Vaše, naše výtvory

Pixel po pixelu tvořená grafika.
Druid
Redaktor

Re: Vaše, naše výtvory

Příspěvek od Druid » září 30, 2012, 2:09 pm

poslední dobou taky experimentuju s PXA. Zatím jsem vytvořil tileset kterej by se mohl použít v nějakej retro hře :D
Obrázek
Při správném nastavení viewu by to pak mohlo vypadat nějak takhle:
Obrázek
Obrázek

Likandro
Sympaťák fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Likandro » září 30, 2012, 7:23 pm

Říkám to nerad, ale tohle skutečně do nějaké vážně míněné hry není. Vzorek se opakuje nezdravě a poměrně silně vytváří mřížku. Cihly jsou nelogicky stínované. Trávník je špatně vykouslý, takže by dělal zřetelně se opakující vzor. Celkově zbytečně složité textury na takhle titerné ploše, tedy s minimem detailů, které by právě vytvořily to kouzlo retro dojmu zvětšením.
Třeba tady Owlboy je taková velmi pěkná retro hra. http://2.bp.blogspot.com/-PVlibN7gCIw/T ... 0/Owl1.jpg Přitom je to taky určitý pattern, který se dá různě rozkopírovat a do určité míry navazuje.

Kuchy

Příspěvek od Kuchy » listopad 14, 2012, 4:45 pm

Nedávno jsem taky začal pro potěchu jen tak kreslit a číst si návody, tak sem postnu taky nějaký ten můj výtvor.
Přílohy
zele_panacek.png
zele_panacek.png (4.4 KiB) Zobrazeno 3269 x
mimozemstan.png
mimozemstan.png (3.08 KiB) Zobrazeno 3269 x

Pelpet
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pelpet » listopad 14, 2012, 10:02 pm

Not bad! Hlavně ta zelená ;)
Obrázek Sunken Bridge | Obrázek Moje GM tutoriály | Come on son, let's go outside play Catch the Exception!

Kuchy

Příspěvek od Kuchy » listopad 18, 2012, 12:28 am

Trochu jsem si pohrál s jedním obrázkem a došel sem k tomuto. Zajímal by mě váš názor a především kritika na to jak to zlepšit.
Přílohy
mimozemstan kompozice2.PNG
mimozemstan kompozice2.PNG (11.05 KiB) Zobrazeno 3229 x

Firejs
Facebook: http://facebook.com/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Firejs » listopad 18, 2012, 11:42 am

Okraje těch planet mi tam vadí asi nejvíce, teď to vypadá jakoby tam byli vložené z jiného obrázku ;)
Stejně dobře, jako jíme zvířecí těla, bychom mohli jíst i lidská. Diogenes
Máme novou krevetu! http://www.kreveta.net

Tior
Facebook: http://www.facebook.com/tiorph
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tior » listopad 19, 2012, 4:39 pm

Jak říká Firejs, nevíce ruší okraje planet. Jsou tam naprosto zbytečné a pokud se jedná o záři, je potřeba jí zjemnit pomocí ditheru. Planety i přes poměrně povedenou texturu působí moc ploše a chtělo by to nějakou práci se světlem, aby se dosáhlo plastičtějšího vzhledu. Proto je potřeba určit si světelný zdroj, podle té potvory jde světlo z pravého horního rohu, ale těžko říct zda je to ta velká růžová planeta nebo jiný neviditelný zdroj typu slunce :) Dál bych ještě zapracoval na celkové hloubce obrázku a zjemnění přechodu trávy resp. toho zeleného v vesmírnou modř :) Celé to vesmírné pozadí by chtělo ještě trochu vylepšit, případ pár odstínů, naznačit mlhovinu,.. Jinak každopádně pěkná práce :)

Divad

Příspěvek od Divad » leden 4, 2013, 9:38 pm

Čaute,
dnes som skúsil zrobiť prvý pixelart. Čo naň poviete?
Přílohy
hlava.gif
Hlava
hlava.gif (1.42 KiB) Zobrazeno 3054 x

Likandro
Sympaťák fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Likandro » leden 7, 2013, 5:06 pm

