Soutěž - Malá herní dílna III

Tato sekce slouží k organizaci všemožných soutěží.
Odpovědět
Matt Samyel
Facebook: http://facebook.com/mSamyel

Soutěž - Malá herní dílna III

Příspěvek od Matt Samyel » září 17, 2015, 12:02 pm

Ahoj Chytráci,
včera mě kontaktoval Likandro ohledně právě probíhající soutěži na Krevetě, které se pravděpodobně zúčastní také členové nově vznikajícího fóra o programování, Svobodného fóra. Budeme moc rádi, když se zúčastní i co nejvíce Chytráků.

Stránka soutěže

Níže už je zadání poskytnuté organizátorem soutěže. Tak s chutí do tvoření :)

Zdravím, všechny bych vás tu rád přizval k účasti v Malé herní dílně III, kterou pořádá diskusní stránka o tvorbě her Kreveta.net.

Přestože všechny podstatné informace naleznete zde: http://kreveta.net/mala-herni-dilna-iii/ a přestože tamní zadání je závazné, pokusím se věc alespoň stručně přiblížit i tady.

Herní dílna, je malá, protože trvá pouze tři týdny (od 16. do 30. 9. 2015). Pokud nevíte, co si pod pojmem dílna představit, možná vám bude bližší pojem workshop, seminář nebo třeba pracovní schůzka odborníků. Jde tedy o událost, v níž jednotlivci (nebo skupiny jednotlivců) něco tvoří a zároveň se navzájem připomínkují, aby věc, na které pracují, byla ještě lepší, než vůbec původně plánovali.

V rámci této dílny pak ještě v závěru probíhá hodnocení příspěvků, díky němuž vznikne určitý žebříček. Někdo by to tedy mohl považovat za soutěž, ale svou otevřeností a milým přístupem je to skutečně spíše dílna. Doporučuje se proto příspěvky zveřejňovat už v průběhu tvorby na stránkách dílny (kreveta.net) a průběžně je aktualisovat.

Tentokrát má zadání několik omezení. 1. postavy se ve hře musejí pohybovat ve čtvercové síti. 2. hra musí vzniknout na motivy úryvku z povídky H. P. Lovecrafta. Třetím dobrovolným bodem je pak zahrnutí fotografování mezi významné herní mechaniky.

Inspirovat se lze různě a je to skutečně na účastníkovi. Může vzniknout třeba detektivní hra, fotografovací hra, akce plná plížení, nebo klidně i nějaká rubačka. Může se ukázky držet více, či od ní pouze nějak obecně vyjít - inspirovat se světem. Představivosti se meze nekladou.

Významným doporučením je hned na úvod zjistit a určit, kolik času hře skutečně budete moci věnovat a hru designovat s ohledem na toto časové omezení.

Příspěvky je nutné odevzdat na stránkách Kreveta.net v samostatném článku, který se bude věnovat vaší hře.

A na co se těšit? Na tematický článek o dílně na stránce Indee, v jehož centru pozornosti bude trůnit výherní hra! Možná vyjde i video reportáž na YouTube od jednoho z předních českých YouTubových reportérů (prozatím se ladí možná podoba případné věci).

Text ukázky:
Ne, nevím, co se s [ním] stalo, a raději na to nemyslím. …

„To víte,“ řekl mi, „některé moje práce se do Newbury Street nehodí – mám je jinde, ani bych je tady nemohl malovat. Hrozně mě láká zachycovat proměny duše, a takový materiál tady na těch nazdobených ulicích zbohatlíků nenajdu. Back Bay není Boston – není to zatím vůbec nic, protože to místo ještě nemělo čas nasáknout vzpomínkami a přivolat svoje duchy. Pokud tam vůbec nějaké přízraky jsou, pak jsou to zkrotlí duchové ze slanisek a močálů; já potřebuji duchy lidí – duchy bytostí dost vyspělých na to, aby se dokázaly podívat přímo do pekla a pochopit, co vidí.

Správné místo pro umělce je North End. Kdyby to nějaký estét myslel vážně, nemohl by odtrhnout oči od slamů pro všechny ty navrstvené významy a tradice. …

Můžu vám ukázat domy staré dvě a půl století i víc; domy, které v sobě nesou svědectví událostí, jaké by ty dnešní budovy obrátily v hromádku prachu. Co dneska lidi vědí o životě a silách, které ho obestírají? Říkáte, že celé to čarodějnictví v Salemu byl podvod, ale vsadím se, že moje praprabába čtyři pokolení nazpátek by vám mohla ledacos vyprávět. …

Vítě, že pod celým North Endem byla síť podzemních chodem, takže jistí lidé měli navzájem nerušený přístup do svých domovů, na hřbitov a na nábřeží? Na povrchu je mohli pronásledovat a žalovat, jak chtěli – ale pod ním šlo všechno svou cestou dál, aniž to někdo zarazil, a odkud se za nocí ozýval smích, to nikdo nezjistil!

