Dedikovaný/Virtualní server pro #vch

Novinky, pravidla a diskuze o serveru Velkej Chytrák.
Odpovědět
Raito
Facebook: http://facebook.com/akehanareru
Kontaktovat uživatele:

Dedikovaný/Virtualní server pro #vch

Příspěvek od Raito » leden 18, 2012, 11:38 am

Zdravím všechny vch členy.

Dlouhou dobu jsme na našem #vch kanálu provozovali tzv. bota. Pro některé se tento bot stal středem života a další se díky jeho dalším životně důležitým funkcím, které na kanálu zastávala, stali na ní plně závislí. Ano, byla to dívka, což se na #vch taky jentak nevidí.

Bot původně vznikl díky Adderovi, Fiolovi a dalším, kteří stáli u zrodu a nápadu zřídit #vch, Adder ji pak následně několik let sám provozoval na svém PC, ale okolnosti ho poté přiměly zkrátit uptime a po nějakém čase jsem doma sestavil slabý, nízko-energeticky náročný PC, který však bohatě stačil na to, co bot vyžadoval a spolu s Peetrem, MattSamyelem jsme pokračovali v programování nových funkcí a vylepšování těch starých.

Za tu dobu co byla u mne jsem ji několikrát počítač měnil, až nakonec běžela na starym notebooku s Pentium 2, který však měl tak nízký odběr, že už jsem doma nemusel hledat výmluvy na spotřebu elektřiny a přitom výkon postačoval, později popíšu proč.

Jenže časem jsem o tento notes přišel a pak jsem si i přestěhoval na dočasné místo, kde jsem nyní a nemohu nadále bota provozovat, proto bych se rád obrátil na někoho z vás.

Je zde několik podmínek, které mají svůj důvod a rád bych aby ste je v případě zájmu nikterak neobcházeli:

- Dedikovaný server / Virtual PC:
Pokud máte nebo provozujete již jedno z toho doma i u nějaké hostingové firmy, je to super. Ještě víc super, pokud vám tam zbývají prostředky na 15MB aplikaci :)

Pokud ani jedno neprovozujete ale máte možnost, tzn. máte starý počítač, který může běžet a být připojen k internetu 24/7 aniž by vás to vysávalo za živa.

- Počítač s alespoň 200MHz CPU, 128MB RAM, 5GB diskem, OS Windows, nejlépe XP
(platí v případě, že ho chcete a můžete doma provozovat)

- OS Windows, nejméně 98SE. Naše aplikace je schopná běžet víceméně jen na něm, ovšem je možné spáchat to i na alternativě, když se zajistí klient co dokáže louskat mIRC Script.

- Dotyčná osoba provozující tuto aplikaci by se měla vyhnout zneužívání této aplikace. Pochopitelně sme schopní tolerovat, že semtam skrz bota někdo napíše nějakou zprávu nebo vtípek ale zneužívat ho k psaní do channelu jentak a často je proti původním zásadám. Bot je od toho, aby řikal to co má :)

- Dotyčná osoba se nebude dožadovat žádných privilegií plynoucích z jeho dobrého skutku. Může být maximálně povýšen o jeden řád ve funkci na channelu a upraven jeho pozdrav od bota.

- Počítač k tomu určený by měl fungovat jako dedi, tzn. bez uživatele. Nezáleží, jaké další aplikace tam běží, pokud nemají na vině častý restart. Ale chceme se vyhnout tomu, aby to byl něčí osobní počítač, který používá denně k práci a zábavě, zvyšuje se tim riziko výpadků a špatné odezvy.

...

Vím, že z toho nic užasnýho pro vás nekouká, proto je to spíš formou dobrého skutku ale jedná se spíš o dočasnou podobu, než budu schopen to opět zajistit u sebe, typuju max. půl roku.

P.S: Koukal jsem na možnost virtuálních serverů/dedipc dle nabídek různých firem na to zaměřených ale všechny nabízejí příliš za zbytečně velkou částku, na kterou se opravdu nemá cenu skládat. Pokud by se našla nějaká, kde by bylo možná to provozovat řekněm do cca 3000,- ročně, tak sem s tím ;)

Kód: Vybrat vše

sniff

Peping
Facebook: http://facebook.com/peping01
Kontaktovat uživatele:

Re: Dedikovaný/Virtualní server pro #vch

Příspěvek od Peping » duben 5, 2012, 8:17 pm

Koukal jsi na:

http://aws.amazon.com/free/

Jestli jsem to dobře pochopil, tak to je server s windows na rok na vyzkoušení zdarma. A jestli jsem to nepochpil dobře, byl bys tak laskav a poslal mi zdrojový kód Lucinky, abych ho mohl přepsat do Pythonu? Díky

Odpovědět