Epické

Pokud jste bez nápadu, chybí vám nějaký příběh a nevadí vám, že se na něm bude podílet zbytek fóra, navštivte tuto sekci!
Odpovědět
digital art
Facebook: http://facebook.com/

Epické

Příspěvek od digital art » červen 13, 2013, 2:59 pm

Ano 'epické' je přesně ten výraz který v dnešní době očekáváme od rpg titulu,jenže bohužel kde dnes hledat vskutku velkolepou zápletku kžyž už zde byli jak zlí lordi,prsteny,titáni,bohové a kdo ví jaká další individua usilujicí o nadvládu celé země nezemě,domáhajicí se pozornosti šířením zla neskutečné podoby a máchajicím mečem?

Já už nad tím dumám delší dobu a říkám si,u sedmi seker,jak jen dát důvod mému oblíbenému čaroději nastavit vlastní kejhák za záchranu království? Po všech těch vyhraných bitvách a sbírkou runových kamenů s levelem tak vysokým jako je bílá věž v Minas Tirith ho určitě nezvedne od krbu hrnec zlata.
To že je vyvolený už dávno ví,proto teď sedí ve svém hradu s půlkou království a princezen. Skoro si tak říkám že draci již dávno vymřeli a z příběhů se staly legendy.Ale jak už to bývá válečny hrdina je v dobách míru asi tak užitečný jak rytíř bez hlavy,a po nějakém čase sedění na trůnu poslouchajíce nudné pochlebování služebnictva a politické tlachy šlechty se zase projeví svrbění v meči,a neustálé nutkání porcovat kusy masa zaříkáváním těch nejmocnějších formulí.

Ale kde hledat místo na ukojení své krvežíznivosti,když i peklo samo se před náma zamyká do svých směšných pevností,a z temých lordů máme sbírku v jižní věži? Nehledě na to že poslední hlupák co měl tu odvahu vzkřísit zlo se houpe nad hlavní branou a nebeská záře dobra je tak jasná že zima už 40 let nepřišla a seveřani vyhynuli i se svojí ledovou magií.A to nemluvím o živých stromech a dalších hříčkách evoluce,no jeden kůň s křídly je fajn,ale vysvětlete mi k čemu je dobré létajicí stádo krav?
Následujicí den jsem pochopitelné vydal rozkaz usekat všechno co přípomíná křídla,upřímně,nikdy jsem neviděl lesní víly víc na*rané. Ale budíž,to že něco roste kde nemá se stane ale míchat lidi a zvířata dohromady? Tady měl opravdu někdo smysl pro humor,že je neco špatně pochopili mí poddaní když jsem se domáhal že chci mořskou panu ve stylu pstruha na cibulce.Poslední kapkou byl asi ten živý strom z kterého sem nechal vyřezat tu jedinou věc kam i sám král chodil pěšky.

Tento text je věnován všem počítačovým protivníkům kteří našli odvahu ve svém kódu se mi postavit.

Pokud máte nějaký nápad,za co by jste se vydali na samý konec světa,můžete se o něj se mnou podělit,protože já sem opravdu v tomhle směru bezradný.
A pamatujte,se sekerou v zádech neuděláš nádech.

krotkono

Re: Epické

Příspěvek od krotkono » červen 13, 2013, 4:46 pm

si mě přivedl na skvělí nápad až budu s tim ENGINE 001 umět tak udělám RPG ale vy budete tentokrát ZLO a né DOBRO takže budete ničit vesnice prostě všechno a budete potkávat zlá NPC a pak se dostanete ke králi a toho také budete muset zabít a tim hra skončí

sheppard

Příspěvek od sheppard » červen 13, 2013, 5:26 pm

digital art: Zajímavá úvaha... Máš pravdu, bohužel. Téměř vše už tu bylo, nicméně i tak se dají vymýšlet stále nové věci. Co kdyby ten čaroděj, který chce bojovat, začal tu zemi pustošit a potom by chtěl ovládnout ještě větší moc, ke které ale musí dojít?

krotkono: Promiň, ale tohle už se opravdu nedá číst. Psali jsme ti SZ s radami a našimi názory, jak bys měl začít. Pochop, že hned velké RPG prostě neuděláš, začni postupně a propracuj se k tomu. K čemu ti bude, že splácáš RPG, které bude sice jakš takš fungovat, ale technicky bude zaostávat a bude nehratelné? Protože přesně to se stane, jestliže se budeš chovat tak, jako doteď. Vštěpujeme ti to tu celou dobu, velké RPG tvoří tým velký přes několik desítek nebo stovek lidí klidně X let! Není to prd*l, která ti zabere jedno odpoledne.

