Předvánoční sraz VCH 2011

Novinky, pravidla a diskuze o serveru Velkej Chytrák.
Adder
Facebook: http://facebook.com/adderek

Příspěvek od Adder » listopad 16, 2011, 7:36 pm

► informace v tomto prvním příspěvku budou ještě několikrát aktualizovány ... sledujte je! ◄

• 20.11.2011 - doplněna sekce Program akce
• 22.11.2011 - příspěvek do Programu akce; Seznam účastníků
• 1.12.2011 - přidána hudební soutěž do Programu akce
• 4.12.2011 - přidány časy začátku a konce, možnost příjezdu v pátek, odjezd v neděli

Přihlášení účastníci
tučné - potvrdili účast
přeškrtnuté - zrušili účast
Adder
antiflash
banane4joy
Bedikk
Bildo
Brejlounek
Burák
DDL Blue
Druid
Fiola
Gelu
Ikkju
Juk-Ben
Likandro
Lynne
Matt Samyel
Mikefiser
NicharCZ
Peeter
Peping
Peregrine
Pohy
Raito +1
Seeker
Tior

Úvodní slovo:
Po loňské veleúspěšné akci předvánočního srazu VCH, se chystám znovu uspořádat ve stejném termínu i prostorách repete. Opět bude velmi podobný program v uvolněnější komorní atmosféře s možností bezproblémového přespání, opět bude na místě veškeré jídlo i pití, avšak i tentokrát budou omezené kapacity.
Rozdělme si tedy informace do několika kategorií. Kdo si pamatuje podmínky z minula, platí takřka to samé.

Pro začátek bude určitě záhodno napsat, proč akci oznamuji až takto pozdě. Je to právě z důvodu omezených prostor a tím pádem spoléhám na to, že pár jedinců si již nějaké plány na daný termín našlo, tudíž nebudeme muset vybírat tolik lidí, které sprostě odmítneme.

Základní fakta:
Začátek:: 10. prosince v 10:00
Konec: 11. prosince ve 14:30
Lokalita: Skautská klubovna, Zikova 7, Praha Dejvice
Pro ty, kteří to mají daleko, je tu možnost přijet už v pátek večer. Ale ne dříve jak v 17:00 (nebo se někde zaparkujte a na dveře bušte až v pět)

Program akce:
Bude vcelku nezávazný, jako minule. Kdokoliv přijde s nějakým podnětem, rád jej uvítám. Pište své návrhy sem.

Fiolovy přednášky
Fiola se opět nabídl, že by povídal o herní a vývojářské tématice, takže mu určitě dáme příležitost. Ideální by bylo, kdyby měl chuť povídat o všech tématech, na které již má něco připravené. Mohli bychom si dát jednu přednášku ráno, abychom dospali cestu vlakem, jednu kvůli šlofíčku po obědě a třetí večer, aby se dobře usínalo. :) (hlavně to neber nijak špatně, ty pražáku... jsem rád, že bude mít alespoň někdo připravený kvalitní program)
- podle času budou možná přednášky jen dvě. Je lepší spolu něco dělat, než jen sedět a poslouchat.

Turnaj v Mahjongu
Pár lidí z IRC #vch projevilo zájem naučit se tuto čínskou deskovou hru. Takže beru svoji sadu kamenů a zájemce hru naučím, zahrajeme si spolu pár kol a pak si dáme turnaj o ceny. Pokud má někdo zájem, pročtěte si alespoň zběžně pravidla.
(A odpověď na časté otázky: "Ne, není to to debilní odebírání kamenů do páru!")

Hudební exhibice
Jelikož na sraz přijede pár hudebníků, bude k dispozici akustická kytara (úzký hmatník jako na elektrice) se snímačem a MIDI klávesy se 49 klávesami standardní šířky.
Pokud hrajete na nějaký jiný hudební nástroj, přitáhněte si ho s sebou.
- velmi zkrátíme a bude se jednat spíše o doprovodnou a dobrovolnou věc

Turnaj ve Street Fighteru IV - Arcade Edition
Minule byla snaha o turnaj v nějaké počítačové hře a zvolen byl Flatout 2. Ale jelikož je tato hra na dlouhou dobu a ne všichni mají kompíky na to, aby hru utáhli, tak tentokrát si střihneme klasickou stromovou vyřazovačku v této bojové hře. Dovoleny budou všechny chvaty, ale náročné speciálky bude možné použít pouze na finální poražení soupeře. Pokud to někdo neodhadne a soupeř nebude po úspěšném kombu ležet, bude hráč diskvalifikován.