Zdá se mi, že používáš windows malování, že? Každopádně je tu určitý problém s barvami. Použil jsi jich dvacet sedm, ale stejného výsledku bys dosáhl velmi pohodlně při počtu dvanácti, třinácti barev (Kdyby se člověk snažil a dobře si udělal paletu, věřím, že i s menším počtem). Důvodem je tu z části to, že některé odstíny se skutečně téměř opakují, dále pak ale také to že krajní barvy barevných přechodů jsou velmi blízko sebe, a tak různé mezistupně v podstatě nejsou při velikosti 1:1 postřehnutelné (například barva, která se snaží o vytvoření přechodu mezi tmavým stínem tváře a světlou barvou, by byla tohohle druhu). Zkus tedy opravdu pracovat s nějakou více omezenou paletou a naučit se vystačit si s menším počtem barev. Ono by pak hned vyvstalo na povrch, že to chce udělat tmavší barvy pro stíny, aby to celé více vyniklo.
Druhou věcí je zas příliš málo barev tam, kde by se sneslo o jednu navíc - v tomhle případě v očích. Duhovka (snad to nepletu) je hranatá, ale přitom by mohla být krásně kulatá, kdybys přidal jeden zelený odstín mezi tou tmavou a bílou a vystínoval tak kraje.
U portrétu máš i nějaké proporční neduhy: oči mají být uprostřed hlavy. Rty přibližně ve spodní čtvrtině hlavy. http://malovanituzkou.mypage.cz/menu/ja ... ri-pohledu
Neškodilo by naznačit uši.
Pusu při stínování neohraničovat linkou - radši její tvar nechej vystoupit pomocí stínování (odlesků a stínů)
Očím naopak chybí něco jako tvar a hloubka - při těchto barvách splývá bělmo s pletí. Tmavší linka pod "víčkem" by to jistě spravila.
Hold malování není úplně legrace. A udělat dobře pixelartový obrázek taky ne. Chce to trochu cviku a zkoušení. Zkus ten aktuální trochu upravit podle připomínek, a hned uvidíš, že to bude o třídu lepší. :)
A doporučuji používat nějaký pixelartový grafický editor, například GrafX 2 (nenech se odradit vzhledem) Nějaké krátké seznámení s ním najdeš tady: http://kreveta.net/article/proc-grafx-2-

Divad

Příspěvek od Divad » leden 7, 2013, 8:26 pm

Ok, ďakujem. A robil som to v logomotion.

Likandro
Sympaťák fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Likandro » leden 9, 2013, 3:41 pm

Není zač. Logomotion neznám, ale jestli to neumí nějak rozumně pracovat s paletou (měnit paletu a zároveň s tím jak se změní paleta změnit namalovaný obrázek; vytvářet plynulé barevné přechody v paletě z jedné barvy do druhé) tak to nepoužívej.

ipq

Příspěvek od ipq » leden 11, 2013, 4:09 pm

Po dlhej dobe som sa rozhodol na chvíľu vrátiť k Pixel-artu a skúsiť niečo v ňom spraviť, chcel som si urobiť nový avatar ale zatiaľ som to nechal ako obyčajný obrázok.

Nakreslil som tento obrázok, volá sa Fennekin a čo sa týka tieňovania, návrh o tom mi dal brat, že by to lepšie vyzeralo, než klasicky.
Obrázek
Ale ja som začal mávať pocit, že to nemusí dobre pasovať na biele plátno, pretože ja neviem prečo ale já som taký, že vždy keď niečo namaľujem, tak to spravím strašne bledé(i keď som chodil na výtvarní, som s temperami menej tmavosti dával, i u kresby) i keď sa snažím nejaký tieň dostať ale ako viem, k "temnote" sa nedostanem. Toto je pôvodná verzia toto:
Obrázek

Inak som ešte robil, síce na rýchlo jeden obrázok na titulnú fotku na Facebook, znovu som si obkreslil postavičky s jedného známeho serialu ale nechal som cartoonovký štýl i s tieňom ale znovu som sa potýkal s problémom palety, vrátane trávy, ktorú som aplikoval do trochu troj-rozmerného 3D.
[Zobraziť obrázok]
Ak niekto chcete, môžete si tiež dať na titulnú fotku Facebooku, ak máte záujem, je to prispôsobené.

