Render, pixelované pozadí

Blender, 3DS Max, Maya, Cinema 4D, Lightwave atd.
Odpovědět
antiku

Render, pixelované pozadí

Příspěvek od antiku » březen 21, 2012, 9:22 pm

V Cinema 4D jsem si vytvořil intro. 6 a půl hodiny jsem ho renderoval. Mám pomalejší počítač. Když jsem to dodělal zjistil jsem že pozadí je takové pixelované, Nevíte co stim?

Milkomax

Re: Render, pixelované pozadí

Příspěvek od Milkomax » březen 21, 2012, 10:32 pm

Ja tam nevydim chybu alebo respektýve neviem ako so to ty predstavujies mozno mas namysli nekvalitu compresie .

ipq

Příspěvek od ipq » březen 22, 2012, 3:03 pm

Tiež tam ja žiadnu chybu pixelácie nevidím, leda zmenšená kompresia farieb t.j. že prechod farieb nieje plný ale len polovičný čo činí tie pixelácie pokiaľ to nieje ošetrené ditheringom, ktorý sa moc na tieto chyby nevyužíva. Celé to totiž záleží na grafickej karte, výstupu monitora a konvertovania na Youtube. Tak tiež môže záležať aj na samotnom programe, ako je nastavený počet farieb ako ich má dávať. Treba sa najprv pozrieť u teba, či ti to tiež tam pixeluje ako najprv cez lokálny počítač(cez monitor, ktorý je zapojený cez tú grafickú kartu) a potom na Youtube verziu. Pokiaľ je tam rozdiel, tak to Youtube zlé skonvertoval, ak je to totožné, to je potom chyba renderácie. Používať starý počítač na renderovanie nebýva bohvie čo, najlepšie mať aspoň nejaký moderní stroj, ktorý vie čiastočne zvládať výpočetní výkon(všimol som si zaujímavú vec u grafických kariet od nVidie, čo sú schopné pomocou cuda spraviť).

antiku

Příspěvek od antiku » březen 22, 2012, 4:03 pm

Sorry. Moje grafická karta není nějak dobrá a ano je to ta comprese. Po 6 a pů hodinovém renderu se mi to asi nezobrazilo správně. Já sem to včera viděl 2* horší :D

Odpovědět