Soutěž ve znalostech hudby z počítačových her
Já budu přehrávat krátké útržky skladeb z velmi známých počítačových her a vy budete zapisovat jejich názvy do připravených formulářů. Čím přesnější název, tím více bodů. Dále bude ke každé melodii doplňující otázka týkající se právě té které počítačové hry. Zpětně vám může doplňující otázka napovědět, o jakou hru se vlastně jedná.

Povinné vybavení:
• tepláky, mikinu
• pantofle nebo silné ponožky
• kartáček na zuby, ručníček
• talířek, příbor, skleničku a hrnek
• polštář na sezení (Brejla bude tradičně sedět v jídle)
• spacák nebo karimatku a deku
• prodlužovačku se zásuvkami
• deodorant!!! loni se tam dva dobytkové nechutně potili

Bezproblémová doprava
Všem vřele doporučuji, aby si před příjezdem prohlédli Google Street View a podívali se, kudy se dostanou ze stanice metra k té klubovně a jak tam vypadají v okolí baráky.
Rozhodně nehodlám každou chvíli řešit, že se někdo ztratil a že nemůže trefit, protože vylezl na blbé straně toho kruhového objezdu. Tak se jukněte, co je na rohu té ulice a že správně půjdete tehdy, když budete mít po pravé ruce ten parčík.

Co se spojů tramvají a metra z různých nádraží týče, využijte idos.cz nebo dpp.cz a taktéž si ověřte, které tramvaje vám odkud pojedou přímo v ten den a jestli nejsou nějaké výluky.

Takže znovu to samé jako minule...
• ověřte si tramvaje a napište si, jak to pojede
• prohlédněte si na mapě okolí klubovny a toho kruháku
• vyberte si náhradní spoje, kdyby vám něco ujelo
• zavolejte na 724 546 528, kdyby se něco echt posralo

Za co budete platit:
V první řadě chce majitelstvo té klubovny nějaký poplatek za vodu, elektřinu a plyn. Nebude to moc, odhaduji tak dvacet nebo třicet korun od každého. Zbytek chceme použít na občerstvení. Jelikož by nemělo smysl, aby každou chvíli někdo coural do nedaleké hospody či sámošky pro limču nebo bagetu, tak se to nakoupí předem.

Takže definitivní rozpis stravování a velikost porcí pro každého, kdo dá 200 korun na vstupném je stanoveno následující minimum (možná toho bude více).
1/4 pečeného kuřete (tři druhy: mandle a med, pomeranč a bylinky, máslo a koření)
2x zapečený toust (sýr, salám, rajče)
Dvoulitrovka pití (limonáda, pivo)
3dl horkého kakaa (s maršmelouny nebo bez)
1dl medoviny (horké či studené)
1dl vaječného koňaku (má vlastní výroba, takže koňak fantastické chuti)
1ks grilované uzeniny (malá klobása s pikantní omáčkou nebo párek - 2 nožky - s hořčicí)
2 plátky mramorové olejové bábovky (také má vlastní výroba)

Organizační bláboly:
Jelikož to není moje klubovna, tak od všech očekávám odstup od majetku vlastníků klubovny. Jinými slovy, pokud někdo bude hrabat na jejich věci, osobně mu urazím pazoury (a servítky si určitě bát nebudu). Jsou tam nějaké společenské hry, které si bude možnost vypůjčit, pokud se domluvíme.

Samotné prostory pak vypadají následovně. Je to veliká místnost s lavicemi po obvodu a uprostřed je obrovský stůl, kolem kterého se vejde určitě tak patnáct lidí, ovšem pokud jim nebude vadit sezení na koberci. Čili pokud máte kostnaté prdele, vezměte si pro sichr nějaký polštářek, abyste měli na čem sedět.

