Stránka 1 z 1

potisk na CD

Napsal: květen 19, 2013, 4:28 pm
od krotkono
jak dám potisk na CD??myslim to že je prázdné CD a já bych dal rád na něj potisk své vytvořené hry dá se to nějak udělat myslim doma bez tiskárny nebo musim k nějaké firmě jaká to udělá??a jestli to de doma bez tiskárny tak prosím napište jaký soubor a jak to udělat.

Re: potisk na CD

Napsal: květen 19, 2013, 4:31 pm
od kost
Přilep to tam izolepou.

Re: potisk na CD

Napsal: květen 19, 2013, 4:31 pm
od xM4tHeWx
Zober fixku a nakresli to :lol:

Re: potisk na CD

Napsal: květen 19, 2013, 4:35 pm
od krotkono
děkuji já jen že mají na CD ty hry tak krásné obrázky a já to musim dělat fixama díky snad se my to fixama povede krásně udělat až vytvořim svoji první hru a dám jí na CD a nevíte z čeho by jsem mohl udělat malou krabičku na to CD??protože až vytvořim hru která se bude fakt líbit tak tu začnu prodávat a nechci aby to lidem chodilo poškrábané myslim něco podobné krabičkám her TOPCD atd.prosím poradte co nejdřív

prosím přál bych si nějakou pevnou nějakou silnější než lepenkovou krabici protože já to CD do té krabice zalepim izolepou a nechci aby se to při vytahování to CD poškodilo o rohy ty krabice nebo přímo v krabici při převozu

Doublepost odstraněn (sloučeno do jednoho příspěvku). Dávej na to bacha ;). (Blue)

Re: potisk na CD

Napsal: květen 19, 2013, 4:41 pm
od kost
Řeknu ti to asi takhle, s prominutím se vy*er na krabičky a potisky na cd a začni u té hry. Sám říkáš "protože až vytvořim hru která se bude fakt líbit". Začni u toho, že vůbec nějakou tu hru vytvoříš, zatím tě nic ostatního nemusí zajímat. Zlepšuj se v programování. Zkoušej. Tvoř. Navíc bych řekl, že v dnešním době je zbytečný menší hry vůbec cpát na CDčka. Na internetu je spousta možností, kde můžeš hru publikovat.

Btw. Dávej si pozor na double-post.

Re: potisk na CD

Napsal: květen 19, 2013, 4:43 pm
od krotkono
ano promin to mě nějak ulítlo já jen že dostanu počítač až na vánoce tak to potřebuji mít dopředu naplánované všechno.a od kolika MB mám dávat ty hry na CD??nejdřív je budu totiž publikovat a dávat na svůj blog zdarma doufám že se někdy dostanu že dám 1 hru do časopisu SCORE snad někdy po tom toužím jako prográmator

Re: potisk na CD

Napsal: květen 19, 2013, 4:49 pm
od xM4tHeWx
Asi tak jak píše kost :) Ak už budeš mať vôbec nejaké hry, určite prvé z nich budú free :)
Tak najprv sprav hru, potom vytvor stránku odkiaľ si ju ľudia budú môcť stiahnuť. Ak si stránky nikdy nerobil tak ti určite bude stačiť nejaký redakčný systém.. Ak budeš chcieť stránku zadarmo odporúčam ti http://www.endora.cz..
No tak vlastnú hru ktorá má pod 60MB je dávať na CD zbytočné.. A tomu ver, že tvoje prvé hry budú mať pod 60MB.. Možno potom ak budeš mať tých hier viac tak napr. spraviť nejaký výber všetkých tých hier a tie dať na to CD spolu..

Re: potisk na CD

Napsal: květen 19, 2013, 4:53 pm
od krotkono
a dá se dát na to CD ta hra když CD otočím??a dá se na jednu stranu CD dát více her a oni si vyberou jakou chtěj protože mě napadla jedna hra jaká bude pak speciální edice a bude mít asi tak přes 100 MB prosím dá se to takhle udělat že dám na jednu stranu více her??

Re: potisk na CD

Napsal: květen 19, 2013, 5:00 pm
od xM4tHeWx
Jednu stranu? Hádam nemyslíš, že si budeš obyčajné CD otáčať a budeš to mať jak 2 Cdčká :D :D 100MB špeciálna edícia? No.. to si len myslíš.. Kašli na CD a sprav si potom(keď niečo budeš mať) web.

Re: potisk na CD

Napsal: květen 19, 2013, 5:01 pm
od D-Sheep
Kamaráde, tohle nejsou magnetický kazety ani vinylový desky se stranama A a B. CDčka jsou digitální nosič a tam je opravdu jedno co se poskládá vedle sebe. Záznam hry na CD není telegrafní páska, kde se čte od začátku ke konci jedním směrem.

xM4tHeWx: To by byl fór :D Vypalovačky si to ale hlídají. Existujou ovšem ale i dvoustranný CD a DVD.

Re: potisk na CD

Napsal: květen 19, 2013, 5:04 pm
od Kešu
Nejdřív si něco o vývoji her zjisti, na tohle budeš mít čas později...

Re: potisk na CD

Napsal: květen 19, 2013, 5:23 pm
od Pohy
Obrázek

Klídek, chlape ;). (Blue)

Re: potisk na CD

Napsal: květen 19, 2013, 5:27 pm
od ipq
Mal som aplikáciu, ktorá robila na mieru obrázky presne na optické média i obaly ale bohužial som už meno zabudol, na koľko sa jednalo o program od strýka a najviac ja preferujem fixku a obaly hier si strkám cez skener do počítača.

V dnešnej dobe používať optické média je už pomaly stráta času, pokiaľ nemáš príliš pomaly internet alebo obmedzený priestor v HDD. Optické média v dnešnej dobe skôr používajú len ti, čo si radi púšťajú hudbu, DVD(po prípade blu-ray) ale za predpokladu, že nemajú internet alebo so slabým pripojením ako napr. moji príbuzní, ti nemajú internet(ani počítač) ale DVD prehrávač majú.

Já by som na tvojom mieste by som si skôr obstaral nejaký externý HDD alebo do počítača cez satu alebo dok ako ďalší pamäťový odiel alebo použil internetovú službu. Pokiaľ by sa jednalo o predávanie hier, na to je digitálna distribúcia ako napr. Desura. Všimol som si že niektoré retail verzie poskytovali i herné časopisy ako napr. Score.

Používať CD je už podľa mňa zbytočné, pokiaľ sa nejedná o to, že máš starých príbuzných, ktorý nemajú počítač ale prehrávače áno a jednoducho im napáliš film alebo hudbu ale ako inak na hry, to už nie(leda že by si mal niekoho, kto tiež nemá internet, čo je pochybné a najviac i USB flashky sa používajú).

Re: potisk na CD

Napsal: květen 19, 2013, 9:58 pm
od Nichar
Krotkono:
Hele, nedávno jsi napsal tohle: http://www.forum.velkejchytrak.cz/viewt ... 747#p17730 Tak jak se můžeš potom ptát na CD? Myslíš, že to zvládneš?

Promiň, ale nedodržel jsi ani to nejzákladnější pravidlo - zkusit si najít sám. Neznáš snad Google?

Protože ani jeden z moderátorů to nehodil do popelnice (Pohy, Blue?!), tak já to udělám, protože je na otázku zodpovězeno a na posměšky nemám náladu. A tohle vlákno je navíc pro ostatní nepřínosné. Napište mi kdokoli přes SZ, pokud se mýlím..

Popelnice