Metal Hunt 2 - Marketing

Prezentujte svůj tým a najděte nové členy. Nebo se jako jednotlivec k některému týmu přidejte.
Odpovědět
katarina.ptg
Facebook: https://www.facebook.com/katarina.ptg

Metal Hunt 2 - Marketing

Příspěvek od katarina.ptg » únor 24, 2017, 12:12 pm

Ahojte,

na tomto fóre som informovala o vývoji hry METAL HUNT, ktorú som nakoniec aj publikovala na Google Play https://play.google.com/store/apps/deta ... .MetalHunt

Bola to moja prvá komplexnejšia hra, ktorú som publikovala. Otestovala som si na nej svoje schopnosti. Na hru boli pozitívne ohlasy už počas vývoja a aj po samotnom publikovaní. Avšak ja osobne som sklamaná z toho, že hra mala len minimálny dosah. Netvrdím, že som očakávala milióny inštalácii, avšak súčasný stav je podľa mňa mizerný.

Keďže herný marketing nie je mojou silnou stránkou obraciam sa na užívateľov tohto fóra s ponukou spolupráce ma marketingu hry, prípadne investície do hry. Marketing by sa netýkal hry Metal Hunt, ale pokračovania. Samotný Metal Hunt má len 15 levelov, keďže išlo viac menej len o akýsi test mojich schopností. Keďže nemám čo skrývať, zverejním čísla hry Metal Hunt:

-Hra bola publikovaná 29.1.2017
-Aktuálny počet inštalácii/Celkový počet: 155/395
-Hodnotenie: 4,81/48
-Zlyhania a chyby ANR: 0

Obrázek

V hre sa zobrazujú Google reklamy po každom treťom úspešnom/neúspešnom ukončení levelu. Aktuálne príjmy sú 2,14 €.

Na Rewarded video používam Unity Ads, momentálne príjmy sú 3,45 USD. Avšak ako vidieť na reporte nižšie, posledný príjem bol 3.2.2017. Odvtedy ani cent aj napriek prehraným videám. Kde je problém netuším. Písala som do Unity Ads, zatiaľ neodpovedali.

Obrázek

Po vydaní hry som investovala 40 Eur do propagácie na Facebooku. Pridala som príspevky do mnohých SK, CZ aj zahraničných vývojárskych a herných skupín na FB. Oslovila som mnohé SK a CZ fanpages venujúce sa hrám. Recenziu zverejnili len 4 stránky.

Na svojom FB fanpage mám 316 fans. Do propagácie fanpage počas vývoja hry som investovala 20 Eur, plus občasné zdieľania príspevkov v SK a CZ herných skupinách.

Na Instagrame mám 121 followerov. avšak toto číslo už vyše dvoch mesiacov stagnuje. 6 followerov pribudne, 5 ubudne a tak stále dokola.

Ako som spomínala, marketing by sa mal týkať pokračovania Metal Hunt. Keďže aj na ten nízky počet inštalácii boli reakcie veľmi pozitívne nechcem v pokračovaní veľa meniť. Princíp hry aj vizuál by teda ostal zachovaný. A však nejaké zmeny oproti jednotke samozrejmé budú:

-5 svetov po 10 levelov (dokopy 50 levelov)
-Na konci každého sveta záverečný boss
-Na konci hry Mega boss
-Pribudnú noví nepriatelia
-Pribudnú nové grafické prvky (plošiny, steny... atď)
-Presun na vznášadle do nového sveta len do nového sveta (momentálne po každom druhom leveli)

Keďže už nepracujem sama, ale sme už dvojčlenný tím :) tak predpokladaná doba vývoja je asi 3 mesiace.

Hľadám teda šikovného človeka na marketing hry, prípadne investora. Keďže dávam k dispozícii budúci produkt postavený na skúsenostiach a aj určitej odozve, hľadám naozaj seriózneho človeka a aj skúsenejšieho človeka. Nehľadám typ ľudí, ktorí si myslia, že budú dobrí marketéri len preto že majú 2000 friends na FB, sú v stovkách skupinách a majú lajknuté tisíce fanpages. Sama som sa mohla presvedčiť, ten táto forma propagácie má minimálnu účinnosť.

Na rovinu poviem, že som študentka, ktorá nepochádza z bohatej rodiny. To znamená, že moje finančné možnosti investícií sú veľmi obmedzené. Cieľová platforma je v mojom prípade možná len Android. Nemám peniaze na iOS Export, ani na developer konto a už vôbec nie na MAC :)

Človeku ktorý by mal záujem o marketing, alebo investíciu do hry ponúkam 40% všetkých príjmov z hry počas prvých 12 mesiacov od publikovania, ďalších 12 mesiacov 20% z príjmov. Podmienku mám, že hra musí do 6 mesiacov dosiahnúť aspoň 50000 inštalácii.

