Diablo 2 HD Remake v Gamemakeru

Pokud jste bez nápadu, chybí vám nějaký příběh a nevadí vám, že se na něm bude podílet zbytek fóra, navštivte tuto sekci!
Odpovědět
datnessX
Facebook: http://facebook.com/

Diablo 2 HD Remake v Gamemakeru

Příspěvek od datnessX » únor 13, 2014, 6:45 pm

Ahoj, pokud jste hráli hru Diablo 2 a jste fanoušek, určitě jste si všimli, jak je tahle hra vyjímečná a unikátní po všech stránkách. Jsem jeden z fanoušků, který ji hraje od jejího vzniku až do teď (zrovna mám barba level 36 na novém kompu) a stále se najde nějaká ta nová strategie jak postavu zábavně hrát.
Pokud se zamyslím nad Diablem 3, které vyšlo nedávno... Dohrál jsem ji 2x, jednou za Barbara a podruhé za Wizarda. A to je tak všechno co k tomu mohu říct. Není to špatná hra, ale diablu 2 se to moc nepodobá.
Pokud hledáte na internetu, je tu dost lidí, kteří by měli zájem o "remake" klasického Diabla 2. Tedy buď tu samou hru jenom s kvalitní grafikou a rozlišením, nebo pokračování (jako nový datadisk) s novým příběhem, úkoly atd. Píšou se dokonce i petice Blizzardu, ať to vytvoří. Já tomu ale moc nevěřím. Blizzard má dost starostí z Diablem 3 a bylo by to pro ně kontraproduktivní.

Proto mě napadl takový "jednoduchý" nápad.
Vytvořit Diablo 2 "remake" s pomocí Game makeru s vylepšenou grafikou. Tedy plně novou hru používajíc GM motor. Stačilo by tedy naprogramovat kód, zbytek jako Zvuky, Hudba atd by zůstaly. Grafika by se extrahovala z původního diabla, zvětšila a překreslila do pěknější podoby.

Nějaké podrobnější detaily:
- grafika je 2D, používá klasické "gify" jako animace (díval jsem se do zdrojáku a např. sekvence postavy má 14 snímků)
- originální rozlišení postavy je kolem 34x76 pixelů
- diablo používá spojovací systém animací (když si vyměníte zbraň, změní se jen zbraň i když je to 2D) - nemění se zbytek postavy

K závěru:
Pokud se nenajde grafik tady, určitě bych sehnal někoho na hiveworkshopu, tam je jich hafo až až. :D :)
Pomůžu s extrakcí zvuků, hudby, animací a herních mechanismů, mám na to programy. Jsou tedy potřeba: Nějaký programátor, který by to zvládl, a byl by fajn nějaký grafik, který by vylepšil originální grafiku. Pokud se najde víc zájemců v obou směrech, bude to super. Jeden např může dělat postavy, jiný kouzla atd...
Výhoda nového programování je, že se může libovolně upravovat fungování hry. Takže mini-chybičky atd. co lidem vadily v předchozím Diablu, se dají upravit. Např větší truhla, vytahování run z runových slov, kvalitnější předměty u Nightmare a Hell prodejců (samozřejmě dražší) atd...
Potom by se třeba dalo udělat rozšíření jako Lord Of Destruction s novým 6. aktem, novými monstry, lokacemi a příběhem. To už je ale jen teorie :)
Kdokoli má zájem, napište mi prosím zprávu.

Můj avatar je výsledek jedné z extrakcí :)

Pokud se to dodělá, nebo aspoň výjde verze alfa alf alfy, jsem si jist, že by si to zahráli diabláci z celého světa.

chain
Facebook: http://facebook.com/

Re: Diablo 2 HD Remake v Gamemakeru

Příspěvek od chain » únor 23, 2014, 12:25 pm

Ahoj,
tak ako ty aj ja som v casoch najvacsej slavy diabla 2 bol zurivym zastancom tejto hry a pomocou viacerych postav prechadzal hru do okola s levelmi 40 na takmer kazdej postave. Suhlasim, ze diablo bol aj je velkym medznikom medzi hrami a ze este nepovedal posledne slovo. Ved uz len ten potencial bojovania na strane dobra, kde sa neskor stretas nie len so slavnymi a mocnymi ale dokonca s anjelmi vyslancami neba aj pekla. Diablo bol pre mna dokonaly vo viacerych pohladoch- prepracovany vyvoj postavy, nakupu, questov a hlavne animovanim vsetkeho co sa v hre stalo. okamzita zmena spritu pri zmene itemov a podobne.
ALE
Klasicky vyvojar, chce pomocou tvorby bud zarobit, alebo vyvinut nieco na xomsa nauci a aplikuke nove algoritmy aby na nich mohol zarobit, alebo hot ro bavi a zaraba zabavou(ono ho to neskor bavit prestane ked sa to nakopi;)).

jj blbe ale... Ak sa odhliadne od zlozitosti celej hry z pohladu pribehu, vyvoja, grafiky a podobne... bude to vzdy diablo a preto tvoj napad ma dva hlavne nedostatky:

1. Neponuka vyvojarovi ani zabavu ani peniaze. Ide totiz o nieco, co uz existuje a ak by sa to aj kalitativne priblizilo originalu, bude to vzdy len kopia - opajcnuty napad a este aj s opajcnutou grafikou.
2.Ak odhliadnem od nuloveho zazitku tvorcov, ktori budu len pasivne kopirovat exist. veci, aj tak do toho auorske prava zasiahnu a hra je preto odsudena iba na par uzivatelov bez moznosti prezentovania sa ludi ktori ju tvorili - kopirovali.

Ak vynechas, nazov, napises super namet a zabudnes na vykradanie grafiky, moze vzniknut nieco lepsie, hratelnejsie, siritelnejsie, a hlavne originalnejse a vysledok prinesie urcite viac radosti nie len hracom(efekt novosti a neznama ma veeeelku silu) ale aj autorom.

Odpovědět