Page 1 of 1

Inventář, jaký jste ještě neviděli

Posted: August 17, 2014, 4:13 pm
by D-Sheep
Ahoj, ahoj!
Zdravím všechny chytráky, kteří ještě na tomhle fóru přežívají! Jsem tu s mým dalším výtvorem, od kterýho očekávám velkou použitelnost. Jedná se o uživatelsky dobře modifikovatelný systém inventářů. Možná si tím kompenzuju neschopnost GML pobrat jakýkoliv objektový styl programování, možná jen chci vyrobit nějaký další monstrum z datových struktur.
Zkrátka, několikrát jsem tu v poradně viděl dotazy na inventářový systém a díky své lásce k programování jsem se pustil do vytváření vlastního systému.
Image
:gmico134:
Usnadní mi to nějak práci?
Samozřemě, pokud v GML programuješ na průměrné úrovni, nebo aspoň víš, jak se používají skripty a dokážeš číst dokumentaci v angličtině, je tohle pro tebe skvělá sada nástrojů!
 
:gmico134:
Co když ale dosud používám D&D ikony?
Přes ikonky jde dělat hromada věcí, ale pokud potřebuješ ve svojí hře inventář, máš ještě před sebou spoustu materiálů k nastudování...

Inventáře jsou defaultně nastavené na chování podle hry Minecraft: myší jde přesouvat itemy mezi sloty, přes RMB jde buď vyjmout polovinu slotu, nebo jeden item vložit jinam. V některých oblastech jsem se inspiroval ve hře RuneScape (kterou jsem mimochodem obrovsky miloval a hrál pod nicknamem "D-Sheep"), např. v proměnlivých obrázcích itemů v závislosti na jejich počtu.

Můj systém poskytuje funkce pro jednoduché přidávání a odebírání itemů z inventáře, snadné nastavení vzhledu a rozvržení, takže pokud v GML dokážeš obstojně programovat, nějakému rozšíření ti vůbec nic nebrání! Celý to běží na bázi hromady skriptů maximálně optimalizovaných pro pohodlný použití a hladký průběh nastavování.

V ukázce je několik místností, ve kterých jsou v Creation Code vzorky nejdůležitějších principů systému. Detailnější informace jsou vypsány v jednotlivých skriptech.

Update 21.8. 2014: opraveny memory leaky
 
:gmico1:
 
.gmres resource
.gmk ukázka

 
:gmico34:

Re: Inventář, jaký jste ještě neviděli

Posted: August 19, 2014, 8:41 pm
by bildo
Parada, je fajn, ze nekdo porad dela dobre ukazky !