teleportace

Sem vkládejte editovatelné kusy kódu a tutoriály.
Odpovědět
Dragonier

teleportace

Příspěvek od Dragonier » srpen 6, 2011, 2:39 pm

Zdravým vytvořil sem malou ukázku několika teleportu pro začátečníky je tam teleport na klik a na kolizi s objektem vše je v GML a je to složeno pouze ze základních příkazů.

Některým se to může jevit složité.
Přílohy
teleportace.zip
(35.22 KiB) Staženo 174 x

Mikos

Re: teleportace

Příspěvek od Mikos » srpen 6, 2011, 3:07 pm

Nechcem byť na teba zlý, ale celkovo si to blbo vyriešil. Aj s tou bedňou aj s tým krištálom.
Po prve nerob to cez instance_destroy(). Z dôvodu, že to nevymažeš tak úplne ako sa zdá ;) . Už som to raz vysvetľoval uživateľovi kost. Skús do tej krabice alebo toho krištalu dať do draw-u toto.
Draw :gmico129:

Kód: Vybrat vše

draw_sprite(sprite_index, image_index, x, y);
draw_text(x, y, instance_id);
A pozeraj sa ako ti to furt pribúda ;) , takže riešenie ako to spraviť lepšie je proste určovať toho daného objektu pozíciu x a y;
Takže napríklad do toho kryštálu to napíš.
Global left released :gmico133:

Kód: Vybrat vše

x = mouse_x;
y = mouse_y;
sound_play(tel);
Skús to ešte poupravovať ;)

Inač ešte využijem túto tému keď už tu je teleport tak môj starý tutorial na teleporty.

Upnito.sk Obrázek
Leteckaposta.cz Obrázek
Uloz.to Obrázek
Edisk.sk Obrázek
Přílohy
TutorialTopDownDoorTeleportByMikosV1_0.zip
Tutorial Top-Down na teleporty. Vytvoril Miloš "Mikos" Kolčák
(23.37 KiB) Staženo 124 x

Dragonier

Příspěvek od Dragonier » srpen 7, 2011, 12:46 am

Nechci rejpat, ale snad každý si vybere ten tvůj způsob je spis pro pokročilejší vývojáře ten můj spis pro zacateniky kteří v GM trosku plavou a teprve ke GML přecházejí z ikonek jinak ten tvůj způsob se mi celkem zamlouvá :)

p.s. pěknej tutoš

Mikos

Příspěvek od Mikos » srpen 7, 2011, 2:02 am

Chápem, že prechádzaš s Ikoniek do GML, ale to čo si spravil v ikonkách ide aj v GML. Mne šlo skôr o ten systém/metóda, akou si to ty vyriešil a chcel som ti pomôcť aby si ten objekt neničil, ale len menil jeho pozíciu veď teleport tak funguje neniči ťa, ale ťa premiestňuje :)

Týmto ťa nechcem nejako uraziť alebo niečo podobné, ale chcem len aby si vedel, že to ide aj efektívnejšie a myslím, že aj omnoho jednoduchšie. A poďalšie je dôležité myslieť na optimalizáciu hry ;)

Dúfam, že si s toho tutorialu niečo vezmeš, ale ber na vedomie, že to už je o niečo staršie, ale stále sa dá niečo s toho vytiahnuť :D

Dragonier

Příspěvek od Dragonier » srpen 7, 2011, 4:03 pm

Neboj vezmu jinak z ikonek sem už skoro přešel pouzivam je jenom tehdy kdy neznám kód jinak to beru v GML

RazyeL

Příspěvek od RazyeL » srpen 4, 2013, 9:39 pm

Náhodou, z mého pohledu (záčatečník co přechází na GML) je to parádní tutoriál. Projel jsem sice zatím jenom poslední stránku tady poradny, ale tenhle byl nejlépe vysvětlený a všechno jsem na tom pochopil, narozdíl od ostatních, protože vy co tvoříte tutoriály, tak vy už jste profíci a už tomu chápete a někdy nepíšete věci co jsou logicky jasné, jenomže to mi začatečnici pravě nevime co už je jasne:)

Tenhle tutorial je parádní , jediné mínus snad, že tam jsou použivány háčky a nevím proč, ale můj Game Maker to nepřčte a jsou tam čtverečky místo toho:D ale tak to je všude:)

ereg
Facebook: http://facebook.com/

Příspěvek od ereg » srpen 5, 2013, 2:08 am

jestli nicit nebo presunovat...
niceni se muze zdat jednodussi, ale muze vest k urcitym chybam.
treba napriklad se znova vykona event create
teleport taky sezvyka i vic objektu, ale vyplivne pouze 1 :)

pro porovnani prikladam podobny priklad, jen upraveny pro premistovani misto niceni.
veskery kod je v objektu bedna, protoze jinde ho neni zapotrebi.
Přílohy
teleportaceER.zip
(43.08 KiB) Staženo 109 x
Pokud se vám něco na fóru nelíbí, zkuste si přečíst třeba Wikietiketu a svou kritiku pišete podle ní.

Odpovědět