Podívejte, vsadím se, že ve sklepích osmi z desíti domů, které tu stály už před rokem 1700 a od té doby se pomalu rozpadají, se dá připadnout na zatraceně zvláštní věci. Neuplyne měsíc, abyste se nedočetl o dělnících, kteří při demolici v tom nebo onom domě našli zazděné klenby či studny, které nikam nevedou. … Byly tam čarodějnice a všechno, co vyvolaly svými čáry, byli tam piráti a poklady, které přivezli z moře, byli tam pašeráci a korzáři – řeknu vám, za starých časů lidi uměli žít, nenechali se svázat pravidly! Tohle nebyl jediný svět, který čekal na smělého a moudrého člověka – pcha! Když proti tomu pomyslím na ty dnešní pobledlé sušinky a že i klub takzvaných umělců dostává břichabol a třesavku, jakmile se na nějakém obraze objeví něco víc než odpolední čaj na Beacon Street!

Dnešní společnost má jediné štěstí, že je příliš hloupá než aby se zajímala o minulost. … Ta starobylá místa přetékají nádhernými sny, zázraky, hrůzami a úniky ze všedního života, a tady není živá duše, která by jim rozuměla a dokázala je využít. …

Co kdybych vám řekl, že tam nahoře mám další ateliér, kde můžu zachytit samu podstatu temných hrůz a malovat věci, na které bych na Newbury Street nemohl ani pomyslet?“ …

Nemá smysl, abych se pokoušel vám vylíčit, co na těch obrazech bylo; strašlivá, zvrhlá hrůza, nepochopitelná zvrácenost a mravní zkáza čišely z těch nejprostších tahů štětce; slovy se to popsat nedá. … Obludnost a šílenství čišely především z postav v předním plánu – … umění spočívá zvláště v tom, že výtečně zachycuje výrazy démonů. …

Mou pozornost upoutal fotoaparát položený na stole. [Vysvětlil mi,] že ho používá pro zachycení pozadí, takže může malovat podle fotografie v ateliéru. …

V ohavných skicách bylo cosi velice tísnivého… Obrovská nepojmenovatelná nestvůra s planoucíma rudýma očima držela v kostnatých pařátech cosi, co bývalo člověkem, a hryzala tomu hlavu, jako když dítě okusuje cukrátko. Byla přidřeplá, a když se na ni člověk zadíval, přímo cítil, že každou chvíli může upustit svou kořist a vrhnout se za šťavnatějším soustem. … Na bílé místo na plátně byl napínáčkem připevněn kousek pokrouceného papíru – napadlo mě, že je to asi snímek, podle nějž […] bude malovat pozadí…

Na té fotografii nebyl žádná scenerie pro pozadí. Byla tam prostě ta nestvůra, kterou právě maloval. To byl jeho model, předloha, kterou používal – a pozadí na tom snímku tvořila zeď jeho vlastního sklepního ateliéru. … [On] fotografoval skutečnost!

Goblin

Re: Soutěž - Malá herní dílna III

Příspěvek od Goblin » září 17, 2015, 3:53 pm

Zajímavé. Sám se nejspíš nezúčastním, ale poslední dva dny jsem experimentoval s viewy a výsledkem je jednoduchý prototyp krokovacího dungeonu. Napadlo mě, že kdyby to chtěl někdo použít, nebo se nechat inspirovat, tak podmínka pohybu po čtvercích je splněná a i to focení by se dalo celkem snadno naroubovat... :)

https://www.dropbox.com/s/1jqja852b0eu2 ... e.gmz?dl=0

Systém zobrazování je dost primitivní a ve větších místnostech trochu hapruje kraj výhledu s reálnou mapou.

Vnímání času nebylo nikdy mojí silnou stránkou, ale řekl bych, že 16. až 30. jsou jen dva týdny... ;)
"Understanding is not required. Only obedience."

Likandro
Sympaťák fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Likandro » září 17, 2015, 4:09 pm

Ahoj, díky za zveřejnění článku! :-)

Goblin: určitě do toho pojď! :-) Čas vnímáš správně. Chyba je u mě. Opravím. :-)

LordOfFlies
Facebook: http://facebook.com/

Příspěvek od LordOfFlies » září 21, 2015, 12:48 pm

Ze "Svobodňáků" potvrdili účast zatím pouze dva. Rád poznám co nejvíce Velkých chytráků, těším se na účastníky. :-)

Last
Facebook: https://www.facebook.com/pmaxa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Last » září 22, 2015, 7:21 pm

taky do toho jdu :D :twisted:
Mám podpis. Sem cool :bounce:

Likandro
Sympaťák fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Likandro » září 23, 2015, 4:22 pm

Lord Of Flies: I dva jsou dost. :-) Pokud však vím, budou možná tři. :-)

Last: Je super mít tě na palubě. :-)

Vřele doporučuji projít cizí projekty, trochu se nad tím zamyslet, něco jim k tomu napsat... Je to príma zážitek. :-)

Last
Facebook: https://www.facebook.com/pmaxa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Last » říjen 8, 2015, 11:55 am

Mám podpis. Sem cool :bounce:

banane4joy
Sympaťák fóra
Facebook: http://facebook.com/

Příspěvek od banane4joy » říjen 8, 2015, 3:37 pm

Tady můj. :)