Jinak bych rád měl hotový seznam účastníků asi tak týden před zahájením akce. Čili pokud se někdo bude strašně dlouho rozmýšlet, jestli se mu chce s tím, že to oznámí dva dny dopředu, tak ať raději nejezdí. Takže pokud jenom zvažujete, že byste možná přijeli, tak se ani nepřihlašujte, dokud to nebudete vědět s jistotou. Musí se vám prostě chtít a musíte se těšit. Zbytečně tedy nezahlcujte přihlášky, pokud neuvažujete vážně o účasti.

Kapacita klubovny:
Do klubovny se vejde přesně 20 lidí plus organizátoři (3 kousky) a krátkodobé návštěvy (2 kousky). Tuto kapacitu již není možné překročit a z loňska víme, že pokud se v místnosti objeví naprosto všichni najednou, tak už si budeme šlapat po ksichtech.

Stejně jako loni budu muset některé přihlášené odmítnout. Loni jsem se rozhodoval podle věku a podle známosti dotyčného. Letos bude platit to samé s tou změnou, že tentokrát dám šanci spíše společenským lidem před těmi, kteří přijedou jenom jako doprovodný stín a hodlají celou akci sledovat seriály v notebooku (asi víme všichni, o koho jde).

Od vás se čeká:
přijedu / nepřijedu
kolik mohu zaplatit
musím vás vidět / chtěl bych vás poznat
jak to mám daleko
co ostatním předvedu, o co se chci podělit
přijedu v pátek / sobotu
odjedu sobotu / neděli

Matt Samyel
Facebook: http://facebook.com/mSamyel

Re: Předvánoční sraz VCH 2011

Příspěvek od Matt Samyel » listopad 16, 2011, 7:55 pm

Hurá! :3

Přijedu :)
Ta cena 100~200 je tak optimální. Ale čim nižší, tim lepší pro mě samozřejmě. Po kakau nebo toastech se minule taky nikdo nesháněl.
Musím vás vidět, to je jasné :D těšil jsem se na to celý rok! :D
Liberec-Praha
Moc co ukázat nemam. Projekty, který hodlám zveřejňovat na fóru, nebo něco takovýho určitě ne.

Peeter
' DROP TABLE 'vchforum'
Facebook: http://facebook.com/

Příspěvek od Peeter » listopad 16, 2011, 8:04 pm

Přijedu. :)
120-150 korun by pro mě neměl být problém.
Jsem z Rumburku, takže nějakých 130 kilometrů.
Musím vás vidět! :D Minulý rok to bylo moc fajn.
Určitě předvedu jeden projekt z naší dílny.
Obrázek

banane4joy
Sympaťák fóra

Příspěvek od banane4joy » listopad 17, 2011, 8:56 am

Přijedu, jsem ochoten zaplatit jakoukoliv sumu, čímž je prozrazen můj polopražácký původ. Chci vás všechny poznat a protože jsem většinu všech už někdy viděl, nebude to tak těžké.
Daleko to mám tak akorát. Do Prahy je to zes Plzně 100km.
Co se místní branže týče se už nemám s čím podělit, snad jen bych mohl vyplnit prostor mezi tím kdy se všichni koukají jak jeden hraje, nějakou hrou, kde budou všichni hrát, jen já koukat.

Pohy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pohy » listopad 17, 2011, 9:34 am

Jupí, konečně to je oficiální. :)

Určitě přijedu!
Těch dvě stě korun je v pořádku, a jestli za to bude to co jsi psal tak je to ještě lepší. :)
Ano, musím vás vidět! :) Některé už znám, s některýma se poznám.
Bydlím v Praze, takže asi tak dvacet minut MHD.
No, na žádných projektech momentálně nepracuji, takže nemám moc co předvést.
| Členem VCh od 6.1.2010 15:11 | Web: http://pohy.g6.cz |
Obrázek
Obrázek

Brejlounek

Příspěvek od Brejlounek » listopad 17, 2011, 10:29 am

Jupíííí! Určitě se zase dostavim a na chvíli přeměnim pixely na lidi. Jo a krásně se usadim v jídle :D
200 Kč je ok, ale samozřejmě čim míň, tim líp :)
Žádnej velkej projekt na předvedení rozpracovanej nemam, moh bych vymyslet nějakou blbinu na ukázání :)

Angrycheese
Facebook: http://www.facebook.com/profile.php?id=10000315523

Příspěvek od Angrycheese » listopad 17, 2011, 3:39 pm

Hej až tam budete tak to někdo natočte, jo? :)
(nejdu)
Obrázek
http://www.angrycheese.blog.cz
Nejlepší sekce tohohle fóra je popelnice.

