Strategie RTS nápady

Pokud jste bez nápadu, chybí vám nějaký příběh a nevadí vám, že se na něm bude podílet zbytek fóra, navštivte tuto sekci!
Odpovědět
antiku

Strategie RTS nápady

Příspěvek od antiku » prosinec 9, 2014, 5:18 pm

Chtěl bych zde založit téma týkající se pouze strategií. RTS. Dávám to do návrhů protože bych rád věděl jakou by jste chtěli strategii. Momentálně hraji Starcraft 2, příběh je opravdu dobrý, pak mě bavil arcade mode a to je tak vše. Ta rychlost, kterou se ta hra hraje je na mě moc, všichni staví pořád to stejný (buildy). Hru si užiji tak proti AI a aspoň 3v3. Taky to moc lidí zdá se mi už nehraje. Warcraft 3 má například i určitý rpg systém hrdinů a celkově mapy jsou plnější (NPC, obchody apod.) AoE mám taky rád. Výroba jednotek je tu rychlejší, hra je pomalejší, víc taktiky, můžu si taky postavit základnu jak chci. A ještě oblíbená strategie LotR. Ta je také celkem na jiném principu co se týče jednotek. Máte radši Sci-fy nebo u rts chybí víc fantasy? Co čekáte od RTS hry? Například zergy žádná "lidská" rasa nepřekoná :D

Likandro
Sympaťák fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Strategie RTS nápady

Příspěvek od Likandro » prosinec 9, 2014, 6:05 pm

Osobně mám z válečných strategií nejraději Warcraft II. A co od strategie čekám? Především "uklikatelnost", čili vhodné nastavení rychlosti k počtu kliknutí a přejetí myší, které je třeba udělat. Popřípadě pak možnost hru zastavit a rozdat povely a pak se zase dívat.
Z hlediska zasazení je podle mě hodně málo "steam-punkových" strategií, což vnímám jako poměrně velký rybník plný zajímavých možností.

Kdybych se pouštěl do strategie já sám, zkusil bych vymyslet takovou, která sice není striktně budovatelská, ale zároveň není typicky válečná: nezachází s jednotkami jako se surovinou.

k.koudy
Facebook: https://www.facebook.com/k.koudy

Re: Strategie RTS nápady

Příspěvek od k.koudy » prosinec 10, 2014, 10:28 pm

Tak já mám aktuálně vymyšlenou jednu sci-fi RTS, tu myšlenku mám již skoro rok, ale zatím se zdokonaluji v programování, abych byl schopný tu hru vytvořit. Nechci ji mít tak rychlou jak je Starcraft II, nejradši jsem hrával Warcrafta I na PS one.

Odpovědět