Tak se nad tím, prosím, zamysli. Nechceme tě shazovat nebo nějak podkopávat tvé odhodlání, ale stylem ,,Jo, teď udělám mega RPG!" se opravdu netvoří.

ereg

Příspěvek od ereg » červen 13, 2013, 6:23 pm

digital art: ... hmm tleskam :) moc zabavne napsane

opravdu originalni napad uz snad ani nejde.
vsude najdes aspon zdibicek neceho co uz tu nejakym zpusobem bylo.
vetsine lidi neoriginalita vlastne ani tak moc nevadi(uspesne plni kasy vydavatelu neoriginalit)

A proto je spis lepsi snazit se najit zajimave temata a jeste zajimavejsi zpusob hratelneho zpracovani.

mimochodem, hrani za zlo tu bylo v podobe ruznych dungeon keeperu apod.
ale ani jeden "moje zlo" ve me nijak neuspokojil :twisted: A na tu SPRAVNE ZLOU hru porad cekam.
Pokud se vám něco na fóru nelíbí, zkuste si přečíst třeba Wikietiketu a svou kritiku pišete podle ní.

Bedikk
Facebook: http://www.facebook.com/bedikk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bedikk » červen 13, 2013, 8:55 pm

Ať už půjdeš na jakýkoliv kurz pro scenáristy, tak ti řeknou, že nic nového nevymyslíš. A kdyby jen to. Dokonce ti řeknou, že všechny příběhy - a tím myslím skutečně všechny - mají nějaké mytologické podloží. A většinou ti k tomu budou stačit Staré Řecké báje a pověsti. Pomoci si také můžeš bajkami a pořekadly. Nic konkrétního tu teď psát nebudu. Píšu to spíš pro inspiraci. Protože těch motivací tam je nespočet. A je to přesně to, z čeho vycházejí všichni scenáristé, kteří samozřejmě archetypům a mýtům bezpečně rozumí.

Základní přehled najdeš tady
Nepsal jsem to já, našel jsem to na netu. Je to dost strohý, ale pro obecný rozhled to stačí. Detaily si pak člověk dohledá.

antiku

Příspěvek od antiku » srpen 22, 2013, 8:57 pm

Pěkně napsáný. Moc věcí už se doopravdy vytvořit nedá. Když jsem se zamyslel tak proč se nevydat na druhou stranu světa, kvůli tomu, že někdo objevil "Ameriku" Prostě tam je svět odlišný tomu ve, kterém zrovna hráč je. No není to nic zajímavého.

Ikkju
Sympaťák fóra

Příspěvek od Ikkju » srpen 24, 2013, 1:58 am

Co třeba hrdina který se vydá hledat lék pro svého smrtelně nemockého bližního (na konci by mu to hra dala pěkně sežrat porovnáním jednoho vyléčeného a x-desítek zabitých), vlastní ambice z jakéhokoliv důvodu - dokázat svojí cenu sobě, své vyvolené, nebo lidem okolo (pokud vše relativizovat, stačí posunout nastavení času z dob hrdinských o kousek dopředu hezky zamíchá měřítkem hodnot a z přísného bijce draků je rázem egoistický vandal likvidující ohrožený druh), případně ještě otočit kolečkem cynismu a hlavním motorem hrdiny udělat jeho malý ... :o

Obecně se mi zdá zajímavé, hlavně u nezávislých věcí, sázet spíš na věci nepříliš epické, a místo záchrany světa to tedy spíš brát od té motivace (žoldák kvůli profesi, masový vrah kvůli čisté radosti ze zabíjení, bruce lee puštěný ze řetězu kvůli výzvě nebo naopak zmatený idealista jakéhokoliv směru - dříve třeba rytíř)

Za zamyšlení by určitě stálo i to dobro a zlo, myslím že dnešní složitá doba by dala prostor krásně absurdním hodnocením, případně odsouzení těch zlých (chladnokrevný zabiják chudáků japonských velrybářů, bijec bankéřů - těch zlotřilých původců zla, nebo třeba mstitel pohanů - vždyť křesťani pošlapali všechny hodnoty, které tu byly před nimi)...

S prostředím to nevidím moc růžově, předchozí návrhy mají díru v tom, že se cílové skupiny většinou nevyskytují v ryzím stavu, ale jsou obklopeny hromadou překážející stafáže, popřípadě rovnou s telefonem v ruce a tím ve spojení na nejbližší policejní stanici.. Navíc zabíjení jako způsob postupu k čemukoliv je delší dobu možné právě jenom v dřevních dobách, případně v období válek... Což tě zase posouvá zpět do temné historie, do zmatených dob scifi budoucnosti, nebo přes hranice do světa nebohých víl, trpaslíků a elfů ...

chain

Příspěvek od chain » srpen 29, 2013, 8:23 pm

Tazka filozoficka tema...
Zaujal ma vsak pomstitel pohanov, ktory by sekal moria ritierov a kralov a nakoniec by si podal papeza.... :D
Myslim ze rpg je rpg kvoli svojmu znamemu a stabilnemu zakladu a ak by sme do neho chceli dat nieco ine uz by tzo nebol ten isty zaner.... Suhlasim s vyberom menej znamej legendy, resp vsadenim na grafiku(skor vtipnu ako zlozitu) a rozputanie vojny medzi protilatkou a armadou bacilov...

Shiro
Svoz odpadu

Příspěvek od Shiro » září 9, 2013, 5:26 pm

Ikkju píše:Co třeba hrdina který se vydá hledat lék pro svého smrtelně nemockého bližního (na konci by mu to hra dala pěkně sežrat porovnáním jednoho vyléčeného a x-desítek zabitých)
Celej Shadow of the Colossus

Odpovědět