Zimní Soutěž VCH 2012/13

Tato sekce slouží k organizaci všemožných soutěží.
Matt Samyel
Facebook: http://facebook.com/mSamyel

Re: Zimní Soutěž VCH 2012/13

Příspěvek od Matt Samyel » prosinec 23, 2012, 2:59 pm

sheppard píše:Který chytrák zase vymýšlel téma? o_O
Co se ti nezdá? Dá se na to vymyslet úplně cokoliv, stačí, aby to mělo zimní atmosféru. A nebo můžeš postavit princip tý hry na tom, jak se vypořádat se zimou.

Obrázek

A nebo tě napadne něco úplně jinýho.
Nevymýšlej výmluvy. Vymysli, co uděláš za hru.

Vojtěch
Facebook: http://facebook.com/

Příspěvek od Vojtěch » prosinec 23, 2012, 10:10 pm

Dá se na to vymyslet úplně cokoliv, stačí, aby to mělo zimní atmosféru.
No právě...

Abyste rozuměli, já velmi nerad patřím mezi ty mrmlající, co na všem vidí chyby, ale je fakt, že širokost tohohle tématu je zároveň trochu jeho nevýhodou. Každýmu teď k jeho splnění stačí vzít si nějakou ještě nepublikovanou hru a zasadit ji do zimního prostředí... Myslím, že téma je v soutěžích k tomu, aby blíže definovalo směr tvorby a zajistilo svou konkrétností, že všichni začnou pracovat od nuly a budou hrát fér. Neberte to prosím jako útok, dokážu si představit, jak je těžké trefit optimální téma. Dost možná to ani nelze; když je to něco konkrétnějšího, lidi si zase stěžujou, že je málo inspirativní.
To já jen tak na okraj, abych trochu obhájil shepparda, který měl možná na mysli něco podobného, jen to nerozvedl.
hmpfh.
(ten obrázek je Lauren Mayberry, kdyby to někoho zajímalo)

Likandro
Sympaťák fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Likandro » prosinec 23, 2012, 10:33 pm

Neviděl bych to s tím dřívějším začátkem tak žhavě. :) Asi každý, kdo dělá hry déle, má určité žánrové začátky jako kdyby hotové dopředu. Prostě si vezme prototyp kódu, který používal na žánr hry XY a předělá ho pro nynější potřeby. To je pořád hromada práce. Kdybych chtěl dělat obyčejnou plošinovku, považoval bych za nebetyčně blbé dělat si veškeré základy znovu, když to (ovládání postavy, gravitaci, systém životů, AI nepřátel) chci stejně, jako už to mám v jiné hře jen s (pravděpodobně podstatnými) modifikacemi (nové herní prvky přizpůsobené tématu, tím i určité drobné zásahy do hotového). Nakonec to není soutěž v programování, ale v tvorbě her. Dokonce se mi zdá, že soutěž nezakazuje použití tutoriálů, pokud se to přizná. Co je to jiného, než využití již hotového základu hry a její modifikace? Nejsem organizátor, ale raději bych viděl několik dobrých kusů, které nezačínají zbytečně od nuly, pokud to jejich pojetí a žánr nevyžadují, řemeslnou a triviální prací, která nemá s výslednou hrou jakožto hrou de facto nic společného.

EDIT: Ale to tu samozřejmě nemluvím o nějakém prostém vzatí hry, překopání grafiky (žádná úprava level designu, herní mechaniky, atd.) a publikování jako kdyby nové hry. To je jistě potřeba odsoudit, ale zároveň je třeba říct, že i v případě užšího vymezení tématu podobným fórům nelze úplně zabránit. Ono to jde vždycky, pokud je hra malá. Když je to hra velká a promyšlená, udělat to nejde, nebo jen násilně, a tak by výsledný produkt stál za nic. Celkově se tedy podvodů neděsím. Nakonec je to tu malá komunita, kde se navzájem všichni znají, tam by jakýkoliv prohřešek podobného druhu znamenal jisto jisté odsouzení daného člověka, to za to nikomu nestojí.
Naposledy upravil(a) Likandro dne prosinec 23, 2012, 10:53 pm, celkem upraveno 1 x.