Likandro
Sympaťák fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Likandro » leden 12, 2013, 6:51 pm

Nezáleží ani tak na tom, že používáš světlé barvy, ale spíš na tom, že nejsi schopný vytvořit kontrastní plochy, a tak to nemá žádný tvar. Navíc každou část stínuješ stejně, nezávisle na světelném zdroji a ostatních částech (vážně nevím, proč je břicho naspodu světlé a ocas je světlý navrchu), takže obrázek je celkově plochý.
Podívej třeba tady na tohle: světlé barvy, ale tvar a prostorovost na tom rozpoznáš snadno.
Obrázek

ipq

Příspěvek od ipq » leden 12, 2013, 9:05 pm

Skúsil som sa tím inšpirovať a tak provizórne spraviť na tom klasickom líniovom obrázku nejaké tie kontrasty, ako to išlo.
Fennekin_contrast.png
Fennekin_contrast.png (2.22 KiB) Zobrazeno 2947 x

Likandro
Sympaťák fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Likandro » leden 13, 2013, 1:38 pm

Zkus si nějak ujasnit, jak to zvířátko vlastně vypadá v prostoru. Tady je vidět, že se tam míchá spousta pohledů dohromady. Vousky na tváři se zdají vycházet zezadu z hlavy. Zadní ucho je úplně přetočené oproti tomu, jak by mělo být. Světlo mezi nohama také nepůsobí nejlépe. Celkově je asi problém představit si, že světlo by při svícení přes velkou hlavu v zásadě tělo osvětlovalo podstatně méně...

Zkusil jsem nějak naznačit, co mám na mysli... Nejprv jsem srovnal zvíře tak, aby končetiny, vousy a všechny ty věci tak nějak seděly z hlediska pohledu na zvíře a z toho jak svítí světlo. Pak jsem změnil barvu a pak dodělal detaily. Na bílé je to vidět i bez černé outline. Je tam pořád hromada chyb, které by se daly dál opravovat, ale pro ilustraci toho, co se s tím dá dělat a kde jsou chyby to snad stačí.
Přílohy
Fennekin_contrastb.png
Fennekin_contrastb.png (11.06 KiB) Zobrazeno 2935 x

ipq

Příspěvek od ipq » leden 13, 2013, 6:40 pm

Dik za ilustráciu. Pravda je taká, že nedokážem si v hlave zmapovať priestorovosť pre výstup na obraz a na svetlo :( . Dokonca i keď som chodil tri roky na výtvarný krúžok(5 až 7 ročník na základnej škole), ani tam má moc vedúca neupozornila na svetlo, tiene a priestorovosť, len na to, nech sa nebojím miešať tempery a dodať jednoduché tiene len tým smerom, výsledkom bolo a to som si neuvedomoval lebo tam o to moc neišlo, tím že to sme ešte boli mladí, že tie obrazy pôsobili skôr náplacaným štýlom a najviac sme robili portréty alebo neviem ako to nazvať(išlo o to, že sme sa dívali na ten daný predmet a potom ho na plátne namaľovali, presne ako sme ho videli zo svojho pohľadu, farby, tiene, čokoľvek). Jednoducho som moc zvyknutý na jednoduché obrazy bez perespektívy, i keď to nieje dobre a najviac už som hrozne dlho nekreslil(obzvlášť na normálnom papieri, príliš som si zvykol na počítačovú kresbu), najviac sa nechávam inšpirovať polohami u iných zvierat tím, že mne nikdy neišla kresba zvierat, zatiaľ čo kresba ľudí nebol problém ale ani najlepšie, pretože som bol moc zvyknutý i Stickmenoch. U tohto som si zobral inšpiráciu polohy od tohto zvieraťa:
http://www.foxkeh.com/downloads/assets/side.png
A potom nakreslil podobnú polohu tohoto druhého. Po pravde chcel som si spraviť to ako klasický obrázok bez tieňu, jednoduchú kresbu ale brat mi povedal, že s tieňom by to bolo lepšie a nepôsobilo to tak nudne, tak som sa rozhodol tomu dať tieň ale nedával som príliš pozor na geometriu tím, že som už hrozne dlho nič nerobil a to som chcel skúsiť niečo v inom(vektor art, digital art, neviem presne upresniť názov ale viem že sa dajú napodobniť maľby u toho) ale nejde mi to, obzvlášť keď jeden grafický program, s ktorým robím dosť dlho, zrazu ma sklamal svojím výkonom a na iný som sa moc nenaučil robiť(Adobe programy by som tiež rád skúsil, lenže ak si vyžadujú viac pamäte a HW výkonu + drahá cena na zakúpenie, tak na to nemám). Zostal som u skicáru(Mspaint) ale toho starého, nie toho, čo je vo Windows 7, tam by som za náhradu použil XP paint(ten samý čo vo Windows XP).
Asi radšej sa takýmto zložitým veciam moc nebudem venovať a radšej budem používať 3D mriežky na nákres obrázku.
Inak to zviera, je to vo skutočnosti Pokémon 6. generácie.

