Wifi funguje jen doma

Tipy na programy, vzhledy OS, problémy s programy, ovladače a přeinstalace systémů, hry.
Odpovědět
ngomaichi
Facebook: http://facebook.com/
Kontaktovat uživatele:

Wifi funguje jen doma

Příspěvek od ngomaichi » červenec 26, 2016, 10:19 am

Dobrý den vlastním notebook Acer Aspire vn7-791g (v17 nitro) message ringtone
Cpu: Intel core i7 4720HQ
Ram: 8GB
Gpu: NVIDIA Geforce GTX 950m
Notebook měl Windows 8.1 já upgradovat na Windows 10
Když notebook zapnu doma na WiFi tak se bez problému připojí a jede internet
Jely jsme k babičce a zde když zapnu notebook tak se připojí k síti ale bez internetu (ani nedostane ip a tak z dns) + když se snažím internet nastavit tak se začne notebook sekat a vše přestane pracovat
Otec myslel že je to tím že na notebooku jsem měl program na virtuální mašiny ale tím to nebylo doma jsem notebook přeinstalovat a poté zase upgradovat na Windows 10 + jsem aktualizoval ovladače pak jsme znovu jely k babičce ale notebook furt to samé
Omlouvám se že jsem to napsal dlouhé jako slohovku ale mě to trápí
Jó a WiFi karta je nejspíš qualcomm atheros qca61x4
Málem jsem zapoměl říct WiFi na ostatních zařízeních funguje (ještě jeden Acer notebook a můj telefon)
Za všechny reakce předem děkuji

Můžete vidět víc: free car games download for mobile
Naposledy upravil(a) ngomaichi dne prosinec 8, 2016, 9:39 am, celkem upraveno 1 x.

ipq

Re: Wifi funguje jen doma

Příspěvek od ipq » srpen 8, 2016, 5:45 pm

ngomaichi píše:...Omlouvám se že jsem to napsal dlouhé jako slohovku ale mě to trápí...
Nevadí, rozpísať problém je niekedy dobré aby mal človek lepší prehľad o tom, čo ťa trápi.

K problému. Takže nejde pripojiť na internet ale na sieť áno. Trebalo by skontrolovať zapojenie sieť, či je modem dobre zapojený k routeru, či nieje na zlej prípojke ale či na správnej(jedna s LAN konektorov má napísané WAN, to je na internet). Treba skúsiť či ti to ide aj cez kábel alebo len wifi. Ak to odmieta prideliť IP adresu cez wifinu, treba skontrolovať aké je pripojenie(web alebo wpa-2) a rozsah DHCP adries, ako veľké sú. Pokiaľ je wifi v poriadku, treba skontrolovať v routeru ako je pripojený modem k tomu a taktiež všetky káble, či to nieje nimi ale hlavne sa pozrieť v konfiguráciách(najlepšie cez kábel) routera, či vidí modem alebo nie a či je firmaware v poriadku(boli aj prípady, že niektoré routery boli nezabezpečené a kvôli tomu bolo možné sa do nich nabúrať).

Mám otázku: Aký router a modem majú tvoji príbuzný?(typ modelu)

Odpovědět