Bitmapové kresby a malby

Photoshop, vektory atd.
Mystann

Re: Bitmapové kresby a malby

Příspěvek od Mystann » srpen 22, 2011, 1:07 pm

Tak jsem včera dokončila první pořádný obrázek s mym novym tabletem Wacom Intuos4 S.
Je to dárek pro nejlepší kamarádku~

SAI, 10-12 hodin, +110 vrstev

http://mystanne.deviantart.com/art/My-l ... -254197613

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

želvík999

Příspěvek od želvík999 » srpen 22, 2011, 2:57 pm

Já si teda myslim, že ty už to od přírody máš, protože tvé obrázky vypadaly i v tvém mladším věku moc hezky, možná když teď koukám na ten obrázek pro tvou kamarádku, jako by mi připadalo, trošičku to rozvržení toho obrázku divné, jak kdyby rozptylovalo, co kde je, nevím jestli to chápeš, no ale zkrátka, ubýva tomu trochu na realičnosti. :( Ale jinak moc hezký.

Mikefiser
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikefiser » srpen 22, 2011, 4:46 pm

Nádherný jako vždy, ale trochu mi to nesedí...
Oblečení, záhyby, vlasy, barvy, to je všechno nádherný, ale ty postavy jsou prostě divný.
Druhá postava klečí a tak by měla být aspoň trochu ohnutá, měla by mít svěšenější ramena a má podle mně moc dlouhý krk. Taky bych jí dal ruku s řetězem trochu níž.
Postava na řetězu je hezčí, ale kazí to dlouhý krk, divný nos a hlava působí, jako kdyby to byla spíš maska.
PS: taky bych možná trochu ubral s tou špičatostí těch obličejů ;)
Jinak jsou to moc hezký obrázky, jako vždy.
Druidův horoskop:
Panna
Ty jsi ten logický typ, co nesnáší nepořádek. Tvoje malicherné hovnožroutství vyvádí z rovnováhy tvé přátele a kolegy. Jsi chladný, nemáš city, při souloži často usínáš. Z Panen se stávají dobří politici a pasáci.

Fiocu
Facebook: https://www.facebook.com/fiocu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fiocu » srpen 22, 2011, 6:07 pm

Vše moc hezké, ale u toho posledního, téměř to samé co říká Mikefiser.
Nadruhou stranu, co by si chtěl, Mikefisere? Buď rád za tohle, jiní udělají pár čar a pak se to prodává za miliony. Přitom i můj šestiletej brácha by to někdy nakreslil líp :D
Život je škola pravděpodobnosti. -- Walter Bagehot

Mikefiser
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikefiser » srpen 22, 2011, 6:56 pm

Říkáš pár čar ;) Tak ty obrázky vidíš ty, jenomže hodně abstraktních děl mají různý skrytý podtext, někteří umělci potili krev aby dokázali namalovat těch pár čar. Možná to tak vidí jenom ti co to kreslí a ostatní si myslí, že by to nakreslil i jejich 6ti letý brácha líp, ale vpodstatě tam nejde o krásu toho obrazu, ale o myšlenku, kterou ten obraz ukrývá...
Druidův horoskop:
Panna
Ty jsi ten logický typ, co nesnáší nepořádek. Tvoje malicherné hovnožroutství vyvádí z rovnováhy tvé přátele a kolegy. Jsi chladný, nemáš city, při souloži často usínáš. Z Panen se stávají dobří politici a pasáci.

