Karetní Hra

Pokud jste bez nápadu, chybí vám nějaký příběh a nevadí vám, že se na něm bude podílet zbytek fóra, navštivte tuto sekci!
Odpovědět
prednosta_stanice
Facebook: http://facebook.com/
Kontaktovat uživatele:

Karetní Hra

Příspěvek od prednosta_stanice » listopad 3, 2016, 5:29 pm

Ahoj, díky za rozkliknutí.

Asi měsíc nazpět jsem se po letech rozhodl využít toho, že jsem si pořídil licenci na GM a začal jsem tvořit několik menších projektů. Vlastně mi šlo o to, se naučit něco víc s GM, než to málo, co jsem doposud věděl. Asi nejlepší z projektů, které jsem rozdělal, se zdá být jedna jednoduchá karetní hra, které jsem doposud nedal jméno.

Nápad vznikl vlastně pár let nazpět, když jsme s kamarády šli jednou v pátek sednout na pivo a pokecat o maturitě a zbytečnosti naší existence. Někdo vyčaroval balíček karet a asi dvě hodiny jsme hráli prší a tlachali. Pak mě ale napadlo vymyslet novou hru, která by se dala hrát se standartními kartami na prší - kule symbolizují obranu, listy healy, žaludy útok a srdce váš počáteční počet životů. Princip byl v tom, že hráči naproti sobě vždy měli duel, kde každý předložil jednu kartu a podle toho se zjistil výsledek kola.

Př.: Hráč A volí žaludovou osmu kdežto hráč B kulovou sedmu - výsledek je -1 život pro hráče B (7 DEF - 8 ATT = -1 HP)

Takhle to jede až do konce, kdy zůstává jeden vítěz.

Během hraní jsme došli k tomu, že hra má své limitace - Neustále si musíte udržovat v hlavě kolik má kdo životů, pokud nemáte značící tokeny a po určité době se začnete nudit, protože tahy jsou o tom samém. Pár let jsem nechal tenhle nápad uležet a teprve nyní, když jsem si začal blbnout v GM, rozhodl jsem se tu hru vytvořit a upravit tak, aby byla zábavnější.
1.png
1.png
A tak jsem se dopracoval k této hře. Na začátku tahu každý hráč vytáhne kartu z balíčku, kterou pak může libovolně použít či uchovat na později. Balíčky jsou dva:

Ultimátní je balíček s jednou kartou pro každého hráče. Tzn. že pokud by se karta vyskytovala častěji, nejspíše by hra byla o hodně kratší a dle mého názoru nudná.
Regulérní je balíček se všemi ostatními kartami, taháte z něj prakticky celou hru.

Počáteční životy jsou vždy 3 pro oba hráče.

Karty dělím na:
ultimátní - Je v ultimátním balíčku. (Označené *)
regulérní - Karty, které jsou v běžném balíčku.

Jsou tu karty:
meč - 1DMG
magický meč - 2DMG + Ničí magický štít
heal - 1HP
extra life* - FULL HP + čtvrý život
enchanter* - změní standartní meč na magický
štít - ochrání před 1DMG
magický štít* - ochrání před všemi kartami kromě magického meče
doubler - naklonuje libovolnou kartu
sonická vlna* - zničí všechny karty na straně nepřítele ( což je fajn věc, když je protivník chronický hromadič karet. ;) )
sonická střela - zničí všechny karty v čtvrtině hracího pole nepřítele ( hodí se, k zničení té jedné karty, kterou si protivník tak hlídá)

Hru jsem zkoušel s pár lidma a na pár hodin nás zabavila. Sám ale nevím, co dál. Mám přidat další karty? Mám vychytat bugy a hru zveřejnit tak jak je? Napadá vás nějáká další funkce, kterou si myslíte, že by hra měla mít? Rád uslyším názor zvenčí a případně poskytnu demo, pokud někoho bude hra dále zajímat. Předem díky.
Přílohy
2.png

Odpovědět