sestavování bedny(PC)

Notebooky, grafické karty, overclocking (přetaktování), PC tuning, multimedia.
Post Reply
krotkono
Posts: 178
Joined: August 10, 2012, 9:48 pm
Facebook: http://facebook.com/

sestavování bedny(PC)

Post by krotkono »

Prosím,nedali by ste sem video jak správně sestavit bednu když chci mít svoji vlastní a né už hotovou prosím poradte budu moc vděčný ale taky něco levného si právě šetřim abych si mohl sestavit vlastní silný komp.prosím třeba i o podrobný návod nebo video určitě to pomůže všem kteří si nechtějí kupovat počítač a raději si sestaví svůj,a dávejte sem i co musím do té krabice dát myslim ty komponenty všechny jako je RAM atd. Také mě zajímá jak ten počítač správně zapojit ty kabely a všechno prosím poradte.ale také kolik by mohla takováto sranda stát dohromady.mám ještě jednu otázku.
Když přehodim v kompu třeba slabý větrák za silnější nebo malou ramku za větší tak se nic nestane jen se zlepší Ramka a větrák že??
User avatar
antiflash
Posts: 155
Joined: August 7, 2011, 1:16 pm
Facebook: http://www.facebook.com/profil
Location: Mladá Boleslav

Re: sestavování bedny(PC)

Post by antiflash »

Stačí trošku pohledat na youtube, takových videí je tam spousta.
Například tady od kanálu, který pravidelně sleduju.
Jinak jestli jsi ale naprostý začátečník, projdi si pctuning.cz, určitě tam budou mít něco "po lopatě".

Edit: Tady je ten podrobný návod, včetně rad ohledně výběru komponent. (Hlavně to ber jenom inspirativně, tenhle článek je z roku 2011, tak aby sis do počítače nenacpal něco nechutně starýho.)
Směji se smutným věcem, hodným lidem a když je něco naprosto jasné, zpochybním to.
sheppard
Posts: 335
Joined: August 13, 2011, 5:14 pm

Re: sestavování bedny(PC)

Post by sheppard »

Začnu u druhé otázky, silnější větrák nic neudělá, leda by měl tak veliký odběr, že by to zdroj neutáhl, ale předpokládám, že turbínu zapojit nechceš... U ramky by problém být mohl, každá deska totiž podporuje jen některé ramky. Pokud koupíš třeba o 2 gb silnější, se stejnou frekvencí a bude podporovaná deskou, proč ne, ale kdybys měl ultra starou desku s DDR ramkami, které mají frekvenci 800 MHz a deska má kapacitu 2 GB a zkusil bys tam zasadit DDR3 ramku s frekvencí 1600 MHz a kapacitou 8 GB, tak to by už problém byl. Pochybuji, že se ještě dá sehnat takhle stará deska, ale jako modelová situace to stačí.

Důležité je, aby ti všechny komponenty ladily, třeba patice procesoru a desky, ramky a deska, grafika a deska, musí to utáhnout zdroj apod. Pokud si to nikdy nedělal, tak si spíš najdi někoho, kdo už v tom nějaké zkušenosti má, aby ti PC sestavil, něco si o tom pročti a postav si ho příště, až o tom budeš víc vědět, třeba za 5 let, až budeš PC zase měnit :)
antiku
Posts: 249
Joined: August 6, 2011, 11:18 am

Re: sestavování bedny(PC)

Post by antiku »

Pokud chceš sestavu tak ti jednu můžu poslat. Cena 17 640 Kč bez bedny. Mělo by to být výkonné :)
Jde taky o to, aby se ti např. celková pamět ramek vešla do základovky. Některé základovky, doufám že to říkam dobře, mají omezení na 16 Gb ram paměti, jiné na 32 Gb.
Post Reply