[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 580: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 636: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Velkej Chytrák - Magazín - Fórum - Komunita • Aikyho začátečnická tvorba
Stránka 1 z 1

Aikyho začátečnická tvorba

Napsal: březen 25, 2013, 2:40 pm
od Aiki
Přidávám ukázku své neprofesionální tvorby, kreslím asi 3 roky, a to převážně aqvarelem, tužkama, propiskama a temperama. Za jakékoli příspěvky a komentáře budu rád :)

Re: Aikyho začátečnická tvorba

Napsal: březen 25, 2013, 2:49 pm
od Aiki
Něco málo na zakázku

Re: Aikyho začátečnická tvorba

Napsal: březen 25, 2013, 2:54 pm
od Aiki
Z kroužku kreslení, kam jsem zhruba rok chodil

Re: Aikyho začátečnická tvorba

Napsal: březen 25, 2013, 3:10 pm
od antiflash
"Aikyho začátečnická tvorba"
Začátečnická?! Sure...
Moc pěkný!

Re: Aikyho začátečnická tvorba

Napsal: březen 25, 2013, 8:50 pm
od antiku
Jn :D Kde je ta začátečnická tvorba ;) Nádhera.

Re: Aikyho začátečnická tvorba

Napsal: březen 29, 2013, 7:37 pm
od Aiki
Dělám spoustu chyb a je toho ještě mnoho ke zlepšování :) jen občas se něco povede

Re: Aikyho začátečnická tvorba

Napsal: březen 30, 2013, 12:21 pm
od Ubru
Také mně to přijde spíše dost pokročilé. :) Jen tak dál...

Re: Aikyho začátečnická tvorba

Napsal: březen 30, 2013, 10:04 pm
od Likandro
Psal jsem to teď na Krevetě, když se spouštěla nově, ale přijde mi, že to sedne i sem: věcnější kritiku bys dostal na oborově zaměřené stránce.

Barevné práce z kroužku se mi líbí. :) Mají hezké barvy, vypadají příjemně. Někde nesedí detaily, linky jsou hodně široké a ne vždycky přesné - hlavně u cihliček to občas hodně trčí. Stínování by asi sneslo větší kontrast, protože takhle vůbec nevystoupí plastičnost kopulí a vůbec celého objektu. Každopádně je skvělé, že to nemáš upatlané. U západu slunce mám dojem, že jsou hodně vidět tahy tužkou a to všemi možnými směry i v rámci jednobarevných ploch. Je to trochu škoda. Mírně to kazí dojem. Když už mají být vidět, ať jsou všechny stejným směrem.
Miminko je pěkné. :) Ačkoliv ten nosánek nahoru mi přijde hodně výrazný a hodně hranatý - zřejmě kvůli vytažení vnitřní linie spodku nosu, či jak to nazvat. Také je poměrně pěkně a čistě vystínovaný. Snad jen ty vrásky na čele trochu kazí roztomilý dětský obličej, jak se asi nepodařilo lehké stínování. Nicméně zbytek nesedí. Světlo jde jak se mu zrovna chce, a tak je sice každá část nějak stínovaná, ale dohromady to netvoří celek a obraz se rozpadá. Medvídkovi například úplně chybí plastičnost a tvar. Celkově bych se nebál trochu přitlačit ve větších plochách. Pokud se nepletu, u krajů jsi tužku zřejmě rozmazával, to nedoporučuji. Vypadá to podstatně hůř než dobré stínování.
Drak propiskou je asi nejslabší, ale jako základ a náčrtek je to pěkné. Nesedí mi tam zadní zadní noha a nejsem s to domyslet, jak přesně se drak kroutí.Možná bych se nebál více stylisovat a nedělat tak "jemnou" strukturu chlupů na hřbetu. Nejhorší jsou asi končetiny. A možná bych zkusil kreslit celou linkou, nečárkovat tolik. Linie potom mají i při křivosti takový osobitější a příjemnější tvar.
U slečny mám dojem, že poněkud ujel obličej. Že se brýle k divákovi naklánějí víc než čelo a nos. Že nos směřuje poměrně hodně dolů a je jakoby nakloněný k divákovi. Zbytek obličeje takový není. Celkově bych řekl, že to působí trochu jako kdyby tam sice stínováníbylo, ale opět z několika velmi nespecifických zdrojů světla, které většinu částí osvětlují zvlášť a všechny jakoby stejně.

Napsal jsem toho hodně. Hodně subjektivně a rozhodně ne jako nějaký profík. Každopádně je potřeba říct, že to všechno na první podívání vypadá moc pěkně a že máš zřejmě na to být v budoucnu hodně dobrý, když budeš kreslit a malovat. Takže: "Keep up the good work."

Re: Aikyho začátečnická tvorba

Napsal: březen 31, 2013, 12:44 am
od ereg
drak mi nesedel ani na originale.

nejsem odbornik na grafiku a celkove se mi vsechny ostatni libi(kdyz nehledim na detaily)
:)

Re: Aikyho začátečnická tvorba

Napsal: duben 1, 2013, 10:54 pm
od Aiki
:-) :-) jj je inspirován knížkou autorky, která jej vytvořila a ve výsledků jsem ho promítal úplně jinak skrz kolo, které se pouzivalo u kočárů

Jinak díky za kritiku, říkám že je stále co zlepšovat :-)

Re: Aikyho začátečnická tvorba

Napsal: srpen 26, 2013, 8:11 pm
od datnessX
Trochu velký nos, ale ostatní :!: