Podzimní soutěž 2013

Tato sekce slouží k organizaci všemožných soutěží.
Paturata

Re: Podzimní soutěž 2013

Příspěvek od Paturata » listopad 17, 2013, 3:28 am

Tak nEBENBREUS byl úspěšně přeložen do angličtiny a také publikován na Game Joltu.

chain
Facebook: http://facebook.com/

Příspěvek od chain » listopad 19, 2013, 5:30 pm

Mno, kedy bude znamy vitaz?

richardos24

Příspěvek od richardos24 » listopad 19, 2013, 7:00 pm

Musis vydrzat... ja som uz hodnotenie poslal, treba pockat aj na ostatnych

Matt Samyel
Facebook: http://facebook.com/mSamyel

Příspěvek od Matt Samyel » listopad 19, 2013, 7:47 pm

Omlouvám se za zpoždění, výsledky jsou tu~

Soutěže se zúčastnilo celkem šest her, každá oceněná jedním místem v žebříčku vítězů. O umístění rozhodli porotci Adamer a richardos24. Třetí porotce bohužel na poslední chvíli vypadl, což možná mírně ovlivnilo výsledky soutěže, ale když vidím, jak jste netrpěliví, nebudu vás nechávat ještě déle čekat.

První místo obsadil Kešu se svými Awfellas, kteří získali v průměru 8 bodů
Jedina 3D hra souteze prekvapila i neprekvapila zaroven. Graficka stranka hry byla na vysoke urovni, vytknout se mozna da jenom spis kontraproduktivni baterka. Podobne je na tom u zvukova stranka. Bohuzel, hra pokulhava na gameplayi, kterej je velice nevyvazenej a bez napadu. Pokud mate hodinu casu, nejde prohrat, jenom umrit nudou. Na druhou stranu, podobne problemy ma drtiva vetsina FPS her. Za 2 tydny se Doom 2.5 udelat proste neda a nejak tak i Awfellas dopadlo. Vznikl ale hezkej zaklad pro pripadne "pokracovani", ci uplne jinou hru. Problemem bylo jeste docela nizke FPS na decentnim hardwaru.
8/10

Asi najlepsia hra. najviac ocenujem 3D grafiku (jedina 3D hra) - vyzera dobre az na gycovych nepriatelov. Zvuky OK. Co sa tyka hratelnosti, urcite treba napisat, ako menit zbrane lebo prist na to, ze je to pomocou cisel 0-9 bolo dost tazke. Hru som nedohral - vzdy som zomrel pred tymi rastlinami. Inak je hratelnost dobra, zo zaciatku lahka ale postupne graduje. Len jedina vec, kvoli ktorej nemas viac bodov - nesplnil si temu (haloween som si nevsimol).
8/10

Na druhém méstě skončila Dru1dova EscapeGame s průměrným počtem 7.25 bodů
Jedna z dalsich Druidovin v retro stylu, navazujici na pocatky herni historie, tentokrat na dungeoncrawlery. Graficka stranka neurazila, pokud chapu dobre, tak slo puvodne o fotografie. Hudba v pozadi dodava atmosferu. Gameplay je typicky pro dungeoncrawlery, no bez lootu a technicky i bez monster, takze se to spis priblizuje adventure. Vytknout se da kratka herni doba, kdyz vite, co delat a mozna nekdy az velka "zretroizovanost". Slo ale o velice povedeny pocin pouzivajici vlastni fotografie.
7.5/10

Hra, ktoru som rozbehal az na tretom pocitaci :?: . Velmi chvalim atmosferu, pretoze toto bola jedina hra, ktora ma dokazala vystrasit ako na haloweene. Grafika - jednoducha ale OK. Zvuky - tak tu ti vycitam urcite ten screamer. Skoro mi obe polky rite odleteli ked som "to" pocul. Dalsia vec - mapka. Urcite treba pridat, lebo sa clovek rychlo strati (ja som si to vyriesil papierom). Rovnako ako pri hre The Giant Pumpkin by nezaskodila ani anglictina. Napriek tomu najlepsie dodrzana tema.
7/10

Třetí místo patří hře Nebenbreus od dua JanHonJan&Pigwick, od porotců získala 6.5 bodů
Asi nejoriginalnejsi pocin souteze. Jednoducha grafika podtrhuje atmosferu hry. Pribeh je vic nez povedenej, vlastne se jedna i o nejsilnejsi prvek hry. Hudba a zvuky znovu jenom podtrhujou skvelou atmosferu a pocit nejistoty. Jedinej problem hry je gameplay. Nekdo by rekl, ze tam vlastne zadny neni, no to by se dalo konec-koncu rict i o vizualnich novelach a tomu podobnych hrach. nEBENBREUS bych teda hodnotil spis jako umelecke dilo, nez hru.
9/10

