Duplex

Tipy na programy, vzhledy OS, problémy s programy, ovladače a přeinstalace systémů, hry.
Post Reply
Rigel
Facebook: http://facebook.com/

Duplex

Post by Rigel »

Ciao, mám nový VDSL modem. Má být rychlejší než starý ADSL. Po zapojení se mi ale zdálo, že je pomalejší, tak jsem se šel podívat do nastavení. Mám možnost nastavení přenosu dat buď poloduplexně, nebo plnoduplexně. Na wiki jsem si našel, co to znamená, ale jasný verdikt, co je vlastně lepší, tam nebyl. Tak se vás chci zeptat, co mám zvolit, abych měl přenos dat rychlejší. Pokud by jste samozřejmě věděli ještě o nějakých tipech, jak zrychlit net, napište je, zlobit se opravdu nebudu ;)
Předem děkuji za případnou pomoc...
ipq

Re: Duplex

Post by ipq »

Skús full-duplex, či to bude rýchlejšie alebo pomalšie ale zas ak budeš chcieť hrať on-line hry, na ne by to bolo zrejme najlepšie lebo vo full-duplexu zároveň prijímaš a odosielaš data súčasne, zatiaľ čo pri half-duplexe na on-line by to nebolo dobre lebo by si nemohol zároveň prijímať a zároveň odosielať data. Treba ale oba skúsiť ako to ide a poprípade skúsiť nejakú stránku na test rýchlosti. Pretože rýchlosť nemusí len záležať na týchto duplxeoch ale aj na iných variantoch, ktoré môžu spomaliť rýchlosť ako je napr. aj router a kábel. Napr. ja mam rýchlosť 30mbit/s ale je ovplivnená routerom(pretože je "sprostý") a káblovkovým pripojením(akákoľvek vec môže pôsobiť aj ako rušička).
Rigel

Post by Rigel »

No, na poloduplexi se mi zná vše rychlejší, a co se týče her, prakticky nehraju hry, kde by opravdu záleželo na setinách sekundy... Spíš mi vadí, že když chci pustit i obyčejný video z youtube v 720p, seká se, zatímco jindy se neseká - stejně tak u speedtestu, normálně mám okolo 740 kBps a teď mám 140 kBps a méně...
Raito

Post by Raito »

Mno rozhodně doporučuju za sebe používat Full-Duplex. Vždy to tak mám a dosahuji 90-95% smluvní rychlosti připojení.

ipq: Napsal jsi to špatně... pro hraní her používat full a obyčejně half. Protože při hraní musíš odesílat a přijímat zároveň (informace od ostatních hráčů, poloha předmětů na serveru atp.), kdežto když jdeš na web tak pošleš požadavek a následně čekáš, co přijde... jenže tenhle systém "vysílač, přijímač, prohodit" fungoval možná tak 10 let zpátky. Pokud si v prohlížeči povolíš zachytávání všech requestů z tvojí strany na server tak při samotnym načítání jich od tebe odchází desítky.

Half-duplex imho může fungovat na specializovanym konkrétním místě, kde má smysl víceméně střídavý nebo jednosměrný tok dat. V dnešní době na obyčejnym počítači jedině full-duplex.

Code: Select all

sniff
ipq

Post by ipq »

Raito: Zlé som sa rozpísal, mávam problém niekedy to vysvetliť alebo 100% istota, o ktorej dosť pochybujem.
A zároveň málo som mal v sebe H2O.
wilz

Post by wilz »

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
Post Reply