jiribocek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jiribocek » listopad 17, 2011, 5:24 pm

Rad bych sel. Ale od prahy to mam 600 KM :lol: A to je na dite trosku moc :lol: :(

DDL Blue
Živý stín

Příspěvek od DDL Blue » listopad 17, 2011, 5:44 pm

Ještě si musím domluvit dopravu, takže to ještě není 100%... Ale zatím mi tam nechcte aspoň trochu rezervovaný místo, já to nějak vymyslim! :D

Posledně to bylo super 8-) .
Zkoukněte moji hudební galerii ;). Nebo vyzkoušej můj generátor akordů!
Řikejte mi prostě Blue...

Nichar
Redaktor
Facebook: http://www.facebook.com/nikolas.charalambidis

Příspěvek od Nichar » listopad 18, 2011, 6:08 pm

Paráda :)

Přijedu! (pokud mě neodmítnete)
100,- až 200,-
Některý od minula bych rád viděl a rád bych zas někoho poznal.. :)
Praha Butovice -> Praha Dejvice - 20 min. metrem nebo busem. Kdyby někdo neuměl s Google Maps, tak ho můžu cestou vzít ze Zličína, Butovic nebo Smíchovského nádraží.
Něco malýho mám ;) :D

Budu se těšit.. :)
The Scarecrow - 2. místo v prestižní soutěži, online highscore!
Symphony of good and evil: Finding the end - Soutěžní kousek (3. místo)
NWinAPI 0.2.gex | nMath.dll | nBeep.dll - Moje DLL a GEX
Vektorová galerie - Začátek mých vektorů

Peping
Facebook: http://facebook.com/peping01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peping » listopad 19, 2011, 9:54 am

Inu proč ne. Stejně v Praze budu v sobotu, byla by škoda to nevyužít. Přijedu.

Co se platby týče, jsem ochoten dát cokoliv až do těch 200. Myslím si, že do toho se vejdeme s přehledem. Je pravda, že Adderek už by se neměl tolik rozšoupávat se všema těma chlebíčkama, ráno jsme to museli dojídat. Udělej jich o něco míň :)

Mám zase brát světýlka jako minule? :-D A mám dělat palačinky? Umím udělat tolik, aby se z toho najedlo i 25 lidí. (Dělával jsem pro celou třídu) :)

Určitě bych rád předvedl svůj projekt, jestli ho do té doby dostanu do prezentovatelného stavu.

Ikkju
Sympaťák fóra

Příspěvek od Ikkju » listopad 20, 2011, 10:43 am

Jestli je ještě volná kapacita, rád bych se stavil, alespoň na skok (jako krátkodobá návštěva tedy). mám to cca 20 minut autem od bydliště.

Zkusil bych upéct nějaké cukroví (snad líp než loni, bylo buď připálené, nebo nedopečené x), případně pro to kdo by měli chuť sebou vzal na zahrání Cubesis.

Přispěl bych samozřejmě jak bude potřeba. Btw králíček z playboye nebude? x)

antiflash
Facebook: http://www.facebook.com/profil

Příspěvek od antiflash » listopad 20, 2011, 11:58 am

No, já bych se rád přimíchal .. Minule jsem se už nevešel, tak jestli bude volný místo, určitě přijedu. Do Prahy to mám 50 minut cesty a určitě bych vás rád poznal :3 .. Do 200Kč klidně dám .. Bohužel, já osobně moc předvíst co nemám ..
Směji se smutným věcem, hodným lidem a když je něco naprosto jasné, zpochybním to.

DDL Blue
Živý stín

Příspěvek od DDL Blue » listopad 20, 2011, 7:11 pm

Ok, takže přijet by neměl bejt problém. Doprava vyřešená, počítejte se mnou ;).

Co se týče peněz: Nejlevnější verze podle mě měla stačit. Pokud to bude dražší, nejsem proti - přeci jen na ty tousty by mohla bejt chuť :). Samozřejmě by bylo dobrý to říct předem, ale to je snad jasný. Bydlím v okolí Kladna, od kud mi vede do Prahy přímej autobusovej spoj, takže v pohodě. Tentokrát asi s ničím nepřídu. BlackSiege od odchodu Riona stagnuje, takže se hra bohužel o moc nezměnila. Začínám vlastní projekt, ale pochybuju, že bude v tu dobu co ukázat...

