Nefunkční internet po výměně komponentů

Zábava, zájmy - co se jinam nehodí, patří sem.
Post Reply
DiegoCZE

Nefunkční internet po výměně komponentů

Post by DiegoCZE »

Zdravím, nevěděl jsem, kam to zařadit, tak jsem to dal jsem.

Nedávno jsem ve svém PC vyměnil zdroj a grafickou kartu. Jakmile jsem potom PC spustil, vše naběhlo bez problémů až na internet, který se nechtěl spustit. Jelikož jsem měl hned po výměně v plánu reinstall windowsu z 7 32 bit na 7 64 bit, problém jsem hodil za hlavu a řekl si, že to bude dobré.

Základní deska:
Asus M4N68T V2

Nainstaloval jsem nový Windows (Windows 7 professional 64 bit), nainstaloval jsem ovladače pro grafiku, audio, chipset a nForce a internet nenaskočil.
Kabel v pc svítí oranžově a bliká žlutě (něco mezi žlutou a zelenou). U ikony je žlutý vykřičník.

Vlastním kabel, před tím bylo vše v pohodě. Po výmeně přestal internet z kabelu fungovat v pc s novými komponenty, ale v jiných PC kabel funguje v pohodě a internet jede bez problémů.

Pokud si hodím diagnostiku problému, napíše to: "Adaptér připojení k místni síti nemá platnou konfiguraci protokolu IP". Nezobrazuje se ani název sítě, jen "Neznámá síť, veřejná síť".
V TCP/IPv4 mám nastavenou automatiku, zkoušel jsem IP i ručně, ale beze změny.
Modem jsem restartovat zkoušel.
Znovu jsem reinstaloval win, stále beze změny.

Už opravdu nevím, co mám dělat, chyba v modemu nebo poskytovateli asi nebude, jelikož v jiných pc je vše ok.
Budu moc vděčný za každou pomoc a radu!
Předem díky za odpověd
ereg
Facebook: http://facebook.com/

Re: Nefunkční internet po výměně komponentů

Post by ereg »

kontroloval jsi spravce zarizeni, jestli nemas nejaky konflikt?
Pokud se vám něco na fóru nelíbí, zkuste si přečíst třeba Wikietiketu a svou kritiku pišete podle ní.
DiegoCZE

Post by DiegoCZE »

Ne, žádný konflikt nemám.
Mafian

Post by Mafian »

Nemáš v modemu aktivní kontrolu MAC adres ?

Pokud jsi měl v systému naklonované číslo tak se tím formátem (ale i přeinstalací chipset
ovladaču - síťovky) mohla změnit na defaultní. Realtek to umožnuje. ;)

(skromný návod jak ji změnit v systému, sice pro XP ale podle tvého příspěvku tě typuji na pokročilejšího
uživatele, takže no problémo)

Tohle je relativně častá "porucha", ale pokud to nepomuže, ocením informaci co bylo
vlastně pravým problémem 8-)
Raven

Post by Raven »

Zkus naistalovat ovladače na síťovou kartu
DiegoCZE

Post by DiegoCZE »

Mám nainstalované ovladače pro síťovku, stejně to nefunguje.

Vyzkoušel jsem to podle toho druhého návodu a sekl jsem se u těch registrů, nemám tady nic jako 0001 , 0002 apod.
Asi nejsem natolik zkušený, abych to s tímhle návodem zvládl..
PS: Ten první způsob nelze aplikovat.
Mafian

Post by Mafian »

Spíš by byl problém v tom, že pokud nevíš jaké to číslo bylo předtím, tak by to bylo stejně houby platné. Pokud ostatní zařízení fungují, tak se budeš muset podívat přímo do administrace toho modemu/routeru/"all-in-one" zařízení co je tam vlastně nastaveno.

Na to se lepí další potíž, co výrobce, to jiný postup a vzhled administrace. Niceméně by pomohlo napsat co to je za model a třeba se někdo chytí... :3

Niceméně univerzálně platí, že ta prohlížeče ta mašinka naslouchá na adrese 192.168.1.1 a jméno//heslo býva nalepené zespodu.
DDL Blue
Živý stín

Post by DDL Blue »

Jen doplním další možnou adresu: 10.0.0.138
Zkoukněte moji hudební galerii ;). Nebo vyzkoušej můj generátor akordů!
Řikejte mi prostě Blue...
DiegoCZE

Post by DiegoCZE »

Vyřešeno, dokoupena externí síťová karta. Díky za pomoc ;-)
jiuer7845

Post by jiuer7845 »

wilz

Post by wilz »

wilz

Post by wilz »

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
Post Reply