Simulace realitního makléře

Pokud jste bez nápadu, chybí vám nějaký příběh a nevadí vám, že se na něm bude podílet zbytek fóra, navštivte tuto sekci!
Post Reply
SpotRudloff
Posts: 54
Joined: January 14, 2012, 1:18 pm

Simulace realitního makléře

Post by SpotRudloff »

Zdravím všechny.
Poslední dobou hraju na zahnání nudy různé simulace (Dev Game Tycoon, Prison Architect; pamatuju i stařičký Theme Hospital) a tento styl her se mi opravdu začíná líbit. Dostal jsem tedy pár nápadů na podobné hry. Herní systém je většinou podobný, jde jen o možnosti, které máte.

Hru byste začali jako realitní makléř, který se teprve vydal podnikat. Na začátku odkoupíte několik domů po celém městě, předěláte je, a pokusíte se prodat je za vyšší cenu, než byly celkové náklady. Jakmile budete mít dostatek peněz, začnete domy i stavět a navrhovat je od samých základů.

Budete moct postavit několik typů budov:
  • rodinné domy
    činžáky
    paneláky
    zahrady
    kluby, ...
Vlastní návrh budov bude probíhat výběrem počtu pater, vystavěním tvarů základů budovy a její následnou dekorací.

Také by se čas od času měla změnit oblíbenost určitých typů budov (např. nárůst popularity rodinných domů na úkor činžáků). Zároveň byste také museli určovat ceny na základě konkurence, která by sice nebyla AI, ale měla by navodit atmosféru reálného trhu nemovitostí. Na cenu by samozřejmě měly vliv i jiné faktory (jako lokalita, stáří domu, materiál, ze kterého je dům vyroben, ...).

Herní prostředí si představuji jako mapu města s rozřazením na určité lokality. Po kliknutí na lokalitu by se na ni obraz přiblížil a hráč by vybíral místa, kde domy stavět, nebo jaké domy odkoupit. Další možnost by bylo městě, po kterém by se orientovalo pomocí posouvání myši do stran a rohů obrazovky. Potom by ale měla být minimapa pro jednodušší a rychlejší přesuny.

Hra by neměla být členěna na mise, pouze na profily hráčů, přičemž každý profil má svůj určitý postup ve hře. Ten by se určoval podle dosažených achievementů.


To je nejspíš všechno, protože nejsem žádný spisovatel. Na hře bych se klidně podílel vymýšlením achievementů a herních praktik.
Vale decem, in memoriam ad aeternam.
User avatar
Bedikk
Posts: 149
Joined: August 5, 2011, 10:43 pm
Facebook: http://www.facebook.com/bedikk
Location: Liberec
Contact:

Re: Simulace realitního makléře

Post by Bedikk »

Jakou roli by tam hrála náhoda? A co nějaké trendy? Jakože - teď letí tohle a tohle. Nebo třeba sociální situace střední vrstvy? Byly by tam nějaké proměnlivé faktory, které by hráč musel sledovat? A nejlépe odhadovat? Dům se za den nepostaví, takže by musel odhadnout, jak situace bude vypadat třeba za rok, za dva, a podle toho sestavit plán?

Pokud by to bylo opravdu jen o těch realitách a hráč by řešil pouze stavění, tak by to mohlo být fajn. Nezatěžoval bych to stavbou celého města ve stylu Sim City atd.

Nápad pěkný, ale chtělo by to ještě hooodně promyslet, to co jsi napsal je skutečně jen povrchní představa. :)
User avatar
Firejs
Posts: 743
Joined: August 9, 2011, 10:21 am
Facebook: http://facebook.com/
Location: Brno
Contact:

Re: Simulace realitního makléře

Post by Firejs »

Já bych viděl problém v tom, že realitní makléř žádné domy nekupuje. Buď pracuje samostatně nebo zastupuje nějakou společnost a hledá prodejce domů a kupce. Po úspěchu se z něj pak nestává developer ale spíše si založí vlastní realitní společnost.

Joe Girard také nezačal vyrábět auta. :)

Takže pokud chceš v konceptu ponechat stavění, tak můžeš změnit Realitního Makléře na zedníka, který na začátku bude levné a staré domy kupovat (na začátku asi jen jen jeden, protože málokdo si naspoří na několik domů) a vlastními silami je rekonstruovat a poté prodávat se ziskem. Teprve později může začít stavět domy od základů.
Stejně dobře, jako jíme zvířecí těla, bychom mohli jíst i lidská. Diogenes
Máme novou krevetu! http://www.kreveta.net
Registrován: Ned 13. Úno 2005 12:04:06
wilz
Posts: 2007
Joined: May 6, 2022, 8:52 am
Facebook: http://facebook.com/

Re: Simulace realitního makléře

Post by wilz »

Post Reply