Výměna komponent

Notebooky, grafické karty, overclocking (přetaktování), PC tuning, multimedia.
Odpovědět
St.Joseph

Výměna komponent

Příspěvek od St.Joseph » listopad 26, 2012, 11:09 pm

Zdravím, po nějakém roce a půl jsem tu zas... i když nepravidelně se tu zjevuji pod různými přízvisky od r. 2008.

Chystám se v souvislosti s Vánocema vybrat nové komponenty do PC a fakt nevím, kde se ptát dřív tak, aby mi odpověděl někdo zdarma a hlavně nezávisle na reklamách na různé produkty, tak jsem šel jsem, protože vám, ,,starým přátelům", věřím :D

Mám zákl. desku pokud vím, neměněnou od r. 2005 (netuším, možná ji někdo z rodiny někdy měnil, pokud vím ale ne) je to tuším ASUS P5GL-MX a na ni procesor Intel Celeron 3.066GHz a grafárnu AMD Radeon HD 5470 pak taky RAMky 3 GB. Tak, to je co si z konfigurace mého stařičkého PC pamatuju, hodnotu zdroje ve W teďka netuším, možná zkusím zjisit. Na jedné straně bedny (pokud vím, je to bezel nebo tak nějak, prostě bedna :D ) je chladič, malý, a hned po zapnutí PC hučí jak prase :D :D Je to skoro jak vysavač :D zepředu na bedně svítí čísílko nějaké teploty (předpokládám CPU, ale netuším) a ukazuje většinou 40-49 C°.

Možná jsem vás zahltil zbytečnými informacemi, možná jsem na spoustu zapomněl, otázka každopádně zní: Mám na Vánoce shánět jiný motherboard, nebo se dá sestava výměnou CPU a/nebo grafiky zlepšit bez změny MB, případně kterými přesně komponenty? Pozn. rád bych se vešel max. do 7 tisíc Kč.
Pište tedy doporučení na jakoukoliv změnu komponent na základě mnou zadaných parametrů PC. Když budu vědět, upřesním info. Díííky mooc!! :D
PS: Jak jste si již možná všimli, v terminologii PC a vůbec všeho kolem se přehnaně nevyznám, mluvte tedy se mnou jako s absolutním noobem :D
Díky za všechny odpovědi!!

Adamer
Facebook: http://facebook.com/

Re: Výměna komponent

Příspěvek od Adamer » listopad 27, 2012, 1:17 pm

Pokud se bavime o zmene na nove komponenty, tak vymena muze probihat jenom ve 2 scenarich. Budto vymenis desku, CPU a RAMky, nebo vymenis grafickou kartu a pripadne i zdroj, kdyz by to bylo potrebne. Na prvni scenar by tech 7000 bylo tak akorat (za predpokladu, ze chces komponenty, ktere jsou a budou aktualni jeste nejakou dobu), no na grafickou kartu by uz nezbylo (a na zdroj uz vubec). Je nutno poznamenat, ze kdyby jsi se rozhodl pro upgrade graficke karty, tak by jsi vzhledem na zbytek komponentu zadnou zmenu nepocitil. Prvnim scenarem bys ale taky nemohl cekat zadne zazraky, co se tyce sviznosti OS by to bylo urcite lepsi, ale herni vykon by znovu nebyl o moc lepsi.

Proto bych ti teda doporucil si sehnat vic penez, protoze 7000 na kompletni upgrade nestaci. Nova graficka karta by te vysla na asi 3000, zdroj asi na 1500, kdyby ten starej nestacil. Cele by se to dalo dostat do 10 000, min by nemelo smysl. Takze si to rozmysli, kupovat po castech jsou prakticky vyhozene penize, nez nasetris na dalsi cast, ta predtim muze byt klidne neaktualni.

Doufam, ze jsem pomohl.
ObrázekObrázek

St.Joseph

Re: Výměna komponent

Příspěvek od St.Joseph » listopad 27, 2012, 9:30 pm

Dík, něco podobného jsem ostatně očekával, ale potřeboval jsem to fakt od někoho chytřejšího slyšet, takže díky moc. Akorát nevím jak teď s těma prachama :D

Odpovědět