OEM Windows a instalace přes klíč v BIOSu

Tipy na programy, vzhledy OS, problémy s programy, ovladače a přeinstalace systémů, hry.
Odpovědět
Kaleta
Příspěvky: 16
Registrován: říjen 23, 2011, 1:53 pm
Facebook: http://facebook.com/

OEM Windows a instalace přes klíč v BIOSu

Příspěvek od Kaleta » květen 28, 2015, 4:45 pm

Zdravím,
moje otázka je, jestli tady už někdo dokázal obejít biosový klíč u OEM Windows. Chtěl bych upgradovat na Windows 10 (nebo downgradovat na W7) a chci mít jistotu, že to půjde. Protože pokud to nepůjde, tak mě to může stát až 1500,- za servis. (znova :sadp: )

Po mnoha letech mám novější notebook a neměl jsem zkušenosti s OEM systémem. Zjistil jsem, že má v hardwaru natvrdo licenční klíč a nemůžu si koupit a nainstalovat jiný systém (retail místo OEM), protože to prostě nenabootuje z média.

Zjistil jsem, že si ani nemůžu rozdělit HD na systémovou a datovou partition, protože přestane fungovat obnova systému (obnovovací partition jsem nechal na pokoji, tak nevím, kde je problém).
Bez toho jsem neměl jak obnovit Windows, musel jsem zaplatit nehezké peníze v servisu Lenovo.
Navíc mi tam řekli, že lidem často selže i oficiální upgrade Windows, například 8 na 8.1. U mě by to znamenalo celkovou ztrátu dat, takže lépe to ani nezkoušet.

Tj. nevýhody jsou:
- Nemůžu si zabezpečit data na jiné partition.
- Nemůžu si legálně ani ilegálně vybrat jiný OS.
- Nemůžu dát dual boot, jinak obnova systému selže.
- Mám o 300 GB menší HD, protože tolik činí Lenovo záloha předešlého systému.

Ale doslechl jsem se o metodě, že vytvoříte instalační médium se souborem, kam dáte Product ID a ten licenční klíč v BIOSu tím obejdete.
http://www.blogsolute.com/windows-8-cle ... tch/25990/

Zajímalo by mě, jestli to tady už někdo zkoušel a úspěšně. Jak jste zjistili PID, pokud nebylo dodáno s počítačem na nálepce? (dělal jsem to dávno a v Linuxu, tak nevím) Jaký návod jste použili? Jak to probíhalo? Stačilo to bootovací médium nainstalovat přes hotový systém, nebo jste museli nejdřív přemazat HD? Pokud ne, zachovalo to uživatelská data ze starých Windows?
Chtěl bych vědět, do čeho jdu, protože sehnat dost velké zálohovací médium není snadné a není jisté, jestli ten obnovovací nástroj od Lenova bude pořád fungovat.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host