

Firejs
Obrázek
Likandro:
Tady bych se nebál užít více barev, více detailů, trochu zvětšit figurky, aby si jich vůbec člověk všiml. Naznačit možná okénka?
Nicméně, největší neduh je špatná barva domů v pozadí, a to čistě proto, že nevypadají, jako kdyby měly být v pozadí. Jsou zdá se mi na to moc světlé. Mráček by neuškodil… Možná slabý gradient?
Každopádně je tam určitý nápad.
4/10
Pohy:
Dýchá na mě zasmogované město, málo detailu.
6/10
Mikefiser:
Zprvu jsem si nebyl jistý, co to vlastně znamená a lidičky skákající z okrajů domů jsem považoval za anténky.
Chybí nějaké stínování, domy v pozadí splívají s barvou oblohy.
Moc pěkný detail jeřábu v pozadí.
7/10
Naposledy upravil(a) Mikefiser dne září 25, 2011, 11:49 pm, celkem upraveno 10 x.
Druidův horoskop:
Panna
Ty jsi ten logický typ, co nesnáší nepořádek. Tvoje malicherné hovnožroutství vyvádí z rovnováhy tvé přátele a kolegy. Jsi chladný, nemáš city, při souloži často usínáš. Z Panen se stávají dobří politici a pasáci.

Mikefiser
Kontaktovat uživatele:

Re: Big summer pixel contest 2011! Mázli nám to,takto dáme z

Příspěvek od Mikefiser » srpen 6, 2011, 1:40 am

Tak jo, začínáme od 0! :D Možná se navíc ještě někdo přihlásí :)
Můžou se hlásit jak porotci, tak soutěžící!
Druidův horoskop:
Panna
Ty jsi ten logický typ, co nesnáší nepořádek. Tvoje malicherné hovnožroutství vyvádí z rovnováhy tvé přátele a kolegy. Jsi chladný, nemáš city, při souloži často usínáš. Z Panen se stávají dobří politici a pasáci.

Mikefiser
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikefiser » srpen 6, 2011, 1:03 pm

Přináším vám dalšího porotce- přívítejte..... Pohyho!!!!
Druidův horoskop:
Panna

Mikos

Příspěvek od Mikos » srpen 7, 2011, 1:48 am

Ach, aj by som sa prihlásil, ale neviem ako budem na tom časovo :(

Vojtěch
Facebook: http://facebook.com/

Příspěvek od Vojtěch » srpen 7, 2011, 8:14 am

Tak já to ještě zkusím... Předtím jsem dost váhal, poněvadž rozhodně nejsem PxArtista, ale když jste nabídli ještě další příležitost, jdu do toho. Přihlašte mě taky...
hmpfh.
(ten obrázek je Lauren Mayberry, kdyby to někoho zajímalo)

Mikefiser
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikefiser » srpen 9, 2011, 12:42 pm

Tak co lidi? :) Jak jste na tom s kreslením? :D
Dracain: Jsi tam ;)
Druidův horoskop:
Panna

Pacelyn

Re: Big summer pixel contest 2011!

Příspěvek od Pacelyn » srpen 11, 2011, 12:52 am

Mikefiser: Času dost, teda snad :D :bounce:

Vojtěch

Příspěvek od Vojtěch » srpen 11, 2011, 9:45 am

Tak já jsem na tom relativně dobře, už mám docela podrobnou představu o celém obrázku a nakreslenej... barák :D Jsem sám na sebe zvědavej, jak svůj nápad rozvedu. Jak se znám, budu to asi mockrát překreslovat...
hmpfh.
(ten obrázek je Lauren Mayberry, kdyby to někoho zajímalo)

Mikefiser
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikefiser » srpen 14, 2011, 1:32 pm

Je tu nějak mrtvo :D Nikdo nic nnepíše, nikdo se na nic neptá, makáte na tom vůbec? Konec se blíží, takže by jste si měli pospíšit :D Jinak bych řekl, že máme asi kompletní seznam účastníků i porotců.
Druidův horoskop:
Panna

Brejlounek

Příspěvek od Brejlounek » srpen 14, 2011, 4:18 pm

Konec soutěže 24. srpna znamená, že eště 24. srpna mužu pixelit, pochopil sem to správně? :D

Mikefiser
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikefiser » srpen 14, 2011, 9:17 pm

Můžete kreslit do 23:59 24. srpna :)
Druidův horoskop:
Panna

Tior
Facebook: http://www.facebook.com/tiorph
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tior » srpen 17, 2011, 6:57 pm

jen bych rád oznámil, že do 28. budu na dovolené, takže porotcovat můžu až po tomto datu. Doufám že se sejde dost prací, zatím to tak nevypadá :)

mmc petr

Příspěvek od mmc petr » srpen 18, 2011, 7:54 pm

Tak joo.. :) já mám HOTOVO..Není to nic moc,ale aspon trošku to vypadá..
A kde jsou ostatní prácee?.. :)
Přílohy
mesto[PxAsoutež].png
[Město] PxA soutěž
mesto[PxAsoutež].png (7.24 KiB) Zobrazeno 4220 x

Mikos

Příspěvek od Mikos » srpen 18, 2011, 9:13 pm

Súťaž trvá do 24.8 ;) ešte je času dosť :)

Pelpet
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pelpet » srpen 19, 2011, 1:05 pm

Já mám zatím toto:
big summer pixel contest.png
Kdyby to někdo nepoznal, tak je to New York ještě v době, před 11.9.2001
big summer pixel contest.png (4.26 KiB) Zobrazeno 4188 x
Ještě musím dostínovat nebe, trochu si pohraju s tou vodou a snad to nějak projde porotou :D Ještě mám k dispozici 30 barev, nepletu-li se, tak z toho snad to nebe poskládám xD
Obrázek Sunken Bridge | Obrázek Moje GM tutoriály | Come on son, let's go outside play Catch the Exception!

Satik64
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Satik64 » srpen 19, 2011, 1:23 pm

Nádhera, jenom se mě nezdá ta voda. Neměl by odraz být rovný? Mohl by to být stín, ale mě to tam nějak nesedí
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Matt Samyel
Facebook: http://facebook.com/mSamyel

Příspěvek od Matt Samyel » srpen 20, 2011, 8:05 am

Na soutěž jsem nezapomněl, kreslim třeba právě teď! :D

Fiocu
Facebook: https://www.facebook.com/fiocu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fiocu » srpen 20, 2011, 8:57 am

Taky o tom přemýšlím :D. Mám, nemám... :D
Je možné se taky ještě zúčastnit?
Život je škola pravděpodobnosti. -- Walter Bagehot

Knap98

Příspěvek od Knap98 » srpen 20, 2011, 10:55 am

Pelpet, moc pěkný, jenom se mi nezdá ten stín na druhém mrakodrapu, patří prvnímu, ale ze záře je znát, že slunce teprve vychází, tak by podle mě ten stín neměl směřovat tak moc dolu ;)
Obrázek

Odpovědět