Vojtěch

Příspěvek od Vojtěch » prosinec 23, 2012, 10:52 pm

raději bych viděl několik dobrých kusů, které nezačínají zbytečně od nuly, pokud to jejich pojetí a žánr nevyžadují, řemeslnou a triviální prací, která nemá s výslednou hrou jakožto hrou de facto nic společného.
Jo, v tom máš pravdu. Je fakt, že nám tu (doufám) jde hlavně o to, aby vzniklo co nejvíce her a tvůrci měli dost prostoru na to si s nimi vyhrát. Sám jsem mizerný programátor a snažím se dlouhému psaní kódů vyhýbat :D Já měl ale spíš na mysli takové to "No, mám na disku jednu hru, kde vraždíš zombie, tak co jim přikreslit santaclausovské čepičky, trochu to zasněžit, hodit tam vánoční rekvizity a vydat to?". Jestli mi rozumíš :D Mám prostě pocit, že tohle téma se dá splnit prostě jen vizuálním provedením a hra jako taková může být v podstatě jakákoliv.
Ale třeba je to ke prospěchu věci. Nevim.
hmpfh.

Likandro
Sympaťák fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Likandro » prosinec 23, 2012, 10:55 pm

Rozepisoval jsem se v EDITu, než tu byla odpověď. Rozumím, ale myslím, že by z toho byly buď koniny, nebo by se na to jiným způsobem přišlo, protože se tu všichni tak nějak znají. :) Takže bych se toho vlastně nebál. :)

Vojtěch

Příspěvek od Vojtěch » prosinec 23, 2012, 10:58 pm

Lik: Dobře, berme to optimisticky :D
hmpfh.

Matt Samyel
Facebook: http://facebook.com/mSamyel

Příspěvek od Matt Samyel » prosinec 23, 2012, 11:32 pm

A výsledkem je, že ať vybereš cokoliv, vždycky bude někdo žbrblat nebo se vymlouvat :D
Ať už to myslel sheppard jak chtěl, způsob jakym si rýpnul, nebyl vůči Pelpetovi imho vůbec fér :)

antiku

Příspěvek od antiku » prosinec 23, 2012, 11:33 pm

Třeba něco vymyslim ale nvm jestli to stihnu :D

Pelpet
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pelpet » prosinec 24, 2012, 12:39 am

Prosím, neřešte už téma. Se spoustou lidí jsem ho řešil a věřte, že to téma nebyla první věc co mě jen tak napadla někde z nudy. Ano, téma je široké a ano, lze ho obejít tím, že někdo přikreslí zombíkům santa-čepice. Nicméně hodnotit bude porota a velmi pochybuji, že hlavně z hlediska hry a nápadu by taková hra moc obstála. Myslím, že každý autor se pokusí o co nejlepší promyšlenost hry a co největší projev své fantazie i kdyby bylo téma úplně volné. Prostě nikomu nebude stát za to se drbat s předěláváním grafiky jen aby téměř najisto dopadl někde na konci žebříčku - doufám.

Používání svých před-udělaných enginů není nic proti něčemu. Proč psát znova engine, když ho už mám? To je kravina. Stejně tak se nebráním použití DLL (což je vlastně taky předem vytvořený systém na něco...). Riziko bych viděl v tom, že má někdo už načatou hru, která náhodou sedí do tématu a teď ji jen rychle dodělá. Nicméně to se může stát s jakýmkoli tématem. Pravda, u užších témat se pravděpodobnost snižuje, ale riziko zde bude vždy a mě, či jiným pořadatelům prostě nezbude, než spoléhat na férovost soutěžících.

No a už 40 minut jsou Vánoce, takže pěkné svátky :)
Obrázek Sunken Bridge | Obrázek Moje GM tutoriály | Come on son, let's go outside play Catch the Exception!

Vojtěch

Příspěvek od Vojtěch » prosinec 24, 2012, 8:45 am

Ano, téma je široké a ano, lze ho obejít tím, že někdo přikreslí zombíkům santa-čepice. Nicméně hodnotit bude porota a velmi pochybuji, že hlavně z hlediska hry a nápadu by taková hra moc obstála.
Máš pravdu.
hmpfh.

sheppard

Příspěvek od sheppard » prosinec 24, 2012, 9:49 am

Přijímám, omlouvám se, přeci jen to, jak jsem to podal, bylo trochu ... nenapadá mě nic jiného než hnusné. Sorry Pelpete ;)

sheppard

Příspěvek od sheppard » prosinec 24, 2012, 9:52 am

Dracain píše:Abyste rozuměli, já velmi nerad ....
Zbytek vypisovat nebudu, je to výše...