Bohuzial, tuto hru som nepochopil. Pribeh a napad su fajn, no hra je nudna a kratka. Pohybujem sa v podstate len dolava a doprava - A a D (na co treba pouzit W a S som nepochopil, pricom ked pustim A a D a stlacim ine tlacitko, animacia postavy stale pokracuje), potom sa zobrazia dialogy, potom podla toho nieco spravim (stlacim jedno tlacitko) a takto stale dookola. Urcite treba aj ovladanie na normalnu klavesnicu, lebo pri pisani cisiel na mojom nenumerickom notebooku som sa skoro zblaznil. Co je obrovska skoda, lebo graficka a animacna stranka hry je jednoducha, no pekna a urcite si dali na nej autori zalezat. Prva hudba je OK, no zial ta druha mi neuveritelne pilila usi a pripominala mi PC speaker.
4/10

Bramborová byla hra Ghost Train od erega se svými 6.25 body
Povedena arkadovka nabizi zabavu na nekolik desitek minut. Jednoduse a dobre zvladnuta graficka stranka hry, zvuky deti jsou casem trochu neprijemne, ale to je jenom detail. Gameplay je dobrej, kdyz vite, co vlastne mate delat. Jaksi rozbita anglictina v uvodu mi toho zas tolik neprozradila, ale po par hrach jsem uz pochopil, oc jde. Na temu bylo navazano dobre a umim si hru predstavit po par upravach i na mobilu. Krom anglictiny jsem na zadne zavazne problemy nenarazil.
6.5/10

Toto je hra, ktorej velmi prospel tutorial. Najprv som bol z celej hry jelen. No potom som spustil tutorial a zrazu som vsetkemu pochopil. Grafika je vyborna - pixel-art aj surface - no ja som zial surface musel vypnut nakolko mi z toho sekal notebook. Symbol sa niekedy zle ovlada - ked som minul sladkost o par pixelov tak som bol dost frustrovany, lebo sa symbol otaca dost pomaly a tak som sladkost uz nemohol trafit a dat tam duchov a aj ked som trafil, stratil som dost casu. Zvuky su otravne - vadil mi vreskot deti - a hudba v menu tiez ziadna slava. Napriek tomu to nie je zla hra na odreagovanie, aj ked je dost narocna - deti ma vzdy rozdrvili :D.
6/10

Pátá skončila D-Sheepova hra The Giant Pumpkin s celými 6 body
Hra s nejlepsim ovladanim, dobrou, no misty nekonzistentni grafikou a dobrym ozvucenim. I pres vsechna pozitiva hre ubira hodne stereotypnost a hlavne kriticky problem - hra nejde dohrat. Zkusil jsem to nekolikrat, no po nejakem tom blesku uplne v zaveru hra spadne, coz je docela skoda. Jak uz jsem naznacil, v nekterych mistech byla grafika vylozene neprehledna a az dost pozde jsem zjistil, ze to, co vypada jako dalsi zed, zed vlastne neni. Hra ma potencial a ja teda doporucuju doresit problemy, problemy s dohranim a hlavne problemy se stereotypnosti hry. Questy jako nasbirej X toho a Y tamtoho nejsou prave zabavne.
5/10

Originalna hra. Urcite treba doplnit do hry cestinu - ja som si to dokazal prelozit, ale ostatni to vediet nemusia. Dalsi zapor je na moj vkus odflaknute menu. Potesilo vela druhov veci - od lizaniek az po torty a tiez ulohy az na to, ze kacku (duck) som nevedel najst. Grafika postav je dobra, aj ked jednoducha, no vytkol by som stvorcove povrchy, pretoze prave kvoli takemuto typu grafiky som ich najprv vobec nespoznal. Pribeh je vyborny a tema dodrzana.
7/10

Stejným počtem bodů porotci ocenili i chainovu hru Halloween Quest, ale shodli jsme se na penalizaci za použití komerční hudby. Uzavírá tak letošní podzimní soutěž se svými 4 body.
Dalsi arkadovy pocin a jedina soutezni plosinovka nabizi povedenou pixelartovou grafiku a jednoduche, no dostacujici animace. Hra obsahuje i pisnicku z Resident Evil filmu, ktera sa ale prechodem do dalsi mistnosti opakuje. Zvukova stranka teda neurazi, i kdyz hudba by mohla byt hlasitejsi. Gameplay neni nic extra, ale funguje. Na muj vkus je ale hra az prilis staticka a moc tomu nepomuze ani casovej limit trosku pozdej. Obtiznost levelu neni moc konzistentni.
5/10

Dobra hra na volny cas. Grafika postav je dobra (pacilo sa mi ze si mozem vybrat zo slusneho poctu) a hudba tiez nesklamala. Napad s upirom a celkovu atmosferu velmi kvitujem. Vytkol by som to, ze sa postava moze zaseknut o bok podlahy, prilisnu jednoduchost, uberanie zivota (mohol si to inac vyriesit nez len uberanim pri dotyku) a kratkost hry. Urcite by bodlo viac levelov. Inak nemam nic proti.
7/10

Gratulujeme vítězi, děkujeme všem za účást :)

Balíček se soutěžními hrami můžete stáhnout zde:
http://bit.ly/1b63Wa4

D-Sheep
Facebook: http://facebook.com/sheepdave
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od D-Sheep » listopad 20, 2013, 12:24 pm

Gratuluji Kešuovi ke skvělému umístění!