Každopádně pokud to bude aspoň z poloviny tak dobrý, jak posledně, tak se máme na co těšit :).

Edit: Jo a s největší pravděpodobností bych zůstal i přes noc.
Zkoukněte moji hudební galerii ;). Nebo vyzkoušej můj generátor akordů!
Řikejte mi prostě Blue...

Fiola
Administrátor
Facebook: http://facebook.com/Fiola
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fiola » listopad 20, 2011, 7:19 pm

Přijedu
Kolik chceš :D
musím vás vidět / chtěl bych vás poznat - obojí platí
... blbá otázka ... je to v Praze. :D

Mohu nabídnout 3 prezentace/povídání/besedy (20-30 min):
- jednu jsem přednášel na několika středních školách - celkově o Hrách a virtuální realitě - co to je Audiovizuální interkativní tvorba, proč se tak nadává hrám v dnešní době apod.
- druhá je čistě o herním designu - jak vyprávět príběh, jak se zaměřit na detaily - které běžní nováčci nevidí a připadá jim to zbytečné apod.
- třetí možnost je povídání si o marketingu vaší hry - to jest, jak hru promovat a jak jí dostat veřejnosti pod nos, jak se dělá distribuce - ať už krabicová nebo digitální (Steam, DESURA, gog), na co je dobré se zaměřit při prodeji hry - a nemluvím pouze o prodeji peněžním, ale celkově o prezentaci vaší hry (i když to je hodně podobné téma z minulého roku, ale jak chcete :)) ...

Opět, jde čistě o vás, zda máte o něco z toho zájem. Pokud ne :), nevadí ... kdo byl minulý rok, ví, jak moje přednášky vypadají. Pokud máte jiné téma, které by vás zajímalo, mohu prezentaci/besedu připravit i tak. Kdyžtak pište SZ nebo tady téma ... :)
FiolaSoft Studio
Vytvářím si hru z celého svého života.

Juk-Ben
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Juk-Ben » listopad 20, 2011, 7:19 pm

Paráda!

Určitě bych rád přijel (a přespal), Matt už mě informoval dopředu, takže jsme si termín vychcaně pohlídal. Peníze nejsou problém, tohle je srdcová záležitost, na takových se nešetří.

Pojedu nejspíše od mátinky, ta bydlí mezi Kolínem a Prahou, resp. vlakem za 20 minut jsem v Praze, což je pohoda.

Co se týče projektů, či něčeho. Tak se musím přiznat, že mám velký prd.. (Mattes, neuděláme nějakou rychlokvašku? :D )

Kdysi jsem s MattSamyel udělal Doors™ a honím si nad tím ego dodnes.

Burák

Příspěvek od Burák » listopad 20, 2011, 9:29 pm

Taky se hlásím :D

Příspěvek pohoda(do 200), cestu mám cca 60min.

Asi větší část znám osobně a ostatní budou určitě supr :)

Vezmu GZ 2 když bude nálada a čas může se udělat zkouška hráčským ohněm :D

Tior
Facebook: http://www.facebook.com/tiorph
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tior » listopad 21, 2011, 10:03 am

Tior se také hlásí, snad si mě ještě někdo pamatuje :D a pokud mě v Praze neokradou, tak i něco přispěju :)

Bedikk
Facebook: http://www.facebook.com/bedikk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bedikk » listopad 21, 2011, 12:32 pm

Přijedu :)
Mám tu nějaké zlaté zuby po babičce, takže není problém! (Samozřejmě s příspěvkem do 200 Kč nemám sebemenší problém :) )
Mám to pár stanic metrem, takže v klidu :)
Co předvedu? Pokud jde o projekty, tak je zde malinká šance, že bych ukecal Fiolu a dotáhl alespoň pár artworků z připravované hry.

Minule to bylo moc fajn, doufám, že letos se akce vydaří ještě víc.

kry.h

Příspěvek od kry.h » listopad 21, 2011, 7:15 pm

škoda, neomôžem prísť, keby som býval bližšie alebo aspoň v česku, tak prídem. ale mám to 338 km a to je trochu moc :(

Odpovědět