Ano, něco takové jsem měl také na mysli. Ono to, že se na to dá vymyslet téměř cokoliv, taky není úplně ideální. V podstatě bych teď mohl vzít třeba zombie survival hru, dát zombíkům santovské čepice a odeslat. Vánoční to není, ale sněží tam :D :D
Ale už to neřešme ;)

banane4joy
Sympaťák fóra

Příspěvek od banane4joy » prosinec 24, 2012, 4:57 pm

Soutěže se zúčastním také. Téma je zajímavý, hned po jeho přečtení mě trkl nápad. Co se "překopávání" týče, neváhal jsem využít základ z jiné mojí nevydané hry (gravitace, skoky), trochu poupravil a až na něm stavím soutěžní hru. Jak říkal Liky, nebudu ztrácet čas s něčím, na čem stejně už nic nového nevymyslím. :)

klvb
Facebook: https://www.facebook.com/moraviagamestudio
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klvb » prosinec 24, 2012, 10:54 pm

To bylo keců jak moje hra do soutěže nepatří,protože jsem nedělal od znova...základ plošinovky Bouncy: After Death

Pelpet
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pelpet » prosinec 24, 2012, 11:03 pm

Víš, ono vzít engine a udělat z něj hru, nebo vzít hru a předělat jen sem tam něco, je rozdíl. To, jestli hra u hráčů/poroty uspěje je závislé na všem možném. Navíc tvá soutěžní hra byla velmi podobná těm ostatním, co jsi již publikoval. Prostě to vypadalo, jako bys vzal jeden z předchozích dílů té hry, předělal malinko grafiku a naklikal pár nových levelů. Pokud vezmeš engine a uděláš z něj hru, která se alespoň nějakým výraznějším rysem liší od tvých ostatních, nebude to nikomu vadit.

Pro příště si prosím nech své kyselé narážky, já předchozí soutěž neorganizoval a tím, že budeš na mé soutěži kazit atmosféru, se žebříček té předchozí nijak nezmění - veselé Vánoce...
Obrázek Sunken Bridge | Obrázek Moje GM tutoriály | Come on son, let's go outside play Catch the Exception!

richardos24

Příspěvek od richardos24 » prosinec 25, 2012, 3:03 pm

Pelpet, aka bude vyhra? :D Aj ked asi nic nevymyslim, na moje schopnosti je 1,5 tyzdna velmi malo...

Pelpet
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pelpet » prosinec 25, 2012, 10:20 pm

Bohužel, výhru nemám a pokud ji někdo nevěnuje, ani ji mít nebudu. Prostě se soutěží o dobrý pocit a možnost pochlubení se např. ve svém podpisu.

Edit: Sheppard do soutěže věnoval 3x Dotu 2, za což mu velice děkuji. :) Tím pádem rovnou první 3 místa jsou oceněna. Sice nebude rozdíl, mezi 1. a 3. místem, ale to vůbec nevadí (už jen proto, že do teď by nebyl rozdíl ani mezi 1. a posledním :P).

ROBOJESTER

Příspěvek od ROBOJESTER » prosinec 26, 2012, 10:30 am

tak to je mi na nic tu už dávno mam

sheppard

Příspěvek od sheppard » prosinec 26, 2012, 12:18 pm

Ale stejně můžeš zkusit vyhrát, ne? Tak jí potom třeba daruješ :)

Vojtas
Facebook: http://www.facebook.com/#!/pro
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtas » prosinec 26, 2012, 6:30 pm

Richardosi, jsi si jist, že ti jde primárně o výhru? Opravdu potřbuješ uspokojit své materialistické choutky?
Nestačí ti dobrý pocit? Zástupy fanynek, co se ti na povel nahrnou do... Spižírny? Davy fanoušků na každém kroku? Nekonečné uznaní všech lidí tady i v ostatních galaxiích? Doživotní zásoba rajských jablíček? Stěna plná fotek ukazováčků lidí, co neodolali, když tě potkali na ulici a záměrně si na tebe ukázali? Vlastní medailonek ve všech slabikářích českých? Bankovky a gumoví méďové s tvým obličejem? Přístup do všech obálek v Čechách i na Moravě? Čestné členství v Pentagonu? Nominace na videoherní ocenění společnosti Řimbaba a.s.?
Ne vážně, umístění ti otevře oči a ukáže směrem k Tvému horizontu, vážně... Takže jdi do toho!
Více o mně a mých "hrách" na twitteru: https://twitter.com/VojtaKoci
Budu rád, podíváte-li se i na můj nový blog o všeobecném dění a mých nejen herních projektech: http://vojtakoci.blogspot.cz/

Odpovědět