Alone

Jste nováček a chcete prezentovat své první projekty a chcete vědět názor zkušenějších? Tato sekce je právě pro vás!
Odpovědět
Jarvik
Facebook: http://facebook.com/

Alone

Příspěvek od Jarvik » duben 15, 2016, 12:50 pm

Zdar
vytvořil jsem takovou adventuru a protože nejsem žádnej programátor tak jsem použil ten nejednoduší engine a to AGS.
Příběh: Rozdělil jsem ho na tři epizody první Epizoda je hotová a je na http://uloz.to/xrkyk2Q6/compiled-rar
bohužel nejsem žádnej scénarista takže dialogy trošku skřípou, sanžim se sehnat nějakýho scénaristu, který by tomu dal hlavu a patu.
Epizoda má 5. kapitol.
Grafika: Co se týká grafiky, nemám rád když prostředí adventur nabádá k pixelhauntingu a funkce označování aktivních ikon taky nepovažuju za
řešení, proto je grafika co možná nejpřehlednější, aby byly poznat aktivní předměty. Nejsem moc dobrej v kreslení hra se má odehrávat
během jednoho dne a to už byl pro mě docela dost těžkej úkol, snad bych časem sehnal nějakýho pořádnýho grafika. Típnul jsem pár obrázků
na ukázku.
Ovládání: Je přizpůsobeno na dotykové zařízení takže je kurzor dynamický a ovládá se všechno jedním tlačítkem, občas to blbne tak když se v
inventáři nedá sebrat nějaký předmět (stává se to hlavně po kombinaci s jiným) tak stačí jenom kliknout na ikonu křížku.
Hudba: Snažil jsem se vybírat co nejdepresivnější, časem bych chtěl přidat svoji.

A teď nějaký dotazy neznáte nějaký program nejlépe na výrobu adventur, které by se dali konvertovat na chytré telefony, něco jednoduchého a levného, přece jenom dát 16000 za licenci mi přijde moc.
Přílohy
spoj1.png
obraz11.jpg
obraz8.jpg
oa4.jpg
molo1.jpg
flasinetanim.png
fantom7.png

Goblin

Re: Alone

Příspěvek od Goblin » duben 15, 2016, 4:23 pm

"nejsem programátor"
"nejsem grafik"
"nejsem scénárista"

Tak už nás nenapínej. A řekni co sakra JSI! :D

Sám jsem se pokoušel proniknout do ags a wme, ale ty boty mi byly (jako rpg designerovi) už od pohledu malé. :) Možná, vzhledem k tomu, že postuješ na Gamemakerovém fóru, chceš slyšet, že i v GM(S) jde udělat adventuru. A ano, jde to. Myslím, že v poradně Ti někdo může pomoct zpíchnout funkční engine celkem snadno (přinejhorším já, no). Není to ta nejjednodušší věc na světě, ale exportovat se to pak dá i na většinu mobilních kravin (jen nevím, jestli tam někdo klasickou adventuru ocení).

Technická: Zkusil jsem to hrát a kurzor funguje blbě. Pozice vlevo nahoře je u spritu kurzoru v pořádku, pokud má tvar šipky. Se "zaměřovačem" musíš vystředit, jinak to dost ruší.Ale nevím jestli to jde v ags nějak ovlivnit.
Ags nepodporuje češtinu, že? Myslím, že wme ano.
Jinak, do budoucna: možnost přeskakovat dialogy potěší. Zvlášť lidi, kteří se tím prokousávají podruhé a už je četli.

Gramar nazi: Není to pixel "haunting" (což by mohl být námět na slušný nerdský horor :) ), ale pixel hunting. V samotné hře pak zatím "jsem celý ztuhlí".

Výsledek: Zatím to dávám k ledu. Bude fajn, když na tom zapracuješ, ale momentálně se musím věnovat vlastním věcem a myslím, že zpětné vazby máš teď až až.. :)
"Understanding is not required. Only obedience."

hráč
Facebook: http://facebook.com/
Kontaktovat uživatele:

Re: Alone

Příspěvek od hráč » červen 5, 2016, 5:26 pm

Hlavně bych nezapomínal na pravidla tohoto fóra....
Vzhledem k tomu že přispíváš do tématu "Vývoj her v Game Makeru"
The software is not related to the similarly-named, notable proprietary GameMaker: Studio platform.
Takže spíše bych to dal do "Vývoj v jiných jazycích"
Neposedný liškovlk!
Obrázek

Odpovědět