Program na prezeranie modelov [vyriešené]

Blender, 3DS Max, Maya, Cinema 4D, Lightwave atd.
Odpovědět
ipq

Program na prezeranie modelov [vyriešené]

Příspěvek od ipq » říjen 23, 2011, 9:29 pm

Ahojte. Trochu by som po dlhej dobe chcel trochu poradiť aký voľný program, ktorým by som si len mohol pozrieť 3D modely s jednej stránky. Po vysvetľujem to.
Narazil som na túto stránku: http://www.models-resource.com
Chcel som si len pozrieť tie modely a nič viac spraviť. Problém je že tá stránka neposkytuje celý 3D náhľad tych 3D modelov oproti Google Sketch Up, ktorý tuším poskytuje čiastočne 3D náhľad priamo vo webovej stránke. Maximálne sú len v mini ukážke sú viditelné a hotovo. Pre lepšie zobrazenie je ich potreba stiahnuť. Tak som si stiahol tie, tkoré som si chcel pozrieť. A aby som mohol, stiahol som si Anim8or, ktorý podporuje tie formáty, ktoré tam sú. Najviac ich tam ich je obj a menej dae alebo ako to sú. Tak si otvorím. Problém je, Anim8or nepodporuje smd pre náhľad animácií a mlt pre materialy modelu, tie nepodporuje a to je problém, neviem potom už aký program by som použil(Anim8or som si stiahol aj preto, že je jednoduchý a nebolo potreba ho inštalovať). Páči sa mi ten Gold Source/Source model viewer, ale ten podporuje len mdl spolu s ostatnímy súbormi, ktoré sú k tomu pripojené a najviac, niektoré funkcie tam chýbali alebo neboli spolu ako napr vypnutie svetla, rozdelene vire-frame ale zvyšok bol perfektný. Existuje nejaký program podobný ako sú tie, čo boli na gold source/source engine ale možno s pokročilími vecmi a podporu niektorých formátov spolu s materialmy a animáciami.
Naposledy upravil(a) ipq dne říjen 24, 2011, 9:46 pm, celkem upraveno 1 x.

Cpt.Luke
Facebook: https://www.facebook.com/cptluke
Kontaktovat uživatele:

Re: Program na prezeranie modelov

Příspěvek od Cpt.Luke » říjen 23, 2011, 9:44 pm

Možno tieto:
Blender,Cinema,3D MAX,atd ;)
Môj web!

VCH BIATCH
old name - Luko8525

ipq

Re: Program na prezeranie modelov

Příspěvek od ipq » říjen 24, 2011, 9:46 pm

Vybral som si Blender, pretože je grátis. dík.

Odpovědět