Radeon HD 5400 - zahrievanie

Notebooky, grafické karty, overclocking (přetaktování), PC tuning, multimedia.
Odpovědět
ipq

Radeon HD 5400 - zahrievanie

Příspěvek od ipq » listopad 17, 2012, 4:07 pm

Zdar, narazil som na problém na mojom počítači ohľadom grafickej karty, začali jej prudko stúpať teploty. Najprv bežala v pohode na 40° ale teraz beží na 60° a zvyšuje sa to až na rizikových 62° až 64° pri rozlíšení 1680×1050. A toto sa mi nepáči, každý deň sa tá teplota zrýchľuje a nejako mi posledne dneska a včera nechcela nabehnúť akože sa zapnúť nechcela, včera po reštarte aktualizácií a dneska po dvoch. Teploty už hneď sú vysoké. Mám ATI Radeon HD 5400 Series pasívne chladený, skrinka počítača nieje chladená t.j. nevetrá sa a ten chladič na grafickej karte je s nejakého plastu. Potrebujem sa spýtať, existuje nejaký aktívny chladič, ktorý pasuje na Low profile, po prípade niečo lepšieho, čo odvedie rýchlejšie teplo preč ale to i cirkuluje(podobne ako rebra chladené ventilátorom). Bočnica má otvor ale žiadny ventilátor k tomu nemám a najviac je to pri mojich nohách, takže nechcem aby mi to fúkalo priamo na nohy. Poznáte nejaký aktívny chladič, ktorý by bol schopný lepšie odviesť teplo s tej grafiky aby teplota nestúpala v uzavretej skrinke a samozrejme i nejakú lepšiu teplovodivú pastu?

EDIT: Ospravedlňujem sa za niektoré chybné údaje, ktoré sú podčiarknuté, dostal som menšiu paniku ráno, keď sa nechcela zapnúť grafika až po treťom zapnutí. Teplota sa našťastie drží medzi 59° až 61° ale pri záťaži sa dostáva až k tým 63° a ten chladič je s hliníku nafarbený na čierno(nechápem prečo ale potom som zbadal teóriu o pohlcovaní tepla farbou).

EDIT2: Tak sa znovu ospravedlňujem, zdá sa že som narazil na horší problém. Grafika pri prvom spustení nechce nabehnúť a až po druhom sa nakopne. Neviem v čom môže byť problém, predtým to išlo v pohode akože sa spustilo ale teraz už to nejde a po reštarte horšie že sa znovu záhadne vypne a tím že je to low end, tak neviem ako skontrolovať stav. Základná doska: Asus P5GC-MX/1333 a 400W zdroj mám ale tá grafika si vyžaduje presne tých 400W, tak ja teraz neviem, je to problém v 4 ročnej doske alebo nedostatočný zdroj? Potrebujem ten počítač aby mi minimálne vydržal ešte rok pretože toto v kuse zažívať nechcem a ak prestane doslova ísť, tak budem musieť ostať na integrovanej a tím pádom ísť do háje! :roll: (a zháňať handry)

Raito
Facebook: http://facebook.com/akehanareru
Kontaktovat uživatele:

Re: Radeon HD 5400 - zahrievanie

Příspěvek od Raito » březen 17, 2013, 9:47 pm

5400 series je řada, ne název grafiky. Každopádně se dělají univerzální chladiče ale kolikrát už sem to řešil jednoduše prostě nějakej nízkoprofilovej větrák přilepit silikonem přímo na pasiv. Jinak do budoucna se grafikám jenom s pasivem vyhýbat, jediná výhoda je nehlučnost, každopádně když zvolíš grafiku s kvalitním ventilátorem, dosáhneš stejný hlasitosti a zároveň nemusíš řešit teploty.

Do case si každopádně nějaký ventilátor nainstaluj. Klidně co největší, nemusí pak běžet na velké otáčky, tím pádem taky neni hlučnej. Pokud máš strah o nohy, tak nevim proč, leda, že by jsi se bál, že je ventilátor vcucne dovnitř, protože v tvym případě potřebuješ vzduch dostat dovnitř, nikoliv ven z case. Správně by jsi měl mít teoreticky i jeden ventilátor, co ten vzduch pošle i někudy ven a vytvořit i určitý air-flow, ale levnější PC-casy na co nejsou moc dělaný a jestli máš teplotu ostatních komponent ok, tak bych to nehrotil. Ale platí, že pokud máš kvalitní case a inteligentně navržený air-flow a chlazení třeba od Artic Cooling (doporučuji), tak máš počítač téměř bez zvuku s nízko-otáčkovýma anti-vibračníma větrákama, kterej bude uvnitř parádně vychlazený... ale ani pak nemáš vyhráno. Pravidelný čištění je to, co to dotáhne k dokonalosti.

Kód: Vybrat vše

sniff

Odpovědět