Warp Back [DOKONČENO]

Chystáte jakožto vývojář nebo vývojářský tým nějaký projekt?
Odpovědět
Route95
Facebook: http://facebook.com/

Warp Back [DOKONČENO]

Příspěvek od Route95 » listopad 22, 2015, 1:21 am

Warp Back
[/size][/b]

Ahojte pařani a vývojáři :)

HRA BYLA DOKONČENA: viewtopic.php?f=32&t=3107

Předmluva:
Po dlouhé době jsem si řekl, že udělám další hru. Ovlivněn hrou singularity jsem se inspiroval příběhem a začal pracovat na hře. Začal jsem 24.1.2015 do 27.1.2015, pak až do září nic a 7.9 jsem se k projektu vrátil a dělám na něm dodnes.

Příběh:
Woody se Samem, vojáci soukromé organizace DTV (Diskrétně Tajní Vojáci), letí prozkoumat ruský ostrov Letoň. Satelity totiž zachytili neznámou aktivitu, a podle agentury CGF by měl být ostrov neobydlený. Vrtulník se dvěma hrdiny se ale zřítí, a proto musí přežít a zjistit záhadu tohoto ostrova.

O hře:
Ve hře ovládáte Woodyho. Jsou zde 3 zbraně: pistol, kulomet a házecí kudla. Hra je příběhově založená a zakládá se hlavně na něm, proto bude ve hře hodně cutscén a dialogů formou dabingu. Délka hry bude ale velmi krátká, a to 15-20 minut (7 misí).

Vývoj:
Hra je hotová a v současném stavu je hratelná. Obsahuje všech 7 misí a je kompletně nazvučená. Teď už jen dělám na cutscénách, dabingu, vylepšeném menu a serepetičkách typu ikona exe souboru, ikona načítání atd. Hra má jednoduchou až hnusnou grafiku ale bohužel nejsem žádný malíř a bez grafického tabletu jsem si to taky neusnadnil. Zvuky jsem použil z freesound.org a hudbu z různých soudracků z filmů. Zatím hra zabírá 76 MB z čehož zabírají 73 MB zvuky. Ve finále to vypadá až přibyde dabing a cutscény že hra může mít až 200 MB. Jinak je hra nastavena na rozlišení 1280x720. Hru tvořím v GameMakeru 8.0 Pro.

Hra: 100%
Cutscény: 100%
Dabing: 100%
Menu a ostatní malé věci: 100%
Testování: 100%

Obrázky:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Ukázka ze hry v2 (bez dabingu): http://uloz.to/xkVRV4bq/warp-back-ukazka-v2-rar
Jedná se o jednu z posledních misí hry. V této ukázce si můžete vyzkoušet všechny zbraně a pohybovat se po celé mapě, protože tato ukázka nemá žádný cíl. Je jen na to ,abyste zkusili gameplay.

Ovládání: W-A-S-D --> pohyb, LTM --> pistol, STM nebo MEZERNÍK --> kudla, PTM --> kulomet

Budu rád za každé připomínky nebo rady. :bojovnik:

---------------------------------------------------------------------------
update 23.11.2015 - nová verze ukázky ze hry
update 4.2.2016 - dodělal jsem grafiku v menu, intro, ikonu, loadovaci obrázek a další malé věci
update 13.2.2016 - opravil jsem hudbu v menu, načítání cutscén ze složky a pár dalších drobností, teď už zbývá pouze dabing
update 23.4.2016 - hra dokončena, teď už probíhá jen testování
update 30.4.2016 - hra vydána
Naposledy upravil(a) Route95 dne duben 30, 2016, 2:42 pm, celkem upraveno 7 x.

Goblin

Re: Warp Back

Příspěvek od Goblin » listopad 22, 2015, 8:41 pm

Kód: Vybrat vše

ERROR in
action number 1
of Other Event: Room Start
for object smrts:

Sound does not exist.
Budu to muset vyzkoušet s myší. Zatím mám k dispozici pouze notebook s touchpadem, takže pak snad budu konkrétnější, co se týče herních mechanik. :)

Prostor pro zlepšení, co se týče grafiky, je skutečně nekonečný. Místo formulování výmluv se podívej na nějaké tutoriály. Na úrovni na které jsi, bys kreslící pad mohl využít maximálně jako elegantní těžítko. Bez urážky. Já taky nejsem žádný programátor a věci, ke kterým se dokážu dohnat mě pravidelně zaskakují.

Prostřední tlačítko není úplně šťastný ovládací prvek. Pohodlnější by bylo přepínat zbraně čísly.

Nevím jestli je to hrou, mým počítačem nebo vzájemnou kompatibilitou, ale při spuštění mi tu tvá hra dělá psí kusy.

Pistole střílí rychleji než kulomet? Významně zvedám obočí.

Doufám, že jsem Tě připomínkami obohatil. :)
"Understanding is not required. Only obedience."

Route95
Facebook: http://facebook.com/

Re: Warp Back

Příspěvek od Route95 » listopad 23, 2015, 11:19 pm

Goblin píše:

Kód: Vybrat vše

ERROR in
action number 1
of Other Event: Room Start
for object smrts:

Sound does not exist.
Budu to muset vyzkoušet s myší. Zatím mám k dispozici pouze notebook s touchpadem, takže pak snad budu konkrétnější, co se týče herních mechanik. :)

Prostor pro zlepšení, co se týče grafiky, je skutečně nekonečný. Místo formulování výmluv se podívej na nějaké tutoriály. Na úrovni na které jsi, bys kreslící pad mohl využít maximálně jako elegantní těžítko. Bez urážky. Já taky nejsem žádný programátor a věci, ke kterým se dokážu dohnat mě pravidelně zaskakují.

Prostřední tlačítko není úplně šťastný ovládací prvek. Pohodlnější by bylo přepínat zbraně čísly.

Nevím jestli je to hrou, mým počítačem nebo vzájemnou kompatibilitou, ale při spuštění mi tu tvá hra dělá psí kusy.

Pistole střílí rychleji než kulomet? Významně zvedám obočí.

Doufám, že jsem Tě připomínkami obohatil. :)
Díky za kritiku. Tvé připomínky jsem bral v potaz a upravil některé věci ve hře.
Ten problém s tím chybějícím zvukem jsem opravil. Grafika zůstane taková jaká je, ale až budu dělat další projekt, tak si s ní více pohraju. V nové verzi ukázky ze hry jsem přidal mezerník na házení kudlou aby mohli házet i lidi bez kolečka na myši. Jinak nevím, jak se dělají zbraně přepínatelné čísly. (ze začátku jsem to nějak neřešil i když mě teď napadlo jak by se to asi dalo udělat). Ve hře jsou stejně jen 3 zbraně, tak podle mě, to zas tak moc nevadí. S kompatibilitou nevím. Mám windows 7 a jede to normálně. Brácha i bratranec to zkoušeli a jelo jim to taky. Asi to bude tím že máme windows 7. Jestli to nejde na novějších windowsech, skus to spustit jako administrátor a dát kompatibilitu na windows xp nebo 7. Kulomet jsem také v nové verzi vylepšil. Nyní střílí rychleji a kulky létají větší rychlostí než z pistole. Také jsem zvýšil DMG kulometu z 10 na 15. Pro zajímavost DMG pistole je nastaven na 20 a nepřátelé mají 100 životů.

Odpovědět