Virtuální Launchpad

Tipy na programy, vzhledy OS, problémy s programy, ovladače a přeinstalace systémů, hry.
Odpovědět
matronator
Kontaktovat uživatele:

Virtuální Launchpad

Příspěvek od matronator » srpen 29, 2013, 6:56 pm

Ahoj. Hledám nějaký software, který by v počítači simuloval launchpad.
Spoiler: ukázat
Obrázek
Hledal jsem na google spojení typu: "Virtual launchpad", "launchpad software", "launchpad in pc",...
Ale nic jsem nenašel. Neznáte nějaký takový software?

EDIT: Něco jako toto: https://itunes.apple.com/us/app/noisepa ... 10304?mt=8
Ale na PC (Mac) místo iPhone.

Peeter
' DROP TABLE 'vchforum'
Facebook: http://facebook.com/

Re: Virtuální Launchpad

Příspěvek od Peeter » srpen 30, 2013, 9:43 pm

Ve FL Studio výchozí plugin FPC (Fruity Pad Controller) funguje podobně.
Obrázek

Pelpet
Kontaktovat uživatele:

Re: Virtuální Launchpad

Příspěvek od Pelpet » srpen 31, 2013, 3:09 pm

Pokud si chceš vyzkoušet jaké to je používat launchpad, rozhodně nepoužívej FL studio... Pokud si ho později plánuješ kupovat, tak se budeš akorát hádat s automapem a s FL studiem ho nikdy na 100% nerozchodíš. K launchpadu je dodáván ableton live (ostříhaná verze) a mají k tomu důvod... FL studio si s launchpadem absolutně nerozumí a musí se to dělat přes ten automap (ten je k tomu taky dodáván), nicméně live je naprosto jinak rozvržené, než FL studio. Proto když je launchpad stavěn na live se horkotěžko dá jakkoliv propojit s FL. FL má dost debilně řešené patterny (jako nezlobte se za výraz "debilně", ale přepínat se mezi trackama jak kretén někde v mikro políčku nahoře... wtf. V live má člověk alespoň přehled). Ano, FL má možná lepší design čudlíků nebo co, ale jesti vám jde o design víc jak o funkčnost / ovladatelnost / praktičnost, tak to přeji hodně štěstí.

Launchpad je fajn, ale hlavně kvůli několika režimům, propojení mixeru s ovládáním tracků v live atd. Na klávesnici si ho nevyzkoušíš. Spíš se koukni po svém okolí, jestli ho někdo nemá. ;) Jinak by možná šel koupit někde na aukru nebo jiném obchodu takto z druhé ruky. Je to celkem bytelné a pokud to někdo nepoužíval jako podšálek, popelník, nebo já nevím co, bude pravděpodobně naprosto v pořádku a za poloviční cenu.
Obrázek Sunken Bridge | Obrázek Moje GM tutoriály | Come on son, let's go outside play Catch the Exception!

Odpovědět