Qipi
Facebook: http://www.facebook.com/?ref=h

Příspěvek od Qipi » srpen 23, 2011, 2:09 am

Mikefiser píše:Říkáš pár čar ;) Tak ty obrázky vidíš ty, jenomže hodně abstraktních děl mají různý skrytý podtext, někteří umělci potili krev aby dokázali namalovat těch pár čar. Možná to tak vidí jenom ti co to kreslí a ostatní si myslí, že by to nakreslil i jejich 6ti letý brácha líp, ale vpodstatě tam nejde o krásu toho obrazu, ale o myšlenku, kterou ten obraz ukrývá...
----- My man ... :D

Mystann : K tvm obrázkům .. no moc mi neseděj , :D , je vidět , že jsou hrozně vypiplaný , ale právě to jim škodí .... například nos toho chlapa (ženy) :D . prostě už není anime , na to je moc detailní narozdíl od očí , které by si zasloužili trošku víc pozornost ;) .. obličeje sou zas moc hranatý nebo reálný , viz tvůj poslední obrázek . :D

Co se tělesných proporcí týče , tak ty ti jak vidím nedělaají zas takovej problém .... jen u toho pokleku to vypadá dovně ... tu jednu nohu bych dal dál aaa trošku větší předklon ;) ..... oblečení .. no to je úžaasný :D .. já jsem do počítačový grafiky tak hluboko nikdy neproniknul a takovýhle barvy se mi moc vytvářet pastelkama nedařej :D

a pozadí ... to se mi vcelku líbí .. je jednoduchý , neodrazuje pozornost od hlavní části ... :D

Závěrem ti tedy říkám , že jreslíšš úžasně , ale opravdu máš co zlepšovat ;)
Kontaktujte mě na skype qipik2005. Rád poradím s čímkoliv :).

Mystann

Příspěvek od Mystann » srpen 23, 2011, 2:48 pm

Wow, diky vsem za nazory!

Qipi:
"nos neni anime"...jde o to, ze ja nekreslim mangu, ani se do ni stylizovat neznazim. Oci mam rada male a uzke (drive jsem smerovala ke cartoonu a kreslila naopak velke, ale postupem casu me to zacalo neskutecne iritovat...vsechny me charaktery vypadaly jako deti D:). A pokud jde o nosy, tak ty si myslim, ze kreslim celkem autentickym stylem, ja nevim, sedi mi to.
Anatomie u me je tragedie, nicmene se snazim na ni pracovat. A pozy absolutne nezvladam, ale na necem se je naucit musim
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Qipi
Facebook: http://www.facebook.com/?ref=h

Příspěvek od Qipi » srpen 23, 2011, 3:18 pm

njn , ale vypadá to , že se právě o tu mangu snažíš ;)
Kontaktujte mě na skype qipik2005. Rád poradím s čímkoliv :).

Fiocu
Facebook: https://www.facebook.com/fiocu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fiocu » srpen 23, 2011, 5:15 pm

Mikefiser - Řekl jsem snad, že každý obrázek je pár čar? Já ten podtext většinou samozřejmě vidím... Říkat mi, že jsem nikdy nekreslil, to už je moc kámo :D. Se vší skromností, kreslení mne vždy bavilo (až na tempery a vodovky), takže jsem poté chodil do tříd s výtvarným zaměřením. Teď jsem ale na střední a na kreslení není moc čas, ale počkej až budu mít doma tablet... :D
Život je škola pravděpodobnosti. -- Walter Bagehot

Mystann

Příspěvek od Mystann » srpen 23, 2011, 5:36 pm

RE: Qipi

Ne to fakt ne :D. Mozna je fakt, ze nektere prvky mam z mangy, protoze jsem ji dost posedla, ale o stylizaci se nesnazim.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Mikos

Příspěvek od Mikos » srpen 23, 2011, 7:51 pm

Moc pekné obrázky, ale moc by ma potešilo keby si tu dala postup ako to kreslíš :) ja sa tiež o niečo také snažím, ale nemôžem prísť na tu techniku. :)

xM4tHeWx
Facebook: http://mdmproduction.eu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xM4tHeWx » srpen 26, 2011, 2:56 pm

wow O_o.. strašne dobre kreslíš :) hlavne tie vlasy tie sú bombové.len tak ďalej ;)

Mikos

Příspěvek od Mikos » srpen 27, 2011, 12:54 pm

No ako som poznamenal ja sa snažím tiež o také niečo, ale asi ešte nemám nato ruku lebo nedokážem robiť také pekné rovne linky. Možno to je aj tabletom nieje to žiadna sláva a plánujem si kúpiť lepší.