Likandro
Sympaťák fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Likandro » leden 13, 2013, 7:39 pm

To se dá všechno naučit. Není třeba s tím hned přestat. :) Podle mě kdyby sis tam nakreslil základní tvary, tak je to hned jasnější. To máš kouli a pak sadu válců. Hned by to bylo jasnější. Nakonec právě zátiší, která jste kreslili na tom výtvarném kroužku, jsou na procvičování (mimo jiné) vnímání světla, stínu a toho jak na sebe věci vrhají stíny. A to že ses něco nenaučil na výtvarném kroužku nakonec neznamená už vůbec nic. Já sice na nějaký taky docházel, ale většinu toho, co jsem se naučil, jsem se naučil doma, když jsem prostě zkoušel nakreslit to a tamto, a když jsem věci upravoval podle připomínek jiných lidí - třeba i tady na fóru.
A určitě nemusíš vysvětlovat, proč obrázek nějak vypadá. Učení z nebe nepadáme a zlepšovat se dá skoro vždycky skoro všechno. Podstatné je teď spíš třeba zkusit další potvoru a neduhy z minulé příšerky zkusit u té nové nějak ošetřit. Tak se toho člověk asi naučí nejvíc. Případně zkusit napodobit styl vybarvení jiného autora/obrázku. To taky pomáhá. Třeba tenhle autor má spoustu hezkých a krásně barvených příšerek: http://www.pixeljoint.com/p/17347.htm

PS:
A nezůstávej u MS Paint a radši používej GrafX2 nebo nějaký podobný program (viz pár příspěvků výš). :)

ipq

Příspěvek od ipq » leden 13, 2013, 11:34 pm

Dobre. :) Presvedčil si ma o tom a vidieť, že ozaj človek sa furt učí. O tom GrafX2 som už počul ale neskúšal ešte, možno skúsim sa na to pozrieť a spraviť iný obrázok.

Inak, palletu farieb, ktoré chcem použiť si už namiešam a vložim do plátna vo skicári a potom ich použijem ale vždy musím použiť kvapatko, lebo nechcem ich dávať do normálnej pallety farieb kvôli tým originálnym, vo skicári používam veľké plátno, výsledný obraz už dávam do nového súboru. Skúšal som, či aj je možné robiť v PxA i v Corel-Photo Painte, keď som si pozeral návod o PxA vo Photoshope tu na VCH.

Inak tvary pri kreslení používam, nie síce úplne ale ich používam, mal som s Deviantart stránky posťahované Tutorialy, kde všade je to ukázané.

Druid
Redaktor

Příspěvek od Druid » leden 26, 2013, 6:56 pm

Tak se pokouším zase o nový styl pxa.
Spoiler: ukázat
Obrázek
v pohybu to vypadá takhle http://somedemo.drujduv.net/ (šipky + mezerník)
Obrázek

Aiki

Příspěvek od Aiki » leden 27, 2013, 8:53 pm

ty stromy jsou dobrý :) líběj se mi ,, i tvá původní grafika se mi líbí

Odpovědět