Počítač sa stále reštartuje a zobrazuje čiary na obrazovke

Tipy na programy, vzhledy OS, problémy s programy, ovladače a přeinstalace systémů, hry.
Odpovědět
ngomaichi
Facebook: http://facebook.com/
Kontaktovat uživatele:

Počítač sa stále reštartuje a zobrazuje čiary na obrazovke

Příspěvek od ngomaichi » listopad 17, 2016, 5:33 am

Dobrý deň,
mám problém. Včera som bol na PC a z ničoho nič mi začala blbnúť obrazovka. Blikala, všelijako sa deformovala a nakoniec ostala čierna. Tak som reštartoval PC a zasa to bolo všetko v pohode tak asi 10 min. Potom to urobilo znova. Ale po reštarte sa počítač už po načítaní restartoval. Ale na obrazovke už boli modré pruhy (ako na obrázku nižšie, dance ringtones.) Do Windowsu sa dalo dostať už iba pomocou Safe Modu. Prekopírovavanie súborov zo systemového HDD na záložný fungoval bezchybne. Myslel som si že odišla grafická (Ešte som neriešil reštartovanie PC). Ale aj keď som napojil monitor na integrovanú grafickú kartu tak tam boli taktiež modré pruhy, tak som zistil že to grafická nebude.
Potom som začal riešil reštartovanie. Nepomohla ani posledná obnova spred 2 dní z bodu obnovenia. Tak jediná možnosť čo ma napadla bola reinštal windowsu. Po "napálení" windowsu na USB a následnom pokuse o nabootovania winu nefungovala. Identifikovalo to usbčko no pri nabootovaní bola čierna obrazovka a blikala iba konečná textová čiara. Nepomohlo ani "napáliť" win na druhé USB. Mal som po ruke aj win CD tak som použil to. To už fungovalo.
Tak som sformátoval C a normálne naištaloval Win. Všetko prebehlo ako malo. Plocha krásne nabehla. Len stále bol problém tie modré čiary.
No po fungovaní PC 10 min a inštalovaní driverov sčerňala obrazovka a reštartoval sa PC. A nastalo to isté. Počítač sa dookola reštartoval a nabehol iba pri Safe Mode.
Čím by to mohlo byť ? Procesor ?
Už ma nič nenapadá čo robiť.
Budem som rád za každú radu. Ďakujem

-------------------------------------------------------------
Relax více : samsung ringtone download, country ringtone download
Naposledy upravil(a) ngomaichi dne listopad 30, 2016, 9:55 am, celkem upraveno 1 x.

ipq

Re: Počítač sa stále reštartuje a zobrazuje čiary na obrazovke

Příspěvek od ipq » listopad 21, 2016, 6:18 pm

Pokiaľ ti blbne čiastočne aj v safe módu obraz alebo keď si dáš BIOS, tak potom môže byť problém v monitore, ak nie, že pri nastavení BIOSu alebo v safe mode, to nerobí, tak neviem. Pokiaľ ti to robí aj pri integrovanej, skúsil by som vytiahnuť dedikovanú, aby sa to natvrdo preplo na tú integrovanú(tiež som mal PC, ktorý mal integrovanú ale zapnúť sa dala tím, že som vytiahol dedikovanú). Ak by to prestalo, tak potom je problém v dedikovanej, ak nieje, potom to vyzerá skôr problém na základnej doske ale to už je horšie zistiť. Procesorom to nemôže byť, keby začal blbnúť, tak by systém začal viacej-menej zamŕzať či padať a hádzalo by to skôr BSOD hlásiaci problém s CPU, pokiaľ nehlási ale obraz blbne, skôr to vidím niekde problém buď naozaj u grafiky alebo základnej dosky, trebalo by skúsiť aj vymeniť grafiky medzi sebou, či to nieje naozaj nimi. Ja s bratom sme mali podobný problém a dokonca na dovolenke, že nám pomaly ale každou minútou odchádzala grafika a nakoľko tam chýbala integrovaná, tak sme stým nič neurobili, reinštal driveru nepomohlo, nakoľko bolo vidieť, že obraz začal vzorkovať, keď to hardwarovo neakcelerovalo ale v safe mode bežalo len softwarové vykresľovanie, bola na odpis a tak zohnala nová a bezproblémová.
V skratke, skúsil by som odpojiť dedikovanú grafiku a vymeniť monitor a ak to nepomôže, tak potom je problém v niekde v základnej doske.

Odpovědět