Zdá se, že porota znovu dala přednost 3D, protože je to prý těžší vytvořit... Nedodržení tématu se obvykle hodnotí ztrátou všech bodů, nemám pravdu?

Celkem jsem si věřil, proto jsem u sebe takovýhle propadák vůbec nečekal. Díky za objektivní hodnocení od všech porotců, protože názor dvou lidí je fakt dostatečný.

Satik64
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Satik64 » listopad 20, 2013, 12:39 pm

Taky gratuluju. Škoda, že zrovna nemám grafiku, která si rozumí se studiem, jinak bych se přidal k porotcům.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

richardos24

Příspěvek od richardos24 » listopad 20, 2013, 12:59 pm

Vyhercovi gratulujem :) a vlastne aj ostatnym. Dufam ze nikto nie je z mojho hodnotenia ukrivdeny a ze ste sa vsetci vratane vitaza zdokonalili v programovani a zabavili sa :)

Co sa tyka nesplnenia temy vitaza, sam som strhol body a premyslal som, ci dam 7 alebo 8, no nakoniec som dal vyssie hodnotenie. To, ci mal organizator strhnut vsetky body - to mal posudit on a rozhodol sa tak, ako sa rozhodol, aj ked je urcite paradoxom, ze vyhrala hra, ktora nesplnila temu.

Som rad, ze v tejto sutazi boli naozaj vyborne vytvory a bolo tazke oddelit "zrno od pliev". Takze podla mna ste vitazi vsetci ;)

Kešu
Facebook: https://www.facebook.com/kesucz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kešu » listopad 20, 2013, 2:11 pm

Gratuluju všem, zejména JHJ a Pigwickovi, jejich hra byla super!

Ale nějak nechápu, jak jsem nesplnil zadání. Halloween je přece o strašení a monstrech, nechápu potom problém.

Ale rád bych se ale zastal D-Sheepa, protože hodnocení ve dvou lidech fakt neni moc přesný.
Chytrákem od Ned 06. Pro 2009 22:29:46
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Still alive. - 15.4.2017
blokatt.net

richardos24

Příspěvek od richardos24 » listopad 20, 2013, 2:37 pm

Nejaka tekvica alebo aspon symbol haloweenu? Zombie prisery naozaj nestacia.

Pelpet
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pelpet » listopad 20, 2013, 4:10 pm

Proboha. Všem budoucím organizátorům soutěží: prosím, donuťte své porotce psát s diakritikou. Delsi text bez diakritiky se totiz neda moc cist. A obzvlast kdyz pisete hodnoceni, ktere budou cist desitky lidi, by vas snad neubylo.

Mno, ale gratuluji vítězi i všem ostatním. ;)
Obrázek Sunken Bridge | Obrázek Moje GM tutoriály | Come on son, let's go outside play Catch the Exception!

chain

Příspěvek od chain » listopad 20, 2013, 5:36 pm

richardos24 píše:Vyhercovi gratulujem :) a vlastne aj ostatnym. Dufam ze nikto nie je z mojho hodnotenia ukrivdeny a ze ste sa vsetci vratane vitaza zdokonalili v programovani a zabavili sa :)

Co sa tyka nesplnenia temy vitaza, sam som strhol body a premyslal som, ci dam 7 alebo 8, no nakoniec som dal vyssie hodnotenie. To, ci mal organizator strhnut vsetky body - to mal posudit on a rozhodol sa tak, ako sa rozhodol, aj ked je urcite paradoxom, ze vyhrala hra, ktora nesplnila temu.

Som rad, ze v tejto sutazi boli naozaj vyborne vytvory a bolo tazke oddelit "zrno od pliev". Takze podla mna ste vitazi vsetci ;)
ÁAAAA som vítaz :DDDD Dakujem dakujem dakujem ;)
Všetkým tvorcom blahoželám k dobre odvedenej práci. Vznikli ďalšie hry a ja som sa naučil opäť niečo nové;)

Matt Samyel
Facebook: http://facebook.com/mSamyel

Příspěvek od Matt Samyel » listopad 20, 2013, 7:00 pm

Pelpet píše:Proboha. Všem budoucím organizátorům soutěží: prosím, donuťte své porotce psát s diakritikou.
Dobrá poznámka.
D-Sheep píše:Celkem jsem si věřil, proto jsem u sebe takovýhle propadák vůbec nečekal. Díky za objektivní hodnocení od všech porotců, protože názor dvou lidí je fakt dostatečný.
Počet porotců jsem vysvětloval v úvodu - výsledky soutěže můžeš brát vážně a nebo nemusíš :) Ale já si myslím, že být o 2 body pozadu za vítězem soutěže není žádný propadák ;)

Odpovědět