Polárne hodiny

Sem vkládejte editovatelné kusy kódu a tutoriály.
Odpovědět
ipq

Polárne hodiny

Příspěvek od ipq » listopad 29, 2011, 7:25 pm

Tak vás opäť zdravím. Po dlhej dobe som znovu sa niečo pokúsil spraviť, aj keď som opäť v horších podmienkach, povedal som si že sa nevzdám(presne ako v škole)! Tak som si nechal nabrať novú inšpiráciu a to tentokrát u Polárnych hodín.

Popis:
Polárne hodiny sú vo skutočnosti efekt, na ktorom sa zobrazujú pásiky, či farebne alebo obyčajné a ako sú umiestnené, každý pásik sa hýbe smerom hodinových ručičiek. U Polárnych hodín je vidno od toho najmenšieho(Aktuálny mesiac) po ten najdlhší(sekunda). Každý pásik sa hýbe v závislosti na sekunde, minúte, hodine, dni v týždni, dni v mesiaci a aktuálny mesiac. Ale rozdiel býva v tom, že ono to ide celkom pekne plynule(dokonca aj sekunda). Využitie je dobré v tom ako šetrič alebo pozadie.

Ostatné:
By som chcel ešte niečo povedať. Pretože sa polárne hodiny vykresľujú vo flashi za pomocí vektorov, tak vďaka tomu sa dajú vektory vo flashi pekne deformovať. Ale pretože GM nevie vektory ale miesto nich polygóny a obrázky, riešil som to tak, že som si spravil jeden obrázok zo 6 snímkami. Každý snímok obsahuje už hotový pásik. Potom som nastavil, nech sa majú cez polygóny vykresľovať. Na jeden snímok pásiku sa vykresľuje cez 15 polygónov a ich tam je 6(počítač ešte 2 nepoužité). Keby som to nechal vykresliť len cez polygóny alebo línie, spôsobil by som vysokú záťaž na procesor a nechcel som si to dovoliť, tak som to ošetril tak, ako to uvidíte v súbore, ak si to stiahnete.

Náhľad a stiahnutie:
Obrázek <- náhľad
Obrázek <-stiahnutie
<VCH nevie scalovať obrázky a dotyčný uploader prestal poskytovať miniatúry!>

Celkový čas si môžete porovnať aj s časom tu:
http://blog.pixelbreaker.com/polarclock
A ak sa vám čas bude ukazovať zlé alebo zlé počítať, tak skúste zmeniť v konstatne číslo. Môžete povedať názor na to.

Pelpet
Kontaktovat uživatele:

Re: Polárne hodiny

Příspěvek od Pelpet » listopad 29, 2011, 8:44 pm

Je to pěkné, ale celkem zbytečně náročné na PCčko. Vytáhl jsem room_speed na 999, ale z těch 30-ti to o moc nevylezlo. Nebylo by lepší udělat si surface, tam vykreslit třeba pomocí draw_line_width neúplné kruhy tak, aby odpovídaly času a pak už jen každý draw do surfacu přikreslit kousek kružnice pomocí draw_line_width - prostě jen tu malou částečku, co přibyla od minulého překreslení. Při dokončení celého kruhu by se surface zase resetoval. Podle mě by to ušetřilo hodně, když by se surface překreslil jen 1x/min... ale texturovaný primitive není špatné řešení :) Upřímně, nikdy jsem s tím moc neuměl. Chápu, jak to funguje, použít to taky jakš-takš umím, ale nikdy jsem to nijak s oblibou nepoužíval.

tak i tak - pěkné udělátko :P
Obrázek Sunken Bridge | Obrázek Moje GM tutoriály | Come on son, let's go outside play Catch the Exception!

ipq

Příspěvek od ipq » listopad 29, 2011, 9:51 pm

Dík. Každopádne surface som nemal v plánu, pretože skôr cez neho by náročnosť stúpila alebo by niektorým majiteľom slabších PC nemusel nabehnúť. Čo sa týka línii, chcel som to najprv cez ne realizovať ale som zistil, že musel by som ich dať menší počet, čo by robili kostrbatený efekt miesto pekne zaobleného a najviac hrúbka línií od GM7 má hranaté konce miesto gulatých ktoré mali od GM4 až po GM5. Tak ma napadlo, že cez polygóny by to bolo jednoduchšie, stačilo, že sa len textúra vykresľovala cez pár určitý počet polygónov a hotovo a najviac som si dával pozor aby ich nebolo príliš veľa.

Peeter
' DROP TABLE 'vchforum'
Facebook: http://facebook.com/

Příspěvek od Peeter » prosinec 1, 2011, 2:20 pm

Hezké. Něco podobnýho jsem si dělal na plochu v rainmeteru - http://dl.dropbox.com/u/5103111/moedesu.png :)
Obrázek

Odpovědět