Likandro
Sympaťák fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Likandro » srpen 27, 2011, 2:13 pm

Mikos: Pěkná rovná linka je o cviku, ne o tabletu. :) A trénovat se dá i na papíře. Však si zkus třena jen tak kreslit třeba kolečka jedním tahem a tak. :) Vůbec obrázky zkusit dělat tak, že linky budeš dělat spíš rovnou, než postupným čmáráním maličkých čáreček. Ono to pak s těmi rovnými čarami půjde lépe.
Nevyhazuj zbytečně peníze za tablet dokud to není vyloženě nutnost, a to buď kvůli tomu, že omezuje Tvoje schopnosti a nebo kvůli tomu, že už je prostě rozbitý.
Já mám např. jen A6 tablet Graphier 3, už X let starý a pořád se s tím dá pracovat relativně slušně.

kry.h

Příspěvek od kry.h » srpen 27, 2011, 7:35 pm

no kreslil by som určite na papier pekne ale na PCmi tento druh grafiky nejde.. (mám 12 takže dúfam že chápete ako to myslím :D)

Mystann

Příspěvek od Mystann » srpen 27, 2011, 10:14 pm

RE: Likandro
To je presne ono, o tabletu to vubec neni. Ja naopak tablet NEDOPORUCUJI, pokud clovek neumi kreslit nejdrive rucne (ted nemluvim o nikom konkretnim, beru to obecne).
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Filuto4000
Facebook: http://facebook.com/

Příspěvek od Filuto4000 » září 1, 2011, 11:08 pm

Taky se podělim. Moje poslední práce, spíše koncepty. Není to nic moc, šlo mi jen o to dostat to na "papír" a zvěčnit tak svojí myšlenku co jsem měl v hlavě. Taky to trochu sloužilo k tomu, že jsem tak nějak testoval Sketchbook. Není nad Photoshop. Navíc si pořád nemůžu zvyknout na tablet :/ . Chybí mi u toho trochu "svobody". Dost zbytečných řečí. tady to máte.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Mikos

Příspěvek od Mikos » září 2, 2011, 1:47 pm

No ono mi ide skôr o to, že som už robil aj z iným tabletom Bamboo či aka to je značka a omnoho lepšie sa mi sním pracovalo. Čo mám ja doma tablet tak mi strašne vadí to, že sa to pero na tom kĺže a tým pádom robím kostrbaté čiary :confu:

Mystann

Příspěvek od Mystann » září 2, 2011, 2:53 pm

Mikos píše:No ono mi ide skôr o to, že som už robil aj z iným tabletom Bamboo či aka to je značka a omnoho lepšie sa mi sním pracovalo. Čo mám ja doma tablet tak mi strašne vadí to, že sa to pero na tom kĺže a tým pádom robím kostrbaté čiary :confu:
Bamboo, jakožto produkt od Wacomu, je velmi kvalitní tablet : ). Proto dává smysl, že se ti s ním pracovalo dobře.
Původně jsem o něm také uvažovala, ale nakonec jsem si koupila 2x dražší tablet, Intuos4 S, také od Wacomu.
Bamboo je relativně oblíbený a využívaný model, protože je celkem levný a dost kvalitní. ;D
Takže pokud plánuješ sahnout později po Wacomu a nechce se tu kupovat profesionální Intuos4 (S, co mám já, je jakožto nejmenší z Intuosu nejlevnější, nicméně stojí stále 5000 CZK), pak rozhodně Bamboo ;)
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Filuto4000
Facebook: http://facebook.com/

Příspěvek od Filuto4000 » září 2, 2011, 2:57 pm

mě tablet tak trochu vadí. nejspíš jsem si na něj ještě nezvykl. vadí mi ta volnost. u papírů si můžu se vším otáčet a hýbat jak chci. jsou prostě polohy kdy nedokážu udělat rovnou čáru, popřípadě něco jinýho. Každopádně našel jsem pro sebe lék. Tohle mám v planu si brzy pořídit.

Obrázek

Odpovědět