Photoshop-vyhlazování barev a přechodů

Photoshop, vektory atd.
Odpovědět
antiku

Photoshop-vyhlazování barev a přechodů

Příspěvek od antiku » únor 18, 2013, 8:41 pm

Ahoj. Chtěl bych se zeptat na jednu věc. Mám třeba ve Photoshopu černou kouli a do ní udělám bílou tečku. Potřeboval bych to vyhladit a udělat tomu přechod. Pro upřesnění :D což bude určitě potřeba sem dám obr. Je z Corel Painteru ale tam se mi ani moc dobře nepracuje. Na levo je to co chci a napravo je to předtím.
Přílohy
Corel Painter.png

Bedikk
Facebook: http://www.facebook.com/bedikk
Kontaktovat uživatele:

Re: Photoshop-vyhlazování barev a přechodů

Příspěvek od Bedikk » únor 18, 2013, 9:01 pm

Hele, je to jednoduchý - pokud to chceš malovat takhle tvrdě, tak si každou barvu dej do jiné vrstvy a tu bílou pak rozmázni filtrem. Ale mnohem logičtější je si změnit nastavení štětce. Viz obrázek. Prostě si nastavíš tvrdost na 0. Pro detailnější nastavení je tam celá paletka. Pro základní nastavení ti stačí pravej klik.
Přílohy
koule.jpg
Tvoje koule :D
stetce.jpg

antiku

Příspěvek od antiku » únor 19, 2013, 4:59 pm

V tom corel painteru to neni zas tak složity :D On pracuje jakoby se štětcem. Jenže jak se zdá tak photoshop to moc neumí. Mám tablet takže si tam můžu nastavit i tlak. Diky ale příde mi to takový moc rozmazaný.

Bedikk
Facebook: http://www.facebook.com/bedikk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bedikk » únor 19, 2013, 9:11 pm

Photoshop neumí? :) http://drawpocalypse.com/2009/11/23/how ... t-artwork/

Rozmazaný to je, protože jsem to tak udělal :D

Pelpet
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pelpet » únor 19, 2013, 10:43 pm

Hele, že photoshop něco neumí bych netvrdil... :P
Já s tabletem dělám v Photoshopu CS 5.1. Podle tlaku to (a dle nastavení samozřejmě) mění šířku a proud štětce. To nepochybuji, že Corel Painter umí taky, ale Photoshop umí třeba i 3D štětce. Podle polohy pera v prostoru mění stopu štětce a simuluje tak různé čáry při otáčení a nahýbání např. plochého štětce. To nevím, jestli něco takového Corel poskytuje...

Co se mi na painteru celkem líbí, je ta paleta. Ale i tu umí photoshop nahradit a navíc, já když kreslím, stejně míchám barvy přímo v obrázku. Jen podržím čudlík na tabletu, naberu barvu a je to... Každopádně, nevím, jak ještě víc by šel simulovat štětec, když už ti to tu čáru mění podle tlaku i polohy v prostoru.
Přílohy
nepojmenovaný2.png
Obrázek Sunken Bridge | Obrázek Moje GM tutoriály | Come on son, let's go outside play Catch the Exception!

Odpovědět