Aplikace - Kalendář

Dejte vědět komunitě o vašich vytvořených hrách a nechte si je zároveň od lidí ohodnotit.
Odpovědět
Naxi
Kontaktovat uživatele:

Aplikace - Kalendář

Příspěvek od Naxi » červen 2, 2016, 10:30 am

Ahoj lidi. Rád bych vám tady ukázal kalendář, který jsem v Gamemakeru vytvořil. Doufám že nevadí, že to není hra.
Nevím, co bych vám o tom řekl. Je to menší aplikace, která nezabírá moc místa a můžete si do ní ukládat buď události (hry které vycházejí, filmy, E3ky atd...) nebo svátky/narozeniny na které každý rok zapomínáte.
Obrázek
Aplikaci už asi nebudu chtít dále rozšiřovat. Snad jenom kdyby jste mi poradili:
- jde udělat průhledné okno gamemakeru, aby šla vidět plocha pod aplikací? Vím že by se to dalo vyřešit screenem plochy, useknutím a vložením pod appku, ale já hledám jednoduché řešení. (v tom případě bych ještě změnil design)
- posun okna dělá co dělá (okno se hodí na X,Y myši a bylo by příjemnější kdyby okno zůstalo sedět normálně) a nenašel jsem lepší způsob
Mám řešeno takhle:

Kód: Vybrat vše

if (click==true)
{
xx=window_get_x()
yy=window_get_y()

window_set_position(xx+mouse_x,yy+mouse_y);
}
Zkoušel jsem i jiné řešení, ale blikalo to a skákalo, tak jsem to nechal prozatím takhle. Zase, hledám jednoduché řešení.
Zajímavost může být to, že pozice okna na ploše se ukládá, takže po otevření se hodí tam, kde bylo když jste ho vypínali, takže nedoporučuji strkat za okraj. :D
Nevím, jestli jsem ještě něco nezapomněl zmínit. Další info je na mém webu nebo přibaleno do zipu ke hře.

Odkaz na stránku se stahováním

_____________------------===/--\===------------_____________
| |
Navštivte mně a vyzkoušeje si prosím něco z mé tvorby na www.naxi.wz.cz.
| |
\_____________------------===\--/===------------_____________/

klvb
Facebook: https://www.facebook.com/moraviagamestudio
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikace - Kalendář

Příspěvek od klvb » červen 3, 2016, 12:24 am

Podle mě nemá moc význam takové aplikace dělat v GM když nefungují jak mají..od takové aplikace bych vyžadoval aby se spustila automaticky po zapnutí PC a pracovala na pozadí,aby me upozornila na nějaké důležité datum které jsem si označil apodcoz umí i moje 7let stará nokie :P . a tohle v GM dobře udělat nejde,jedine naprogramovat v cecku nebo jiným jazyku.

Naxi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Naxi » červen 3, 2016, 12:53 am

klvb píše:Podle mě nemá moc význam takové aplikace dělat v GM když nefungují jak mají..od takové aplikace bych vyžadoval aby se spustila automaticky po zapnutí PC a pracovala na pozadí,aby me upozornila na nějaké důležité datum které jsem si označil apodcoz umí i moje 7let stará nokie :P . a tohle v GM dobře udělat nejde,jedine naprogramovat v cecku nebo jiným jazyku.
J, to mě taky napadlo, ale pro moje potřeby to stačí. Zapnutí po startu PC sice není integrované v aplikaci, ale jde to nastavit ručně :-). Ono celkově dělat tyto lehké aplikace je zbytečné, když už jsou na internetu stovky náhrad.

A díval ses do mojí galerie, tam není nic, co by bylo reálně použitelné :D...

| |
| |

hráč
Facebook: http://facebook.com/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hráč » červen 3, 2016, 8:57 pm

musíš si ještě uložit pozici myši po prvním kliknutí.
pak pracuješ s tou uloženou hodnotou a odečítáš jí od aktuální pozici myši.

Kód: Vybrat vše

if(click == 1){
   click=2;
   smouse_x = mouse_x;
   smouse_y = mouse_y;
   xx=window_get_x()
   yy=window_get_y()
}
if (click == 2)
{
window_set_position(xx+(mouse_x-smouse_x),yy+(mouse_y-mouse_y));
}
Teoreticky si to představíš že máš myš při kliknutí třeba na 200x a když pak pohneš na 220x tak dostaneš 20 což je rozdíl do prava +20 a to pak přičteš k uložené pozici okna.
Neposedný liškovlk!
Obrázek

ipq

Příspěvek od ipq » červen 6, 2016, 5:56 pm

Pekné :) , ja som tiež robil raz taký jeden kalendár v GM ale bez eventov a ďalších vecí, nakoľko to bolo len na ozdobu do hier spolu s plynulým časom. Čo sa týka jeho funkcionality, tak to naozaj moc zmysel nemá, nakoľko to je GM aplikácia a plus to, že na novších operačných systémoch už má človek k dispozícii už zabudovaný kalendár s udalosťami či poznámkami. Čo sa týka toho trasparentnosti, tak som mal dve knižnice, ktoré vedeli toto, jedna nastavovať priehľadnosť okna na čiastočnú či úplnú a druhá za pomoci masky obrázku spraviť tvar(ale bohužiaľ pomalé pri inicializovaní a len 1-bit podpora), nikdy sa nepodarilo nájsť knižnicu, čo by vedela podporovať 8-bit masku na priehľadnosť. Zlá správa je, už ich nemám k dispozícii, zostali totiž v starom hardisku, ktorý má PATA konektor, takže neviem, či by sa mi ho podarilo zapojiť.

Naxi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Naxi » červen 6, 2016, 7:54 pm

hráč: zkoušel jsem to integrovat a myslím že to nechám takhle.
ipq: té průhlednosti je škoda, chtělo by to aby to YoYo games přímo integrovalo do GMka :-/.

| |
| |

ipq

Příspěvek od ipq » červen 9, 2016, 12:32 am

Naxi píše:...té průhlednosti je škoda, chtělo by to aby to YoYo games přímo integrovalo do GMka :-/.
Bohužiaľ je to škoda ale pochybujem, že to vôbec integrujú, nakoľko GM bol určený na tvorbu hier a nie na tvorbu aplikácií aj keď na hlavnej stránke v sekcií Player je kategória Aplications.

Odpovědět