Bola by som rada, keby hra ostala zadarmo a hlavne bez prehnaného Free to play modelu. Radšej uprednostním nákup v aplikácii za napríklad 4 USD, ktorý vypne reklamy a pridá poriadny balík mincí, ako nútiť hráča neustále niečo platiť.

V prípade záujmu ma kontaktujte na katarina.ptg@gmail.com alebo správou na FB, či tu na fóre.

Ďakujem :)

ipq

Re: Metal Hunt 2 - Marketing

Příspěvek od ipq » březen 7, 2017, 6:57 pm

Zdravím, rád by som vám pomohol ale tiež sa nevyznám v marketingu a ako toho docieliť, ďalším problémom je, že komunita tu aj vo svete je strašne rozpŕchnutá kde kade(dokonca aj na sociálnych sieťach aj napriek v počtu ľudí). Získať si čo najväčšiu pozornosť je každým rokom komplikovanejšie, dokonca aj niektoré štúdia(nielen herné) si s tým robia problém napr. niektoré herné štúdia mali malý zisk aj napriek tomu, že mali pozitívne recenzie, veľký marketing a veľmi známeho distribútora a aj napriek tomu moc kópií nepredali, takže miesto toho "prodělali" aby zarobili. Veľký vydavatelia sa kvôli tomu boja robiť nové značky ale miesto toho používajú tie staré len aby si udržali ten veľký počet fanúšikov a to býva problém, že oni tu "večne" niesu a vždy sa snažia nejakých nových si získať(napr. Nintendo).

Aby som ti spravil čiastočne radosť, dal som Like na tvoju FB stránku aj dal zdielať príspevok na svojej nástenke, aby skúsili aj ostatní ale vzhľadom na to, že už moc aktívny nie som na Facebooku a niektorý moji priatelia tiež(povinnosti a práca), tak neviem, ako to bude a nemám možnosť ako si zahrať hru, nakoľko nemám ani Google účet(aj kvôli nezamestnanosti) a výkonný smartphone.

Inak ak by si chcela, môžeš sa spýtať napr. Fiolasoftu, ako sa im podarilo tak uspieť s ich hrami ako je PacIn: Nermessová pomsta či BLACKHOLE.

Yox

Příspěvek od Yox » červenec 10, 2017, 1:37 pm

Koukal jsem se na tu tvoji hru, kdyz si ji dala do fb skupiny na games development community. Na otestovani svejch schopnosti to je asi dobry zacatek, ale nemuzes cekat, ze to na google play bude mit 50 000 stahnuti (i kdyby si mela nejakej sebevetsi marketing). Takovejdlech her tam je hromada a navic 2D hry se na androidu moc nestahujou.

2d hru, kde muzes skakat a strilet nepritele nema moc pridany hodnoty. A ta grafika neni nic moc v porovnani s konkurenci.

Tech 60 € jak pises, ze si dala do reklamy, byly vcelku vyhozeny penize. Propagace na fb stoji vcelku za prd. Sice ti to ukaze, ze to videlo treba 2000 lidi, ale nikdo to treba nestahl. To muzou bejt lidi, ktery hry ani nehrajou, nebo nemaj zajem o 2D skakacky na mobilu.

Jak tu bylo treba zmineny blackhole. Tak se mrkni kolik to melo koupi
http://steamspy.com/app/322680
skoro 25000 a to tam je 3 roky. A behem toho casu bylo na steamu hromada slevovejch akci, kdy to treba stalo 2 dolary. Takze taky zadna slava.

To ze reknes pratelum, aby ti napsali hodnoceni na google play sice trochu zvedne hru ve vysledcich vyhledavani, ale stejne to je dost malo.

Na export na IOS ani nemusis myslet, tam jsou ty stahovani mnohem mensi.

Jestli chces porad delat 2D hry, tak si kup na asset storu nejakou poradnou 2d grafiku od grafiku, ktery to fakt umej.
Ale jak jsem rikal, 2d hry se na storu moc nestahujou. To by museli bejt hodne propracovany ( ne jen skakani a strileni)

Jestli chces mit hru, ktera se bude aspon trochu stahovat. Tak si kup z asset storu 3d modely nebo template hry a predelej ji na neco vic. Dej tomu tu pridanou hodnotu, kterou lidi chtej. Mrkni se na storu jaky hry se stahujou a podle toho se rozhodni, co budes delat.

Kdyz uz mas nejakou energii na tvorbu her, tak ji aspon smeruj spravnym smerem.

Delame hry na mobil uz 3 roky a mame jich tam dost, tak vim jak to tam chodi

katarina.ptg
Facebook: https://www.facebook.com/katarina.ptg

Příspěvek od katarina.ptg » červenec 10, 2017, 5:27 pm

Aj keď to celé vyznieva dosť pesimisticky, aj tak ďakujem za cenné info. S tvorbou hier len začínam a každá skúsenosť je cenná :)

Odpovědět