Royal free music ? zkušenosti

Zvukové efekty, soundtracky, diskuze o hudbě...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rebel
Příspěvky: 63
Registrován: září 16, 2014, 7:09 pm
Facebook: http://facebook.com/

Royal free music ? zkušenosti

Příspěvek od Rebel » červen 3, 2016, 6:39 pm

Ahoj, pracuju ve volnym čase na plošinovce Nightkeep. (není to žádný zázrak ani inovace ).

http://www.ceske-hry.cz/forum/viewtopic.php?t=4844

a hledal jsem do ni vlastní hudbu. Nabídl se mi hudebník, který chtěl (přesnou sumu nebudu uvádět) cca. polovinu moji měsični mzdy za song + poplatky ze zisku hry. Zřejmě to je v tomhle byznisu normální, ale pro mě je to nesmysl. Hra jednak podle mě nevydělá tolik peněz, aby mi pokryla to, co bych zaplatil za hudbu (1 song pro mě docela hodně x víc songů, byly by to desítky tisíc) a pak bych ještě platil za to, že hra hudbu používá, takže bych možná ještě přišel na buben za to, že jsem vůbec nějakou hru dělal. Takže jsem kontrakt i hudebníka odmítl a po této zkušenost originální hudbu vypustím. Nejsou na ni prostředky a svoji si sestavit neumím. ( i když je hra shit, představoval jsem si krapánek lepší hudbu x_x)

Napadlo mě, že bych místo orig. hudby sehnal nějakou royal free hudbu, aby to bylo vhodné pro moji situaci. Tam se jen zaplatí za tracky ? A pak už je můžu použít ve hře, aniž bych něco dál musel odvádět ? Alespoň tak tomu rozumím. Má s tím někdo nějaké zkušenosti, popř. nějaké odkazy, kde takovou hudbu splašit ? Jediné o čem vím je unity asset store, ale ani tam si nejsem jistej, jak to s tou hudbou je.

Např. zdá se mi, že některé balíčky hudby, jsou docela laciné v porovnání s tím, kolik tam je songů. Takže v tom bude nějaký háček jako další platby ? Vůbec nemam ohledně hudby šajn.
Obrázek

Uživatelský avatar
ipq
Příspěvky: 924
Registrován: srpen 15, 2011, 7:31 pm
Bydliště: Petržalka

Re: Royal free music ? zkušenosti

Příspěvek od ipq » červen 6, 2016, 5:46 pm

V hudbe sa síce ani ja dobre nevyznám ale keby si chcel, môžeš skúsiť aj tu niekoho kontaktovať ako napr. Chylexa či Tomáša Olivu:
http://www.forum.velkejchytrak.cz/viewt ... =20&t=1236

Alebo sa pozrieť na freesound.org alebo newgrounds.com, tam by mali byť niektoré pesničky voľne k dispozícii ale tuším sú pod Creative Commons Licenciou BY-NC-SA 3.0, takže ak by si chcel robiť platenú hru, tak zadarmo zrejme nebudú.
(V Minecrafte sú použité zvuky a hudba s toho Freesound portálu)

Napadaná potom nájsť nejakú public domain hudbu, ktoré by bola voľne k dispozícií.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host